
Сабак такырыбы: Энергияның өзара түрленуі
|
Бөлім: |
Энергия және қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Энергияның өзара түрленуі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.5.1.2 температура мен жылу энергиясын ажырату |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Төбе, мұрын, еден» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Лампа түсі» арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар «Төбе, мұрын, еден» әдісі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Лампа түсі» түсі арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Таза тақта » тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «Стоп кадр» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Оқушылар «Таза тақта» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
Оқушылар «Стоп кадр» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ «Су мен желдің күшін механикалық энергияға айналдыру» (140 сурет бойынша) 2-топ «Механикалық энергияның электр, жылу энергиясына айналуы» (141-142 сурет бойынша) туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөлісуді ұсынады. |
Оқушылар .мұғалімнің түсіндіруін мұқият тыңдайды, керекті ақпаратты дәптерге жазып алады. 1-топ «Су мен желдің күшін механикалық энергияға айналдыру» (140 сурет бойынша) 2-топ «Механикалық энергияның электр, жылу энергиясына айналуы» (141-142 сурет бойынша) туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды Мұғалімнің ұсынған тақырыптары бойынша оқулықтан оқып танысады, топта талдайды, өз таңдаулары бойынша кез келген форматта қорғайды. |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады |
1-тапсырма. Ұғымдар мен анықтамаларды сәйкестендіріңіз.
2-тапсырма. Төмендегі суретке қарап сұрақтарға жауап беріңіз
а.Жылу энергиясы мен температураны өз сөздеріңізбен сипаттаңыз. b. Жылу энергиясының адам ағзасына әсерін түсіндіріңіз. c. Ағзаның температурасының өзгеруін сипаттаңыз |
Дескриптор: жылуға байланысты ұғымдар мен анықтамаларды сәйкестендіреді; температураға байланысты ұғымдар мен анықтамаларды сәйкестендіреді Жалпы балл-3 Дескриптор: жылу энергиясын сипаттайды; температураны сипаттайды; жылу энергиясының адам ағзасына әсерін түсіндіріп жазады; ағзаның температурасының өзгеруін сипаттайды. Жалпы балл-3 |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс «Банкомат» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» тәсілі арқылы |
|
|
2 мин |
Үй тапсырмасы § 40 оку |
|
|
|
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Энергияның өзара түрленуі ҚМЖ Жаратылыстану 5-6 сынып
Энергияның өзара түрленуі ҚМЖ Жаратылыстану 5-6 сынып

Сабак такырыбы: Энергияның өзара түрленуі
|
Бөлім: |
Энергия және қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Энергияның өзара түрленуі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.5.1.2 температура мен жылу энергиясын ажырату |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Төбе, мұрын, еден» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Лампа түсі» арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар «Төбе, мұрын, еден» әдісі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Лампа түсі» түсі арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Таза тақта » тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «Стоп кадр» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Оқушылар «Таза тақта» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
Оқушылар «Стоп кадр» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ «Су мен желдің күшін механикалық энергияға айналдыру» (140 сурет бойынша) 2-топ «Механикалық энергияның электр, жылу энергиясына айналуы» (141-142 сурет бойынша) туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөлісуді ұсынады. |
Оқушылар .мұғалімнің түсіндіруін мұқият тыңдайды, керекті ақпаратты дәптерге жазып алады. 1-топ «Су мен желдің күшін механикалық энергияға айналдыру» (140 сурет бойынша) 2-топ «Механикалық энергияның электр, жылу энергиясына айналуы» (141-142 сурет бойынша) туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды Мұғалімнің ұсынған тақырыптары бойынша оқулықтан оқып танысады, топта талдайды, өз таңдаулары бойынша кез келген форматта қорғайды. |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады |
1-тапсырма. Ұғымдар мен анықтамаларды сәйкестендіріңіз.
2-тапсырма. Төмендегі суретке қарап сұрақтарға жауап беріңіз
а.Жылу энергиясы мен температураны өз сөздеріңізбен сипаттаңыз. b. Жылу энергиясының адам ағзасына әсерін түсіндіріңіз. c. Ағзаның температурасының өзгеруін сипаттаңыз |
Дескриптор: жылуға байланысты ұғымдар мен анықтамаларды сәйкестендіреді; температураға байланысты ұғымдар мен анықтамаларды сәйкестендіреді Жалпы балл-3 Дескриптор: жылу энергиясын сипаттайды; температураны сипаттайды; жылу энергиясының адам ағзасына әсерін түсіндіріп жазады; ағзаның температурасының өзгеруін сипаттайды. Жалпы балл-3 |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс «Банкомат» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» тәсілі арқылы |
|
|
2 мин |
Үй тапсырмасы § 40 оку |
|
|
|
.
шағым қалдыра аласыз
















