|
Келісемін: Директордың оқу ісінің меңгерушісі Г.С.Турсунбаева ________________ |
Бекітемін: Лицей директоры Ж.К.Назарбаева ________________ |
Информатика пәні бойынша ашық сабақ жоспары
Тақырыбы: Электронды кестедегі процесстерді модельдеу
Сыныбы: 7В
Пән мұғалімі: Қосылбек Ж.
2024-2025 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Қосылбек Жанаргүл |
|||
|
Күні |
18.12.2024 |
|||
|
Сынып: 7«В» |
Қатысушылар саны - |
1-топ |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электронды кестедегі процесстерді модельдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.3 электрондық кестедегі процесстерді жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Электрондық кестеде есеп шығарады |
|||
|
Модельдеу кезеңдерімен танысады, қолданады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 2-мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Психологиялық дайындық «Жүрек» әдісі арқылы. Дайын жүректің жартысы салынған қағаз ұсынылады. Ойын шарты: қазғаздағы фигураны толықтыру ұсыналды.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Кестелік деректерді графикалық ұсыну Оқу мақсаты: электрондық кестеде процесстерді модельдеу; |
Мұғаліммен амандасады. Жүректің жартысын өз қиялдары бойынша салып жалғастырады Дәптерге сабақ тақырыбын жазып алады. |
|
Интерактивті тақта Таратпа материал |
|
Өткенді қайталау 5-мин |
«WordWаll» арқылы таңбаланған диаграмма әдісі арқылы.
|
Тақтаға шығып тапсырмалардың жұбын табады. |
2 баллдық бағалау |
|
|
Миға шабуыл 2-минут |
Оқушыларға берілген сөздерді WordWaal бағдарламасында ұсына отырып, миға шабуыл әдісі арқылы тақырыпты ашқызу
|
Берілген сөздер арқылы тақырыпты табады. |
|
|
|
Топқа бөлу 1-мин |
Classroomscreen қосымшасы арқылы топқа бөлу.
1-топ - Модел 2-топ – Excell |
Қосымша арқылы тоқпа бөлініп, топ басшысын тағайындайды |
|
Интерактивті тақта |
|
Жаңа сабақ 5 мин |
Топтық жұмыс 1-топ Модельдеу дегеніміз не 2-топ Модельдеудің кезеңдері Процесстерді модельдеуді тақтада көрсетіп түсіндіру |
Топта жұмыс жасайды Бөлініп берілген тақырыпша бойынша қорғайды |
Топ басшысы оқушыларды бағалайды 10 баллдық бағалау |
А3, пломастерлер, оқулық |
|
Практика-лық жұмыс 6 мин |
Компьютер арқылы программаны игеру. Практикалық жұмыс таратпа материал арқылы
Дескриптор: 1. 2-кесте берілгендей кесте құрады 2. Есептің шешімін шығарады |
Оқулықтағы практикалық тапсырманы орындау |
10 баллдық бағалау |
Интерактивті тақта Компьютер |
|
Сергіту сәті 1 мин |
Сергіту сәті: Тосын Сый |
|
|
Тосын сый |
|
Практика-лық жұмыс 13 мин |
Компьютер арқылы программаны игеру. Кітаптың 88 бетіндегі практикалық тапсырманы орындаймыз!
Дескриптор: 1. 1-кесте берілгендей кесте құрады 2. Нәтижені формаула арқылы шығарады 3. Өлшем бірліктері алмастыра алады 4. Кестеде молдеьдеу құрады. |
Оқулықтағы практикалық тапсырманы орындау |
10 баллдық бағалау |
Интерактивті тақта Компьютер |
|
Бекіту 6 мин |
Бомба әдісі. Өтілген тақырып бойынша
оқушылардың білімін бекіткізу |
Тапсырмаға жауап береді |
Автоматты түрде бағалау |
Компьютер |
|
Кері байланыс 2мин |
Classroomscreen-да оқушылар сабақтан алған әсерлерін бағдаршам әдісі арқылы белгілейді.
|
Оқушылар сабақтан өздерінің алған әсерлері туралы 1-2 сөзбен айтады |
|
Компьютер |
|
Бағалау 1мин |
Оқушылардың бүгінгі сабаққа қатысу бойынша бағалары шығарылады. |
Оқушылар толықтай бағаланады |
Сабаққа қатысу көрсеткіштерінің ортақ бағасы қойылады |
Бағалау парағы
|
|
Үйге тапсырма 1мин |
90 бет Ойлануға берілген сұрақтар 6-7сұрақ |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электрондық кестеде процестерді модельдеу
Электрондық кестеде процестерді модельдеу
|
Келісемін: Директордың оқу ісінің меңгерушісі Г.С.Турсунбаева ________________ |
Бекітемін: Лицей директоры Ж.К.Назарбаева ________________ |
Информатика пәні бойынша ашық сабақ жоспары
Тақырыбы: Электронды кестедегі процесстерді модельдеу
Сыныбы: 7В
Пән мұғалімі: Қосылбек Ж.
2024-2025 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Қосылбек Жанаргүл |
|||
|
Күні |
18.12.2024 |
|||
|
Сынып: 7«В» |
Қатысушылар саны - |
1-топ |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электронды кестедегі процесстерді модельдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.3 электрондық кестедегі процесстерді жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Электрондық кестеде есеп шығарады |
|||
|
Модельдеу кезеңдерімен танысады, қолданады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 2-мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Психологиялық дайындық «Жүрек» әдісі арқылы. Дайын жүректің жартысы салынған қағаз ұсынылады. Ойын шарты: қазғаздағы фигураны толықтыру ұсыналды.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Кестелік деректерді графикалық ұсыну Оқу мақсаты: электрондық кестеде процесстерді модельдеу; |
Мұғаліммен амандасады. Жүректің жартысын өз қиялдары бойынша салып жалғастырады Дәптерге сабақ тақырыбын жазып алады. |
|
Интерактивті тақта Таратпа материал |
|
Өткенді қайталау 5-мин |
«WordWаll» арқылы таңбаланған диаграмма әдісі арқылы.
|
Тақтаға шығып тапсырмалардың жұбын табады. |
2 баллдық бағалау |
|
|
Миға шабуыл 2-минут |
Оқушыларға берілген сөздерді WordWaal бағдарламасында ұсына отырып, миға шабуыл әдісі арқылы тақырыпты ашқызу
|
Берілген сөздер арқылы тақырыпты табады. |
|
|
|
Топқа бөлу 1-мин |
Classroomscreen қосымшасы арқылы топқа бөлу.
1-топ - Модел 2-топ – Excell |
Қосымша арқылы тоқпа бөлініп, топ басшысын тағайындайды |
|
Интерактивті тақта |
|
Жаңа сабақ 5 мин |
Топтық жұмыс 1-топ Модельдеу дегеніміз не 2-топ Модельдеудің кезеңдері Процесстерді модельдеуді тақтада көрсетіп түсіндіру |
Топта жұмыс жасайды Бөлініп берілген тақырыпша бойынша қорғайды |
Топ басшысы оқушыларды бағалайды 10 баллдық бағалау |
А3, пломастерлер, оқулық |
|
Практика-лық жұмыс 6 мин |
Компьютер арқылы программаны игеру. Практикалық жұмыс таратпа материал арқылы
Дескриптор: 1. 2-кесте берілгендей кесте құрады 2. Есептің шешімін шығарады |
Оқулықтағы практикалық тапсырманы орындау |
10 баллдық бағалау |
Интерактивті тақта Компьютер |
|
Сергіту сәті 1 мин |
Сергіту сәті: Тосын Сый |
|
|
Тосын сый |
|
Практика-лық жұмыс 13 мин |
Компьютер арқылы программаны игеру. Кітаптың 88 бетіндегі практикалық тапсырманы орындаймыз!
Дескриптор: 1. 1-кесте берілгендей кесте құрады 2. Нәтижені формаула арқылы шығарады 3. Өлшем бірліктері алмастыра алады 4. Кестеде молдеьдеу құрады. |
Оқулықтағы практикалық тапсырманы орындау |
10 баллдық бағалау |
Интерактивті тақта Компьютер |
|
Бекіту 6 мин |
Бомба әдісі. Өтілген тақырып бойынша
оқушылардың білімін бекіткізу |
Тапсырмаға жауап береді |
Автоматты түрде бағалау |
Компьютер |
|
Кері байланыс 2мин |
Classroomscreen-да оқушылар сабақтан алған әсерлерін бағдаршам әдісі арқылы белгілейді.
|
Оқушылар сабақтан өздерінің алған әсерлері туралы 1-2 сөзбен айтады |
|
Компьютер |
|
Бағалау 1мин |
Оқушылардың бүгінгі сабаққа қатысу бойынша бағалары шығарылады. |
Оқушылар толықтай бағаланады |
Сабаққа қатысу көрсеткіштерінің ортақ бағасы қойылады |
Бағалау парағы
|
|
Үйге тапсырма 1мин |
90 бет Ойлануға берілген сұрақтар 6-7сұрақ |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз






















