Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еліміздің экологиялық дамуына қосқан үлесім |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кудияров Тимур Азимханович |
||||||
|
Өтетін күні: |
Сыныбы: 12 |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Табиғатты сүюге, оны қорғауға және сақтауға дайын болуға тәрбиелеу; табиғаттағы құбылыстардың заңдылықтарын түсіну; табиғатқа немқұрайлы және жауапсыз қарауға теріс көзқарас қалыптастыру; оқушыларды экологиялық іс-шараларға және экологиялық идеяларды насихаттауға ынталандыру. |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушыларға экологияның маңызын түсіндіру, табиғатқа жауапкершілікпен қарау көзқарасын қалыптастыру және қоршаған ортаны қорғау жолдарын күнделікті өмірде қолдануға бағыттау. |
|||||
|
NIS құндылақтары іс-әрекетте: |
Құрмет, жауапкершілік. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
География, өзін-өзі тану. |
|||||
|
Өткізу формасы |
Дәріс, пікірталас, топтық жұмыс, ойындар және т.б. |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Табиғатқа құрметпен қарау дағдысы қалыптасады. |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздері |
||||
|
Сабақтың басы (уақыты) |
Кіріспе (2 мин) Мұғалім табиғатты қорғау туралы өлең жолдарын оқиды және Жер планетасының бірегейлігі туралы әңгімелейді. Адамзаттың экологиялық мәселелер алдында тұрғаны және планетаны сақтау қажеттілігі түсіндіріледі.Табиғат — адам өмірінің ажырамас бөлігі екені, оны сақтау — өмірді сақтау екені атап өтіледі. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы (уақыты) |
Негізгі бөлім Жұмбақ ойыны (5
мин) Орманда бар, үйде жоқ, Көк шалғында секіріп, Қызыл көйлек, қара ноқат, Үйін арқалап жүреді, Еңбекқор ол, тынбайды, Қанаты бар — ұшады, Ормандағы айлакер, Суда жүзіп ойнайды, Көрініс
қою Топтық жұмыс (10
мин) Әр топ талқылайды: Бейнеролик
көрсету «Туған табиғатты
білгірлері» сайысы (7 мин) Тиін — тұқымдар мен жаңғақтарды таратады, орманның жаңаруына ықпал етеді. Шегіртке — өсімдік жамылғысын реттеуге қатысады, көптеген жануарларға қорек болады. Қанқыз — өсімдіктерге зиян келтіретін тли сияқты жәндіктерді жояды. Қасқыржем — құстар мен ұсақ жануарларға қорек, биоалуантүрлілікті сақтауға үлес қосады. Қараторғай — зиянкес жәндіктерді жеп, егін мен өсімдіктерді қорғайды. Құмырсқа — топырақты қопсытады, органикалық қалдықтарды ыдыратады, зиянкестер санын азайтады. |
Суреті слайдта
https://www.youtube.com/watch?v=Rk7qDq9SwCM |
||||
|
Сабақтың соңы (уақыты) |
Қорытынды бөлім — рефлексия (5 мин)
Талқылау сұрақтары:
|
|
||||
|
Талдау үшін қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация арқылы оқыту. Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану NIS құндылақтары іс-әрекетте (тәрбие элементі). |
||||
|
|
|
|
||||
|
Рефлексия. Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциация сәтті жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
||||||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еліміздің экологиялық дамуына қосқан үлесім
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еліміздің экологиялық дамуына қосқан үлесім |
|
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кудияров Тимур Азимханович |
||||||
|
Өтетін күні: |
Сыныбы: 12 |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Табиғатты сүюге, оны қорғауға және сақтауға дайын болуға тәрбиелеу; табиғаттағы құбылыстардың заңдылықтарын түсіну; табиғатқа немқұрайлы және жауапсыз қарауға теріс көзқарас қалыптастыру; оқушыларды экологиялық іс-шараларға және экологиялық идеяларды насихаттауға ынталандыру. |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушыларға экологияның маңызын түсіндіру, табиғатқа жауапкершілікпен қарау көзқарасын қалыптастыру және қоршаған ортаны қорғау жолдарын күнделікті өмірде қолдануға бағыттау. |
|||||
|
NIS құндылақтары іс-әрекетте: |
Құрмет, жауапкершілік. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
География, өзін-өзі тану. |
|||||
|
Өткізу формасы |
Дәріс, пікірталас, топтық жұмыс, ойындар және т.б. |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Табиғатқа құрметпен қарау дағдысы қалыптасады. |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздері |
||||
|
Сабақтың басы (уақыты) |
Кіріспе (2 мин) Мұғалім табиғатты қорғау туралы өлең жолдарын оқиды және Жер планетасының бірегейлігі туралы әңгімелейді. Адамзаттың экологиялық мәселелер алдында тұрғаны және планетаны сақтау қажеттілігі түсіндіріледі.Табиғат — адам өмірінің ажырамас бөлігі екені, оны сақтау — өмірді сақтау екені атап өтіледі. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы (уақыты) |
Негізгі бөлім Жұмбақ ойыны (5
мин) Орманда бар, үйде жоқ, Көк шалғында секіріп, Қызыл көйлек, қара ноқат, Үйін арқалап жүреді, Еңбекқор ол, тынбайды, Қанаты бар — ұшады, Ормандағы айлакер, Суда жүзіп ойнайды, Көрініс
қою Топтық жұмыс (10
мин) Әр топ талқылайды: Бейнеролик
көрсету «Туған табиғатты
білгірлері» сайысы (7 мин) Тиін — тұқымдар мен жаңғақтарды таратады, орманның жаңаруына ықпал етеді. Шегіртке — өсімдік жамылғысын реттеуге қатысады, көптеген жануарларға қорек болады. Қанқыз — өсімдіктерге зиян келтіретін тли сияқты жәндіктерді жояды. Қасқыржем — құстар мен ұсақ жануарларға қорек, биоалуантүрлілікті сақтауға үлес қосады. Қараторғай — зиянкес жәндіктерді жеп, егін мен өсімдіктерді қорғайды. Құмырсқа — топырақты қопсытады, органикалық қалдықтарды ыдыратады, зиянкестер санын азайтады. |
Суреті слайдта
https://www.youtube.com/watch?v=Rk7qDq9SwCM |
||||
|
Сабақтың соңы (уақыты) |
Қорытынды бөлім — рефлексия (5 мин)
Талқылау сұрақтары:
|
|
||||
|
Талдау үшін қосымша ақпарат |
||||||
|
Дифференциация арқылы оқыту. Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ны қолдану NIS құндылақтары іс-әрекетте (тәрбие элементі). |
||||
|
|
|
|
||||
|
Рефлексия. Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциация сәтті жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
||||||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз


