
Сабак такырыбы:
|
Бөлім: |
Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Энергия көздері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.5.1.1 энергия көздерін атау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Кубик» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Жұлдызша» арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Кубик» әдісі арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Жұлдызша» арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|||||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Ыстық орындық» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «Стоп кадр» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады |
Оқушылар «Ыстық орындық» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
Оқушылар «Стоп кадр» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Жіп, Экран |
|||||||||||||||||||||
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық талқылау жұмысын ұйымдастырады. 1-топ (жұп) «Ежелгі адам және от» 2-топ (жұп) « Күн басты энергия көзі» 3-топ (жұп) «Заманауи энергия көздері» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап , өз ойларымен бөлісуді ұсынады. |
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан оқып танысады, топта талдайды, өз таңдаулары бойынша кез келген форматта қорғайды. Қосымша интернет ресурстарын қолданады. 1-топ (жұп) «Ежелгі адам және от» 2-топ (жұп) «Күн басты энергия көзі» 3-топ (жұп) «Заманауи энергия көздері» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды
|
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер пластилин, қатты қағаз, маркер, түрлі түсті қағаздар |
|||||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады
Мұғалім сырттай бақылап, әр топтың жауаптарын тыңдап, соңында оқушылармен бірге қорытынды шығарады. Тапсырма орындау барысында бағыт бағдар беріп, қолдау көрсетеді.
|
1-тапсырма (барлығы және ЕББК) Энергия көздерін анықтап, сызбанұсқаны толтырыңдар
2-тапсырма Ғалымдар мен сарапшылардың пайымдауынша, қазіргі таңдағы энергетикалық сұраныстың мұнайдың, көмірдің, газдың, ядролық отынның және баламалы энергетикалық көздердің есебінен қамтамасыз етіледі. Энергия көздерінің үлесін дөңгелек не сызықтық диаграмма құрып түсіндіріңдер. 3-тапсырма. (барлығына және ЕБК) «Шындық» немесе «жалған» тәсілі Тұжырымның «шындық» не «жалған» екенін анықтаңдар
|
Дескриптор: энергия көздерін анықтап, сызбанұсқаны толтырады; Жалпы балл-2
Дескриптор : Берілген мәліметті пайдаланып, энергия көздерінің үлесін дөңгелек не сызықтық диаграммасын сызады, түсіндіреді. Жалпы балл-2 Дескриптор : тұжырымның «шындық» не «жалған» екенін анықтайды: Жалпы балл-6 |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Жеңіс тұғыры» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Жеңіс тұғыры» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Жеңіс тұғыры» арқылы |
|
|||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 41 |
|
|
|
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Энергия көздері ҚМЖ 6-сынып
Энергия көздері ҚМЖ 6-сынып

Сабак такырыбы:
|
Бөлім: |
Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Энергия көздері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.5.1.1 энергия көздерін атау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Кубик» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Жұлдызша» арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Кубик» әдісі арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Жұлдызша» арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|||||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Ыстық орындық» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «Стоп кадр» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады |
Оқушылар «Ыстық орындық» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
Оқушылар «Стоп кадр» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Жіп, Экран |
|||||||||||||||||||||
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық талқылау жұмысын ұйымдастырады. 1-топ (жұп) «Ежелгі адам және от» 2-топ (жұп) « Күн басты энергия көзі» 3-топ (жұп) «Заманауи энергия көздері» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап , өз ойларымен бөлісуді ұсынады. |
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан оқып танысады, топта талдайды, өз таңдаулары бойынша кез келген форматта қорғайды. Қосымша интернет ресурстарын қолданады. 1-топ (жұп) «Ежелгі адам және от» 2-топ (жұп) «Күн басты энергия көзі» 3-топ (жұп) «Заманауи энергия көздері» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды
|
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер пластилин, қатты қағаз, маркер, түрлі түсті қағаздар |
|||||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады
Мұғалім сырттай бақылап, әр топтың жауаптарын тыңдап, соңында оқушылармен бірге қорытынды шығарады. Тапсырма орындау барысында бағыт бағдар беріп, қолдау көрсетеді.
|
1-тапсырма (барлығы және ЕББК) Энергия көздерін анықтап, сызбанұсқаны толтырыңдар
2-тапсырма Ғалымдар мен сарапшылардың пайымдауынша, қазіргі таңдағы энергетикалық сұраныстың мұнайдың, көмірдің, газдың, ядролық отынның және баламалы энергетикалық көздердің есебінен қамтамасыз етіледі. Энергия көздерінің үлесін дөңгелек не сызықтық диаграмма құрып түсіндіріңдер. 3-тапсырма. (барлығына және ЕБК) «Шындық» немесе «жалған» тәсілі Тұжырымның «шындық» не «жалған» екенін анықтаңдар
|
Дескриптор: энергия көздерін анықтап, сызбанұсқаны толтырады; Жалпы балл-2
Дескриптор : Берілген мәліметті пайдаланып, энергия көздерінің үлесін дөңгелек не сызықтық диаграммасын сызады, түсіндіреді. Жалпы балл-2 Дескриптор : тұжырымның «шындық» не «жалған» екенін анықтайды: Жалпы балл-6 |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Жеңіс тұғыры» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Жеңіс тұғыры» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Жеңіс тұғыры» арқылы |
|
|||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 41 |
|
|
|
.
шағым қалдыра аласыз















