|
Бекітемін: |
Оқу ісінің орынбасары Жумабай Г. |
|
Бөлім: |
8.3А Химиялық элементтердің периодтық жүйесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзағали Айман Райысқызы |
|
Күні: |
31.01-05.02.2025 |
|
Сыныбы: |
8АӘ Қатысушылар саны Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электртерістілік. Ковалентті байланыс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.4.1 -электртерістілік ұғымы негізінде атомдар арасындағы ковалентті байланыстың түзілуін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
электртерістілік ұғымы негізінде атомдар арасындағы ковалентті байланыстың түзілуін түсіндіре алады |
|
Сабақтың құндылығы: |
Заң және тәртіп |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру бөлімі |
-Сәлеметсіздер ме,оқушылар? -Бүгін сабақта кім жоқ? Үй тапсырмасын тексеру № |
|
Жұптық бағалау |
Оқулық. Дк экраны |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин. |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Элементтің периодтық жүйедегі орны оның қасиеттеріне қалай әсер етеді? Бұл сұрақ оқушыларды топ пен периодтың маңыздылығы, элементтің металдық немесе бейметалдық қасиеттері туралы ойлануға жетелейді.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Презентация Covalent Bonding | #aumsum #kids #science #education #children |
|
Жеке жұмыс 7 мин. |
Тақтада берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Жалпы 3 балл (әр 2 дұрыс жауапқа 1 балл) |
Өзін-өзі бағалау |
ДК экраны |
|
Бекіту тапсырмалары |
Тақтада берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
|
Жұптық бағалау
|
ДК экраны 8-сынып оқулығы. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Үйге тапсырма: §__тақырыпты оқып, түсіну. Тақырып соңындағы ___тапсырмаларды жазбаша орындау. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электртерістілік. Ковалентті байланыс
Электртерістілік. Ковалентті байланыс
|
Бекітемін: |
Оқу ісінің орынбасары Жумабай Г. |
|
Бөлім: |
8.3А Химиялық элементтердің периодтық жүйесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырзағали Айман Райысқызы |
|
Күні: |
31.01-05.02.2025 |
|
Сыныбы: |
8АӘ Қатысушылар саны Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электртерістілік. Ковалентті байланыс |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.4.1 -электртерістілік ұғымы негізінде атомдар арасындағы ковалентті байланыстың түзілуін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
электртерістілік ұғымы негізінде атомдар арасындағы ковалентті байланыстың түзілуін түсіндіре алады |
|
Сабақтың құндылығы: |
Заң және тәртіп |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру бөлімі |
-Сәлеметсіздер ме,оқушылар? -Бүгін сабақта кім жоқ? Үй тапсырмасын тексеру № |
|
Жұптық бағалау |
Оқулық. Дк экраны |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин. |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Элементтің периодтық жүйедегі орны оның қасиеттеріне қалай әсер етеді? Бұл сұрақ оқушыларды топ пен периодтың маңыздылығы, элементтің металдық немесе бейметалдық қасиеттері туралы ойлануға жетелейді.
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Презентация Covalent Bonding | #aumsum #kids #science #education #children |
|
Жеке жұмыс 7 мин. |
Тақтада берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Жалпы 3 балл (әр 2 дұрыс жауапқа 1 балл) |
Өзін-өзі бағалау |
ДК экраны |
|
Бекіту тапсырмалары |
Тақтада берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
|
Жұптық бағалау
|
ДК экраны 8-сынып оқулығы. |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Үйге тапсырма: §__тақырыпты оқып, түсіну. Тақырып соңындағы ___тапсырмаларды жазбаша орындау. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз


















