|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жеңісханқызы С. |
|||
|
Күні |
17.01.2024 |
|||
|
Сынып:7 «А» |
Қатысушылар саны - |
1-топ |
Қатыспағандар саны: - |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестелік деректерді графикалық түрде ұсыну |
|||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
7.2.2.3 электрондық кестеде диаграммаларды жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: |
|||
|
Электронды кестеде диаграмма құру жолдарын біледі |
||||
|
|
Көпшілікоқушы: |
|||
|
|
Кестедегі мәліметтердің диаграмма түрлерін қолданып графикалық түрде ұсына алады |
|||
|
|
Кейбір оқушы: |
|||
|
|
Диаграммаларды түрлі салаларда қолдануды жүзеге асыра алады |
|||
Бекітемін: Тексерілді:
Лицей директоры Оқу ісінің меңгерушісі
________________________________
Ж.К.Назарбаева Г.С.Турсунбаева
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Оқушыларға өткен тақырып бойынша WordWall бағдарламасында «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі арқылы оқушы таңдалынып алынып,сұраққа жауап береді.
|
Мұғаліммен амандасады. Берілген сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушылардың жауап беруіне қарай бағалап, бақылау ға алады әр дұрыс жауап 1 балл |
|
|
Миға шабуыл 3 мин
2 мин |
Оқушыларды 3-топқа бөлу. Оқушыларды түрлі түсті қиынды қағаздардың көмегімен топқа бөлу. 1-топ.Гистограмма 2-топ.Диаграмма 3-топ График
Жаңа тақырыпты анықтау Қима қағаздарды құрау арқылы,пайда болған суреттің көмегімен жаңа тақырыпты анықтау |
Түрлі түсті қиынды қағаздардың көмегімен топқа бөлініп, топ басшысын тағайындайды Тақырыпты анықтау |
|
Қима қағаздар |
|
Жаңа сабақ 5 мин 2мин
3 |
ІІІ. Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты бейнематаериал көмегімен түсіндіру
Бейнематериал бойынша сұрақтар қою
Топтық жұмыс Сәйкестендіру парағы 3
|
Сұрақтарға жауап берген оқушыларды бағалау
Бағалау парақтары таратылып беріледі |
Топ басшысы оқушылардың топта жұмыс істеуіне қарай бағалап, бақылау ға алады Топта қатысып отырған оқушыларға 2-балл |
Бейнематерал
|
|
Тапсырма 3 мин |
Тапсырма №1 WordWall бағдарламасында «Бос орынды толтыр» тапсырмасын орындау.Топ ішінен бір оқушы интерактивті тақтада орындайды
|
Бос орындарды толтырады |
Дұрыс орындалуына қарай бағалау 2 балл |
https://wordwall.net/ru/resource/66804191/бос-орынды-толтыр
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
ДК отырмас бұрын сергіту жаттығуларын жасау. Көз жаттығуы
|
Сергіту жаттығуын жасау |
|
|
|
Практика лық талдау 10 мин
|
Практикалық талдау Оқушылардың бүгінгі түсіндірген тақырыпқа байланысты, түсінгендерін білу мақсатында, ДК де практикалық тапсырма орындау
|
Тапсырманың орындалу барысын қадағалау |
Дұрыс орындалған тапсырма 3-балл |
Карточка Excel бағдарламасы
|
|
Бекіту 5 мин |
Өтілген тақырып бойынша оқушылардың білімін бекіткізу.
|
ZipGrade бағдарламасы арқылы тест сұрақтарына жауап беріп тақырыпты қортындылайды |
Автоматты түрде бағалау Әр дұрыс жауап 2-балл |
ZipGrade бағдарламасы |
|
Кері байланыс 3мин |
Мишық әдісі. Оқушылар өздерін таратылған қима қағаздары арқылы жиынтық бағаларын шығарады.Жәнеде кері байланысқа түседі.
|
Оқушылар балдарын есептеп, кері байланыс парағын бояйды. |
|
Мишық көрнекіліктері |
|
Бағалау 1 мин |
Мұғалім бағалау парақтарын жинап,бағалайды |
Оқушылар бағаланады. |
Барлық жинаған ұпайдың ортақ баллы |
|
|
Үйге тапсырма 1мин |
82 бет. Үй тапсырмасы. Ойлануға берілген сұрақтар |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электрондық кестелер
Электрондық кестелер
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жеңісханқызы С. |
|||
|
Күні |
17.01.2024 |
|||
|
Сынып:7 «А» |
Қатысушылар саны - |
1-топ |
Қатыспағандар саны: - |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестелік деректерді графикалық түрде ұсыну |
|||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
7.2.2.3 электрондық кестеде диаграммаларды жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: |
|||
|
Электронды кестеде диаграмма құру жолдарын біледі |
||||
|
|
Көпшілікоқушы: |
|||
|
|
Кестедегі мәліметтердің диаграмма түрлерін қолданып графикалық түрде ұсына алады |
|||
|
|
Кейбір оқушы: |
|||
|
|
Диаграммаларды түрлі салаларда қолдануды жүзеге асыра алады |
|||
Бекітемін: Тексерілді:
Лицей директоры Оқу ісінің меңгерушісі
________________________________
Ж.К.Назарбаева Г.С.Турсунбаева
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Оқушыларға өткен тақырып бойынша WordWall бағдарламасында «Кездейсоқ дөңгелек» әдісі арқылы оқушы таңдалынып алынып,сұраққа жауап береді.
|
Мұғаліммен амандасады. Берілген сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушылардың жауап беруіне қарай бағалап, бақылау ға алады әр дұрыс жауап 1 балл |
|
|
Миға шабуыл 3 мин
2 мин |
Оқушыларды 3-топқа бөлу. Оқушыларды түрлі түсті қиынды қағаздардың көмегімен топқа бөлу. 1-топ.Гистограмма 2-топ.Диаграмма 3-топ График
Жаңа тақырыпты анықтау Қима қағаздарды құрау арқылы,пайда болған суреттің көмегімен жаңа тақырыпты анықтау |
Түрлі түсті қиынды қағаздардың көмегімен топқа бөлініп, топ басшысын тағайындайды Тақырыпты анықтау |
|
Қима қағаздар |
|
Жаңа сабақ 5 мин 2мин
3 |
ІІІ. Жаңа тақырып Жаңа тақырыпты бейнематаериал көмегімен түсіндіру
Бейнематериал бойынша сұрақтар қою
Топтық жұмыс Сәйкестендіру парағы 3
|
Сұрақтарға жауап берген оқушыларды бағалау
Бағалау парақтары таратылып беріледі |
Топ басшысы оқушылардың топта жұмыс істеуіне қарай бағалап, бақылау ға алады Топта қатысып отырған оқушыларға 2-балл |
Бейнематерал
|
|
Тапсырма 3 мин |
Тапсырма №1 WordWall бағдарламасында «Бос орынды толтыр» тапсырмасын орындау.Топ ішінен бір оқушы интерактивті тақтада орындайды
|
Бос орындарды толтырады |
Дұрыс орындалуына қарай бағалау 2 балл |
https://wordwall.net/ru/resource/66804191/бос-орынды-толтыр
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
ДК отырмас бұрын сергіту жаттығуларын жасау. Көз жаттығуы
|
Сергіту жаттығуын жасау |
|
|
|
Практика лық талдау 10 мин
|
Практикалық талдау Оқушылардың бүгінгі түсіндірген тақырыпқа байланысты, түсінгендерін білу мақсатында, ДК де практикалық тапсырма орындау
|
Тапсырманың орындалу барысын қадағалау |
Дұрыс орындалған тапсырма 3-балл |
Карточка Excel бағдарламасы
|
|
Бекіту 5 мин |
Өтілген тақырып бойынша оқушылардың білімін бекіткізу.
|
ZipGrade бағдарламасы арқылы тест сұрақтарына жауап беріп тақырыпты қортындылайды |
Автоматты түрде бағалау Әр дұрыс жауап 2-балл |
ZipGrade бағдарламасы |
|
Кері байланыс 3мин |
Мишық әдісі. Оқушылар өздерін таратылған қима қағаздары арқылы жиынтық бағаларын шығарады.Жәнеде кері байланысқа түседі.
|
Оқушылар балдарын есептеп, кері байланыс парағын бояйды. |
|
Мишық көрнекіліктері |
|
Бағалау 1 мин |
Мұғалім бағалау парақтарын жинап,бағалайды |
Оқушылар бағаланады. |
Барлық жинаған ұпайдың ортақ баллы |
|
|
Үйге тапсырма 1мин |
82 бет. Үй тапсырмасы. Ойлануға берілген сұрақтар |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз


-мин
-топқа сәйкестендіру парағы
беріледі.Белгіленген уақыт аралығында орындауы қажет. Дұрыс жауабын
электронды тақтадан тексеру

















