
Ашық сабақ
Тақырыбы: Else циклін басқару
Пәні: Информатика
Сыныбы: 8 «З»
Пән мұғалімі: ЕлемесоваН.А
2023-2024 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: IV |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Елемесова Н.А |
|||
|
Күні |
19.02.2024ж |
|||
|
Сынып 8 “З” |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Else циклін басқару |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: Else ұғымы мен қызметін анықтау; |
|||
|
Оқушылардың көбі: Else нұсқаулығының орындалуын талдау мен қолдану; |
||||
|
Кейбір оқушылар: Else нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
||||
Сабақтың барысы:
-
Сабақтың кезені/ уақыт
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
3 минут
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі Сәлеметсіңдерме оқушылар! Барлықтарыңның бүгінгі көңіл күйлерің жақсыма?
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Топтарға бөлу: оқушыларға суреті бар кеспе қағаздарды таратамыз,сол бойынша 2 топқа бөлінеді
1 топ: While циклі,
2 топ: Else циклі
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
2 топ бір-біріне күлімсіреп жақсы тілектер айту.
Үй тапсырмасын сұрақтар арқылы пысықтау.«Миға шабуыл»әдісі
Әр топқа Wordwall плотформасында сұрақтар беріледі, оқушылар бірлесіп, ұйымдасып жауап береді
1- тапсырма Үй тапсырмасын пысықтау.

1.Мұғаліммен амандасады.
2. оқушылар топқа бөлінеді
3.Үй тапсырмасына жауап береді
Жарайсың! Жақсы! Тамаша!
Дескриптор:
- Break және continue нұсқаулықтарының қызметіндегі негізгі ұқсастығы мен айырмашылығын, қызыметін біледі.
- Break нұсқаулығын қандай циклдерде қолдануға болатынын біледі. ҚБ: / 2 балл/ Жарайсың! Жақсы! Тамаша!
Kundelik.kz
Интербелсенді тақта
Сабақтың ортасы
10 минут
7 минут
5 минут
7 минут
5 минут
Жаңа сабақтың тақырыбымен оқу мақсаттарымен танысады.
Жаңа білім
Өткен тақырыптарда break пен сontinue цикл нұсқаулықтарын циклдің екі түрінде қолдану жолдарымен таныстық. Бұл нұсқаулықтарды циклдің ішінде шарт тексеру операторымен бірге қолдандық. Осындай нұсқаулықтың тағы бірі – else цикл басқару нұсқаулығы. Еlse нұсқаулығының алдыңғы екеуінен айырмашылығы – for және while циклдерінің сыртында орналасады. Еlse нұсқаулығы цикл барлық қадамды толық орындап, қалыпты жағдайда өз жұмысын аяқтағанын немесе break арқылы бірден тоқтағанын көрсетеді. Еlse нұсқаулығы цикл тек break-ті пайдаланбай, өз жұмысын қалыпты аяқтағанда ғана орындалады.
-
тапсырма. Компьютерде орындайық
3-тапсырма. Компьютермен жұмыс
www.speedtest.net веб- сайтын пайдаланып,Интернетке қосылу жылдамдығын тексеріңдер
Дескриптор:www.speedtest.net веб- сайтын пайдаланып,Интернетке қосылу жылдамдығын тексере алады.
ҚБ: / 2 балл/
4-тапсырма. Топтық жұмыс. Постер қорғау
1 тоқа Желілердің қандай түрлері бар? Артықшылықтары кемшіліктеріне тоқталыңдар
2. топ Компьютерлік желі дегеніміз не? Қазіргі таңда қолдану аймағын көрсетіңдер.
Дескриптор:
- Желілердің түрлерін біледі Артықшылықтары кемшіліктерін біледі
ҚБ: / 2 балл/
5- тапсырмаСәйкестендіру тапсырмалары
Компьютерлік желі дегеніміз не екенін біледі.Қазіргі таңда қолдану аймағын біледі
ҚБ: / 2 балл/
Жаңа сабақтың тақырыбымен оқу мақсаттарымен танысады. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
Мұғалімді тыңдайды
Жаңа сөздерді дәптерлеріне жазып алады
while циклінің алгоритмдік блок-схемасы
Әйтпесе – иначе – else
Цикл денесі – тело цикла – loop body
for циклінің толық құрылымы

while циклінің толық құрылымы

Ұялы телефондарын қолданып тапсырманы орындайды
Компьютерді интернетке қосып, www.speedtest.net веб- сайтын пайдаланып,Интернетке қосылу жылдамдығын тексереді
1 тоқа Желілердің қандай түрлері бар? Артықшылықтары кемшіліктеріне тоқталыңдар
2. топ Компьютерлік желі дегеніміз не? Қазіргі таңда қолдану аймағын көрсетіңдер.
Тақырыптарын қорғайды
Оқушылар топпен жұмыс жасайды
Жарайсың! Жақсы! Тамаша!
Жарайсың! Жақсы! Тамаша!
Жарайсың! Жақсы! Тамаша!
Презентация
Жұмыс дәптері интербелсенді тақта
Компьютер және компьютер құрылғылары
Плакаттар түрлі түсті сурет.
Сабақтың соңы
3 минут
Кері байланыс стикер беріп кері байланыс аламын.
Стикерлерге бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазып тақтаға іледі
Жарайсың! Жақсы! Тамаша!
Слайд,стикер
Үй тапсырмасы
Тақырып соңында берілген бақылау сұрақтарына жауап жазу
-
ДОІЖО: Жакашева Г.Қ
Қысқамерзімді сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
III бөлім. Pythonтілінде программалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аламанова Гүлжауһар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
12.02.2024ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық
сабақ
Тақырыбы: Else циклін
басқару
Пәні:
Информатика
Сыныбы: 8
«З»
Пән мұғалімі:
ЕлемесоваН.А
2023-2024 оқу
жылы Қысқа мерзімді
жоспары Бөлім: IV Python тілінде алгоритмдерді
программалау Педагогтың
аты-жөні Елемесова
Н.А Күні 19.02.2024ж Сынып 8
“З” Қатысушылар
саны Қатыспағандар
саны Сабақтың
тақырыбы:
Else циклін
басқару Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
8.3.3.1 таңдау және қайталау
операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында
қолдану. Сабақтың
мақсаты: Барлық
оқушы: Else ұғымы
мен қызметін
анықтау; Оқушылардың
көбі: Else
нұсқаулығының орындалуын
талдау мен қолдану; Кейбір
оқушылар: Else нұсқаулығын
қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.
Сабақтың
барысы: Сабақтың кезені/
уақыт Педагогтың
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 3
минут 5
минут Ұйымдастыру кезеңі
Сәлеметсіңдерме оқушылар! Барлықтарыңның бүгінгі көңіл күйлерің
жақсыма? Оқушылардың назарын сабаққа
аудару. Топтарға бөлу: оқушыларға
суреті бар кеспе қағаздарды таратамыз,сол бойынша 2 топқа
бөлінеді 1 топ: While
циклі, 2 топ: Else
циклі Психологиялық ахуал
қалыптастыру. 2 топ бір-біріне күлімсіреп
жақсы тілектер айту. Үй тапсырмасын сұрақтар арқылы
пысықтау.«Миға шабуыл»әдісі Әр топқа Wordwall
плотформасында сұрақтар беріледі, оқушылар бірлесіп, ұйымдасып
жауап береді 1- тапсырма Үй тапсырмасын
пысықтау. 1.Мұғаліммен
амандасады. 2. оқушылар топқа
бөлінеді 3.Үй тапсырмасына жауап
береді Жарайсың! Жақсы!
Тамаша! Дескриптор: -
Break
және continue нұсқаулықтарының қызметіндегі негізгі
ұқсастығы мен айырмашылығын,
қызыметін
біледі. -
Break нұсқаулығын қандай
циклдерде қолдануға болатынын
біледі. ҚБ: / 2 балл/ Жарайсың! Жақсы!
Тамаша! Kundelik.kz Интербелсенді
тақта Сабақтың
ортасы 10
минут 7
минут 5
минут 7
минут 5
минут Жаңа сабақтың тақырыбымен оқу
мақсаттарымен танысады. Жаңа
білім
Өткен
тақырыптарда break пен сontinue цикл нұсқаулықтарын
циклдің екі түрінде қолдану жолдарымен таныстық. Бұл нұсқаулықтарды
циклдің ішінде шарт тексеру операторымен бірге қолдандық. Осындай
нұсқаулықтың тағы бірі
– else цикл басқару нұсқаулығы.
Еlse нұсқаулығының алдыңғы екеуінен айырмашылығы
– for және while циклдерінің сыртында
орналасады. Еlse нұсқаулығы цикл барлық
қадамды толық орындап, қалыпты жағдайда өз жұмысын аяқтағанын
немесе break арқылы бірден тоқтағанын
көрсетеді. Еlse нұсқаулығы цикл
тек break-ті пайдаланбай, өз жұмысын
қалыпты аяқтағанда ғана орындалады. тапсырма. Компьютерде
орындайық 3-тапсырма. Компьютермен
жұмыс www.speedtest.net
веб- сайтын
пайдаланып,Интернетке қосылу жылдамдығын
тексеріңдер www.speedtest.net
веб- сайтын
пайдаланып,Интернетке қосылу жылдамдығын тексере
алады. ҚБ: / 2
балл/ 4-тапсырма. Топтық жұмыс.
Постер қорғау 1
тоқа Желілердің қандай түрлері бар?
Артықшылықтары кемшіліктеріне тоқталыңдар 2. топ Компьютерлік желі
дегеніміз не? Қазіргі таңда қолдану аймағын
көрсетіңдер. Дескриптор: - Желілердің түрлерін біледі
Артықшылықтары кемшіліктерін біледі ҚБ: / 2
балл/ 5-
тапсырмаСәйкестендіру тапсырмалары Компьютерлік желі дегеніміз не
екенін біледі.Қазіргі таңда қолдану аймағын
біледі ҚБ: / 2
балл/ Жаңа сабақтың тақырыбымен оқу
мақсаттарымен танысады. Сабақтың тақырыбын дәптерге
жазады. Мұғалімді
тыңдайды Жаңа сөздерді дәптерлеріне
жазып алады while циклінің алгоритмдік
блок-схемасы Әйтпесе – иначе –
else for циклінің толық
құрылымы while циклінің толық
құрылымы Ұялы телефондарын қолданып
тапсырманы орындайды Компьютерді интернетке
қосып, www.speedtest.net
веб- сайтын
пайдаланып,Интернетке қосылу жылдамдығын
тексереді 1
тоқа Желілердің қандай түрлері бар?
Артықшылықтары кемшіліктеріне тоқталыңдар 2. топ Компьютерлік желі
дегеніміз не? Қазіргі таңда қолдану аймағын
көрсетіңдер. Тақырыптарын
қорғайды Оқушылар топпен жұмыс
жасайды Жарайсың! Жақсы!
Тамаша! Жарайсың! Жақсы!
Тамаша! Жарайсың! Жақсы!
Тамаша! Презентация Жұмыс дәптері интербелсенді
тақта Компьютер және компьютер
құрылғылары Плакаттар түрлі түсті
сурет. Сабақтың
соңы 3
минут Кері байланыс стикер
беріп кері байланыс аламын. Стикерлерге бүгінгі
сабақтан алған әсерлерін жазып тақтаға
іледі Жарайсың! Жақсы!
Тамаша! Слайд,стикер Үй
тапсырмасы Тақырып соңында берілген
бақылау сұрақтарына жауап жазу
ДОІЖО: Жакашева
Г.Қ
Қысқамерзімді сабақ
жоспары
Білім беру
ұйымының атауы
С.Нұрмағамбетов
атындағы №72 жалпы орта білім беретін
мектебі
Пәні:
Информатика
Бөлім:
III
бөлім. Pythonтілінде
программалау
Педагогтің
аты-жөні:
Аламанова
Гүлжауһар
Күні:
12.02.2024ж
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













