Материалдар / «Эмоциялар мені басқарады немесе мен оларды»
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

«Эмоциялар мені басқарады немесе мен оларды»

Материал туралы қысқаша түсінік
Психологиядан ашық сабақ «Эмоциялар мені басқарады немесе мен оларды»
Авторы:
11 Мамыр 2023
146
2 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мектеп: Көкшетау қаласындағы ФМБ НЗМ

Күні: 26.04.23 ж.

Педагог-психолог: Мүшел М.

Сынып: 7 «С»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

«Эмоциялар мені басқарады немесе мен оларды»


Мақсаты:

Жасөспірімдердің эмоционалдық сфераға байланысты тәжірибесі мен білімін жетілдіру.

Пәнаралық байланыс:

Қазақ тілі мен әдебиеті, өнер


Бағалау критерийі




1. Топта жағымды эмоционалды фон қалыптасады;

2. Өзінің эмоционалдық күйін конструктивті түрде көрсете білуге ​​жаттығады;

4.Оқушылар өз эмоциясын тануды, қабылдауды, басқаруды үйренеді.

Оқыту әдестері:

Балалар және жасөспірімдер коучингі, жаттығулар, топтық жұмыс, техника.

Сабақтың барысы

Жоспарланған кезеңдер

Сабақта жоспарланатын іс-әрекеттер

Ескертулер /
Ресурс
тар

I кезең - ұйымдастырушылық кезең.

Тренингтің басы

1-2 мин

Амандасу

Кіріспе

Презентация

5 минут

«Мен қазір қандай түспін?» сергіту жаттығуы

Презентацияда көрсетілген суреттер бойынша өзінің бүгінгі көңіл-күйімен таныстырады.

«Головоломка» персонаждарының суреттері

II кезең – негізгі бөлім

4 минут

Эмоция туралы шағын пікір алмасу.

«Балалар, неліктен кейбір адамдар көпшілік алдында қобалжымай сөйлей алады, ал кейбіреуі көпшілік алдында сөйлеуден қорқады деп ойлап көрдіңіз бе? Неліктен дау-дамайда ашуға бой алдыратын және өзін-өзі ұстай алмайтын адамдар болады, ал кейбір адамдар өзін сабырлы ұстайды? Сіздің эмоцияларыңыз бақылаудан шыққанда не болады? (Қатысушылар өз нұсқаларын, сұраққа жауаптарын ұсынады).

Шын мәнінде үйренуге тұрарлық нәрсе - эмоцияларды тану, қабылдау және басқару. Эмоциялар бар, өйткені олар біздің өмір сүру үшін биологиялық мағына береді».

Бейнеролик (1.30 мин.)

Пікір алмасу Бейнеролик.

7-10 минут

«Эмоцияның пайдасы мен зияны» жаттығу

Тапсырма: Екі топқа бөлініңіздер. Әр топ белгілі бір эмоция жазылған карточка алады. Сіздерге осы эмоцияның пайдасы мен зияны туралы жазу керек және шағын көрініс арқылы берілген эмоцияны көрсету, қарсы топ қандай эмоция екенін табуы тиіс.

(Оқушылар берілген эмоцияның пайдасы мен зиянын шағын көрініс, не өлең жолдары арқылы жеткізуіне болады)

Қағаз А3, маркер

10 минут

Техника

«Эмоционалды мүсінші» жаттығу

1. Тиімсіз эмоцияға байланысты «Эмоциялар зерттеушісі»жаттығуын орындаймыз

Мысалы: сахна алдындағы қорқыныш

2. Тиімсіз эмоциялардың денедегі белгілерін анықтаймыз

Мысалы: басы салбыраңқы, арқасы бүкірейген, қолы қысылған (Тіркеме1)

3. Тиімсіз эмоциялар белгілерін өзгертуге арналған денедегі белгілерді табамыз. Мысалы:басты көтеру, түзелу, қолын жаздыру

4.  Апта бойында жасай алған денедегі өзгерістерді белгілеп отыратын бақылауға арналған жұмыс кестесін құрастырамыз (Тіркеме2)

5. Орындап болғаннан кейін марапаттау

Эмоциялардың денедегі көріністері/

қорқыныш

дүйсенбі

сейсенбі

сәрсенбі

бейсенбі

жұма

Басты көтеру

 

v

 

v

 

Түзелу

v

v

 

v

v

Қолды жаздыру

 

 

 

v

 


Тіркеме 1

Объект 3

Тіркеме 2

Кесте


III кезең қорытынды бөлім

5 минут

«Сюрприз» жаттығуы

Әр оқушы берілген қағазға сыныптасына арналған жағымды эмоциялар букетін дайындайды. Қағазға жазады. Оны берілген қорапшаға салады. Психолог барлығын жинап, араластырып бір-бірден үлестіріп береді. Оқушылардың әсерлерін бақылайды. Бірнеше оқушыдан кері байланыс тыңдауға да болады.

Кішкентай қағаздар немесе стикер, қорапша

3 минут

Рефлексия.

Сабақ соңында оқушылар сабақта не істеді, не нәтиже бермеді, өз сезімдерімен бөліседі. Қатысушылардан сабаққа келген көңіл-күйдің түсі өзгерді ме, неліктен екенін дауыстап айту ұсынылады.






Объект 3

Эмоциялардың денедегі көріністері/

қорқыныш

дүйсенбі

сейсенбі

сәрсенбі

бейсенбі

жұма



















































Эмоциялардың денедегі көріністері/

қорқыныш

дүйсенбі

сейсенбі

сәрсенбі

бейсенбі

жұма


Материалды жүктеу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!