|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Элементтерінің саны бірдей жиындардың бірігуі. Көбейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.1.1. Тең жиындардың бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу. 2.1.2.1 көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы ретінде түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 4 топқа бөліп аламын: 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Үздіктер» 3 – топ «Таланттылар» 4 – топ «Дарындылар» Балалар, бүгін біз ерекше жаңа тақырыпты бастамақпыз. Біз жаңа амалмен «көбейту» алмаымен танысып, есеп шығаруды үйренеміз. Мені мұқият тыңдап, бар білетінімізді ортаға салайық!
Сабақ мақсаты: көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы ретінде түсінуді үйренеміз; 1 – тапсырма (топтық жұмыс) Үстелдің сол жағында 2 дөңгелек пен 2 тіктөртбұрыш жатыр. Үстелдің оң жағында 2 үшбұрыш пен 2 шаршы жатыр. Енді:
Екі – екіден сен неше рет қойдың? Жоғарыда орындаған әрекеттеріңді санды өрнек түрінде жаз; Оның мәнін тап;
Балалар, осындай бірдей қосылғыштардың қосындысын көбейту амалымен алмастыруға болады; Яғни 2+2+2+2=8 теңдігін мынандый теңдік түрінде ықшамдап алуға болады; 2*4=8 «.» - көбейту амалының таңбасы; 2*4=8 теңдігін былай оқиды: 2 ден 4 рет алғанда 8 шығады; 2 ні 4 – ке көбейтсе, 8 шығады; Түсінікті ме, балалар?
2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог арқылы жүреді Зертте; Суреттерге қара; Алдымен қосу амалымен, содан кейін көбейту амалымен теңдіктер құр:
1 – 2 топ
3 – 4 топ
Жарайсыңдар! Көбейту амалымен теңдік құр. 3 + 3 + 3 = 9 3 * 3 = 9 4 + 4 + 4 = 12 4 * 3 = 12 СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма (жеке жұмыс) Бос торкөздерге тиісті санды қой:
4 – тапсырма «Баскетбол» әдісі `(топтық жұмыс) Қосу,алу амалдарын ауызша тез есепте: 40+20=60 80-20=60 40+60=100 30+60=90 70+10=80 50+60=110 80+20=100 90+10=100 20+60=80 40+30=70 90-70=30 30-20=10
5 – тапсырма (жеке жұмыс) Өрнектер құр және олардың мәнін тап:
Жауабы: 80 – 35 + 18 =45 + 18 = 63 49 – 35 + 41 = 14 +41 = 55 35 + 25 – 46 = 60 – 46 = 14 74 + 25 – 14 = 99 – 14 = 85 6 – тапсырма Қосымша тапсырма
«Ноутбук» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге: 17 бет 8 есеп |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Элементтерінің
саны бірдей жиындардың бірігуі.
Көбейту
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.4.1.1. Тең жиындардың
бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма
арқылы көрнекі түрде
кескіндеу.
2.1.2.1 көбейтуді
бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай
және тең бөліктерге бөлу ретінде
түсіну
Сабақтың
мақсаты
көбейтуді бірдей
қосылғыштардың қосындысы ретінде
түсіну
Құндылықтар
Денсаулықты
қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және
эмоционалды тұрақтылыққа
баулу.
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 4 топқа бөліп
аламын: 1 – топ
«Дарындылар» 2 – топ
«Үздіктер» 3 – топ
«Таланттылар» 4 – топ
«Дарындылар» Балалар, бүгін біз ерекше жаңа
тақырыпты бастамақпыз. Біз жаңа амалмен «көбейту» алмаымен танысып,
есеп шығаруды үйренеміз. Мені мұқият тыңдап, бар
білетінімізді ортаға
салайық! Келістік
пе?
Сабақ
мақсаты: көбейтуді бірдей
қосылғыштардың қосындысы ретінде түсінуді
үйренеміз; 1 – тапсырма (топтық
жұмыс) Үстелдің сол жағында 2
дөңгелек пен 2 тіктөртбұрыш
жатыр. Үстелдің оң жағында 2 үшбұрыш
пен 2 шаршы жатыр. Енді: 2 дөңгелекті үстелдің ортасына
қарай қой; Қалған фигураларды осы
реттілікпен екі – екіден қоюды әрі қарай
жалғастыр;
Екі – екіден сен
неше рет қойдың?
Жоғарыда орындаған
әрекеттеріңді санды өрнек түрінде
жаз;
Оның мәнін
тап;
Балалар, осындай
бірдей қосылғыштардың қосындысын көбейту амалымен алмастыруға
болады;
Яғни 2+2+2+2=8
теңдігін мынандый теңдік түрінде ықшамдап алуға
болады;
2*4=8
«.» - көбейту
амалының таңбасы;
2*4=8 теңдігін былай
оқиды:
2 ден 4 рет алғанда
8 шығады;
2 ні 4 – ке
көбейтсе, 8 шығады;
Түсінікті ме,
балалар?
2 – тапсырма (жұптық
жұмыс)
Функционалдық
сауаттылыққа берілген
тапсырма
Саралау – диалог
арқылы жүреді
Зертте;
Суреттерге қара;
Алдымен қосу амалымен, содан кейін көбейту амалымен теңдіктер
құр:
1 – 2
топ
3 – 4
топ
Жарайсыңдар! Көбейту амалымен теңдік
құр. 3 + 3 + 3 =
9 3 * 3 =
9 4 + 4 + 4 =
12 4 * 3 =
12 СЕРГІТУ
СӘТІ 3 – тапсырма (жеке
жұмыс) Бос торкөздерге тиісті санды
қой:
4 –
тапсырма «Баскетбол» әдісі `(топтық
жұмыс) Қосу,алу амалдарын ауызша тез
есепте: 40+20=60 80-20=60 40+60=100 30+60=90 70+10=80 50+60=110 80+20=100 90+10=100 20+60=80 40+30=70 90-70=30 30-20=10
5 – тапсырма (жеке
жұмыс) Өрнектер құр және олардың
мәнін тап:
Жауабы: 80 – 35 + 18 =45 + 18 =
63 49 – 35 + 41 = 14 +41 =
55 35 + 25 – 46 = 60 – 46 =
14 74 + 25 – 14 = 99 – 14 =
85 6 –
тапсырма Қосымша
тапсырма
«Ноутбук» әдісі арқылы кері
байланыс береді Үйге: 17 бет 8
есеп | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















