Бекітемін: ______________
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні |
Информатика |
||||
|
Бөлім |
6-бөлім. Цифрлық сауаттылық |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Қапаш Әли Әділұлы |
||||
|
Күні |
15.04.2024ж |
||||
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық цифрлық қолтаңба және сертификат |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
11.6.2.3 Электрондық үкімет порталында электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
ЭЦҚ алудың жолдарын түсінеді. ЭЦҚ-ға өтінім береді және оны сақтайды. ЭЦҚ-ны өмірде пайдаланудың жолын ұсынады. |
||||
|
Бағалау критерийі |
ЭЦҚ алудың алгоритмін біледі. ЭЦҚ-ны күнделікті өмірде пайдаланады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру
|
Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал орнату. «Құбыр» әдісі. Мақсаты: өзара қарым-қатынас қабілеттерін дамыту және бүгінгі сабағымызды ұйымшылдықпен біріге отырып жақсы нәтижеге қол жеткізу. |
Мұғаліммен амандасады. Тренинге қатысады: А4 қағазды алады, екіге бүктеп астау кейпіне енгізеді. Барлығы иілген қағазды бірі-біріне қосып беті ашық құбыр жасайды. Дайын болған кезде мұғалім кішкентай допты құбыр арқылы жібереді. Қағазды үзіп алмай допты соңына дейін жеткізулері қажет. |
|
А4 қағазы, кішкентай доп |
|
|
Өткен білімді еске түсіру
|
Өткен сабақты пысықтау. https://b.socrative.com/ платформасы арқылы еске түсіремін.
https://learningapps.org/ платформасы арқылы тақырыпты ашып алу.
Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру. www.classtools.net/random-group-generator арқылы 3-топқа бөлемін. Сілтеме арқылы топтар виртуалды түрде тапсырманы бірлесіп орындайды: 1-топ. ЭЦҚ қандай мақсатта қолданылады? 2-топ. ЭЦҚ пайдаланудың артықшылықтары 3-топ. Өтінім беріп, сақтаудың жолдары Дескриптор: -ЭЦҚ алудың мақсаттарын көрсетеді. -ЭЦҚ пайдаланудың артықшылықтарын біледі. -ЭЦҚ-ны қолдануға өтінім беріп, сақтап алып қолданудың жолдарын айтады. |
Сілтеме арқылы кіріп жауаптарды белгілейді. Оқушы жауабы тақтадан көрініп тұрады. Жауап парағына балл жазады.
Сұрақтарға жауап беру арқылы интербелсенді тақтада пазл құрастырады. Оқушылар пазлдан шыққан сурет бойынша өз ойларын білдіреді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
Тақтада шыққан генератор бойынша 3-топқа бөлінеді. ЭЦҚ туралы ақпараттарды гугл дискіде бірлесіп жазып, қорғайды. |
/4 балл/ Онлайн бағалу парақшасы
|
www.classtools.net/random-group-generator |
|
|
Практикалық жұмыс
|
Тапсырма: Компьютер арқылы онлайн ЭЦҚ алу. Оқулықта 242-бет
Тапсырмаларды орындау барысын iVCam камерасы арқылы тақтадан көрсетіп тұрамын. |
Берілген тапсырманы орындайды.
|
/2 балл/ |
оқулық, iVCam камерасы |
|
|
Бекіту
|
4 сұрақтан тұратын тест тапсырмасы тақтадан көрсетіледі. Жауап парақшасы беріледі. Оқушылардың барлық тапсырмаларының нәтижелерін интерактивті тақтадан гугл таблица арқылы көрсетемін. |
ZipGrad программасы арқыла оқушылар 4 тест сұрағына парақшадағы дөңгелекті бояу арқылы жауап береді және олардың жауабы ZipGrad арқылы сканерленіп алынады.
|
/4 балл/ Барлығы 10 балл жинау керек |
Таратпа ZipGrad
парақшасы Гугл таблица |
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Jamboard тақтасы арқылы рефлексия жүргізу. Үй тапсырмасы. Ата-анаңызға ЭЦҚ алып беру. |
Оқушылар сілтемеге өту арқылы бүгінгі сабақ туралы өз ойларын білдіреді.
|
|
Jamboard тақтасы күнделік |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Электрондық цифрлық қолтаңба және сертификат"
"Электрондық цифрлық қолтаңба және сертификат"
Бекітемін: ______________
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні |
Информатика |
||||
|
Бөлім |
6-бөлім. Цифрлық сауаттылық |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Қапаш Әли Әділұлы |
||||
|
Күні |
15.04.2024ж |
||||
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Электрондық цифрлық қолтаңба және сертификат |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
11.6.2.3 Электрондық үкімет порталында электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
ЭЦҚ алудың жолдарын түсінеді. ЭЦҚ-ға өтінім береді және оны сақтайды. ЭЦҚ-ны өмірде пайдаланудың жолын ұсынады. |
||||
|
Бағалау критерийі |
ЭЦҚ алудың алгоритмін біледі. ЭЦҚ-ны күнделікті өмірде пайдаланады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру
|
Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал орнату. «Құбыр» әдісі. Мақсаты: өзара қарым-қатынас қабілеттерін дамыту және бүгінгі сабағымызды ұйымшылдықпен біріге отырып жақсы нәтижеге қол жеткізу. |
Мұғаліммен амандасады. Тренинге қатысады: А4 қағазды алады, екіге бүктеп астау кейпіне енгізеді. Барлығы иілген қағазды бірі-біріне қосып беті ашық құбыр жасайды. Дайын болған кезде мұғалім кішкентай допты құбыр арқылы жібереді. Қағазды үзіп алмай допты соңына дейін жеткізулері қажет. |
|
А4 қағазы, кішкентай доп |
|
|
Өткен білімді еске түсіру
|
Өткен сабақты пысықтау. https://b.socrative.com/ платформасы арқылы еске түсіремін.
https://learningapps.org/ платформасы арқылы тақырыпты ашып алу.
Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру. www.classtools.net/random-group-generator арқылы 3-топқа бөлемін. Сілтеме арқылы топтар виртуалды түрде тапсырманы бірлесіп орындайды: 1-топ. ЭЦҚ қандай мақсатта қолданылады? 2-топ. ЭЦҚ пайдаланудың артықшылықтары 3-топ. Өтінім беріп, сақтаудың жолдары Дескриптор: -ЭЦҚ алудың мақсаттарын көрсетеді. -ЭЦҚ пайдаланудың артықшылықтарын біледі. -ЭЦҚ-ны қолдануға өтінім беріп, сақтап алып қолданудың жолдарын айтады. |
Сілтеме арқылы кіріп жауаптарды белгілейді. Оқушы жауабы тақтадан көрініп тұрады. Жауап парағына балл жазады.
Сұрақтарға жауап беру арқылы интербелсенді тақтада пазл құрастырады. Оқушылар пазлдан шыққан сурет бойынша өз ойларын білдіреді, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
Тақтада шыққан генератор бойынша 3-топқа бөлінеді. ЭЦҚ туралы ақпараттарды гугл дискіде бірлесіп жазып, қорғайды. |
/4 балл/ Онлайн бағалу парақшасы
|
www.classtools.net/random-group-generator |
|
|
Практикалық жұмыс
|
Тапсырма: Компьютер арқылы онлайн ЭЦҚ алу. Оқулықта 242-бет
Тапсырмаларды орындау барысын iVCam камерасы арқылы тақтадан көрсетіп тұрамын. |
Берілген тапсырманы орындайды.
|
/2 балл/ |
оқулық, iVCam камерасы |
|
|
Бекіту
|
4 сұрақтан тұратын тест тапсырмасы тақтадан көрсетіледі. Жауап парақшасы беріледі. Оқушылардың барлық тапсырмаларының нәтижелерін интерактивті тақтадан гугл таблица арқылы көрсетемін. |
ZipGrad программасы арқыла оқушылар 4 тест сұрағына парақшадағы дөңгелекті бояу арқылы жауап береді және олардың жауабы ZipGrad арқылы сканерленіп алынады.
|
/4 балл/ Барлығы 10 балл жинау керек |
Таратпа ZipGrad
парақшасы Гугл таблица |
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Jamboard тақтасы арқылы рефлексия жүргізу. Үй тапсырмасы. Ата-анаңызға ЭЦҚ алып беру. |
Оқушылар сілтемеге өту арқылы бүгінгі сабақ туралы өз ойларын білдіреді.
|
|
Jamboard тақтасы күнделік |
|
шағым қалдыра аласыз






















