|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жеңісханқызы С. |
|||
|
Күні |
17.01.2024 |
|||
|
Сынып:7 «А» |
Қатысушылар саны - |
1-топ |
Қатыспағандар саны: - |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестелік деректерді графикалық түрде ұсыну |
|||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
7.2.2.2 Диаграмма туралы түсінік қалыптастыру 7.2.2.3 электрондық кестеде диаграммаларды жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: |
|||
|
Электронды кестеде диаграммаларды жасайды; |
||||
|
|
Көпшілікоқушы: |
|||
|
|
Кестедегі мәліметтердің диаграмма түрлерін графикалық түрде қолданады; |
|||
|
|
Кейбір оқушы: |
|||
|
|
Диаграммаларды түрлі салаларда қолдануды жүзеге асыра алады; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас Тыру 2-мин 5 мин Миға шабуыл |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
ІI. Өткен сабақты игеру кезеңі. 2. Оқушыларға өткен тақырып бойынша WordWall бағдарламасында «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі арқылы оқушы таңдалынып алынып,сұраққа жауап береді.
|
Мұғаліммен амандасады. Берілген сұрақтарға жауап береді |
1.Сұрақтарға жауап береді 1б 1 балл |
WordWall бағдарламасы |
|
3 мин
2 мин |
Оқушыларды топқа бөлу. Оқушыларды түрлі түсті қиынды қағаздардың көмегімен топқа бөлу. 1-топ.Гистограмма 2-топ.Диаграмма 3-топ График
Жаңа тақырыпты анықтау Қима қағаздарды құрау арқылы,пайда болған суреттің көмегімен жаңа тақырыпты анықтау |
Түрлі түсті қиынды қағаздардың көмегімен топқа бөлініп, топ басшысын тағайындайды Тақырыпты анықтау |
|
Қима қағаздар |
|
Жаңа сабақ 5 мин 2мин
3 |
ІІІ. Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты бейнематериал көмегімен түсіндіру
Бейнематериал бойынша сұрақтар қою
Топтық жұмыс Сәйкестендіру парағы Ә
|
Сұрақтарға жауап береді.
Бағалау парақтары таратылып беріледі |
1.Диаграмма түрлерін анықтайды 1б 2.Диаграмма түрлерін ажырата алады 1б 2-балл |
Бейнематерал
Электронды оқулық
|
|
Тапсырма 3 мин |
Тапсырма №1 WordWall бағдарламасында «Бос орынды толтыр» тапсырмасын орындау.Топ ішінен бір оқушы интерактивті тақтада орындайды
|
Бос орындарды толтырады |
1.Термин сөздердің анықтамаларын біледі 2.Бос орындарды толтырады 1б 2 балл |
WordWall бағдарламасы |
|
Сергіту сәті 2 минут |
ДК отырмас бұрын сергіту жаттығуларын жасау. Көз жаттығуы
|
Сергіту жаттығуын жасау |
|
|
|
Бекіту 10 мин
|
Практикалық жұмыс Оқушылардың бүгінгі түсіндірген тақырыпқа байланысты, түсінгендерін білу мақсатында, ДК де практикалық тапсырма орындау
|
Тапсырманың орындалу барысын қадағалау |
1.Берілген кестені құрады 1б 2.Кесте бойынша диаграмма тұрғызады 1б 3.Диаграмма типтерін өзгертеді 1б 3-балл |
Карточка Excel бағдарламасы
|
|
Бекіту 5 мин |
Сабақты бекіту .
|
ZipGrade бағдарламасы арқылы тест сұрақтарына жауап беріп тақырыпты қортындылайды |
Сұрақтарға жауап бере алады 1б |
ZipGrade бағдарламасы |
|
Кері байланыс 3мин |
«Мишы» әдісі. Оқушыларға таратпа қағаз таратылып беріледі.
|
Оқушылар өздерін таратылған қима қағаздары арқылы жиынтық бағаларын шығарады жәнеде кері байланысқа түседі. |
|
Таратпа қағаз |
|
Бағалау 1 мин |
Мұғалім бағалау парақтарын жинап,бағалайды |
Оқушылар бағаланады. |
Барлық жинаған ұпайдың ортақ баллы |
|
|
Үйге тапсырма 1мин |
82 бет. Үй тапсырмасы. Ойлануға берілген сұрақтар |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электрондық кесте арқылы есеп шығару
Электрондық кесте арқылы есеп шығару
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жеңісханқызы С. |
|||
|
Күні |
17.01.2024 |
|||
|
Сынып:7 «А» |
Қатысушылар саны - |
1-топ |
Қатыспағандар саны: - |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестелік деректерді графикалық түрде ұсыну |
|||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
7.2.2.2 Диаграмма туралы түсінік қалыптастыру 7.2.2.3 электрондық кестеде диаграммаларды жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: |
|||
|
Электронды кестеде диаграммаларды жасайды; |
||||
|
|
Көпшілікоқушы: |
|||
|
|
Кестедегі мәліметтердің диаграмма түрлерін графикалық түрде қолданады; |
|||
|
|
Кейбір оқушы: |
|||
|
|
Диаграммаларды түрлі салаларда қолдануды жүзеге асыра алады; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас Тыру 2-мин 5 мин Миға шабуыл |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
ІI. Өткен сабақты игеру кезеңі. 2. Оқушыларға өткен тақырып бойынша WordWall бағдарламасында «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі арқылы оқушы таңдалынып алынып,сұраққа жауап береді.
|
Мұғаліммен амандасады. Берілген сұрақтарға жауап береді |
1.Сұрақтарға жауап береді 1б 1 балл |
WordWall бағдарламасы |
|
3 мин
2 мин |
Оқушыларды топқа бөлу. Оқушыларды түрлі түсті қиынды қағаздардың көмегімен топқа бөлу. 1-топ.Гистограмма 2-топ.Диаграмма 3-топ График
Жаңа тақырыпты анықтау Қима қағаздарды құрау арқылы,пайда болған суреттің көмегімен жаңа тақырыпты анықтау |
Түрлі түсті қиынды қағаздардың көмегімен топқа бөлініп, топ басшысын тағайындайды Тақырыпты анықтау |
|
Қима қағаздар |
|
Жаңа сабақ 5 мин 2мин
3 |
ІІІ. Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты бейнематериал көмегімен түсіндіру
Бейнематериал бойынша сұрақтар қою
Топтық жұмыс Сәйкестендіру парағы Ә
|
Сұрақтарға жауап береді.
Бағалау парақтары таратылып беріледі |
1.Диаграмма түрлерін анықтайды 1б 2.Диаграмма түрлерін ажырата алады 1б 2-балл |
Бейнематерал
Электронды оқулық
|
|
Тапсырма 3 мин |
Тапсырма №1 WordWall бағдарламасында «Бос орынды толтыр» тапсырмасын орындау.Топ ішінен бір оқушы интерактивті тақтада орындайды
|
Бос орындарды толтырады |
1.Термин сөздердің анықтамаларын біледі 2.Бос орындарды толтырады 1б 2 балл |
WordWall бағдарламасы |
|
Сергіту сәті 2 минут |
ДК отырмас бұрын сергіту жаттығуларын жасау. Көз жаттығуы
|
Сергіту жаттығуын жасау |
|
|
|
Бекіту 10 мин
|
Практикалық жұмыс Оқушылардың бүгінгі түсіндірген тақырыпқа байланысты, түсінгендерін білу мақсатында, ДК де практикалық тапсырма орындау
|
Тапсырманың орындалу барысын қадағалау |
1.Берілген кестені құрады 1б 2.Кесте бойынша диаграмма тұрғызады 1б 3.Диаграмма типтерін өзгертеді 1б 3-балл |
Карточка Excel бағдарламасы
|
|
Бекіту 5 мин |
Сабақты бекіту .
|
ZipGrade бағдарламасы арқылы тест сұрақтарына жауап беріп тақырыпты қортындылайды |
Сұрақтарға жауап бере алады 1б |
ZipGrade бағдарламасы |
|
Кері байланыс 3мин |
«Мишы» әдісі. Оқушыларға таратпа қағаз таратылып беріледі.
|
Оқушылар өздерін таратылған қима қағаздары арқылы жиынтық бағаларын шығарады жәнеде кері байланысқа түседі. |
|
Таратпа қағаз |
|
Бағалау 1 мин |
Мұғалім бағалау парақтарын жинап,бағалайды |
Оқушылар бағаланады. |
Барлық жинаған ұпайдың ортақ баллы |
|
|
Үйге тапсырма 1мин |
82 бет. Үй тапсырмасы. Ойлануға берілген сұрақтар |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз


-мин
р топқа сәйкестендіру парағы
беріледі.Белгіленген уақыт аралығында орындауы қажет. Дұрыс жауабын
электронды тақтадан тексеру

















