|
Білім беру ұйымының атауы |
№40 жалпы білім беретін орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.5.Энергия және қозғалыс |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Бекетова Баян Кадирбековна |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
05.03.25ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқандар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергияның өзара айналымы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.5.1.6 -энергияның өзара түрленуіне мысалдар келтіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Энергияның өзара өзгеруін анықтайды; Энергияның өзара айналымына мысалдар келтіреді; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық пен жаңашылдық |
|||||||||||||||||||||||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Бірлік пен жасампаздық – ел бағдары» |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару «Психологиялық ахуал «Энергия алмасу»
|
Мұғаліммен амандасып, құралдарын түгендеп,орындарынан тұрып,бір біріне алақандарын тигізіп энергия алмасады. |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Глобус бағалау ресурсы таратылады |
Глобус бағалау Презентация
|
||||||||||||||||||||||
|
2 мин
|
Апта дәйек сөзі «Бірлік пен жасампаздық – ел бағдары»
Біріккенді жау алмайды |
Оқушылар Дәйексөздің мағынасын ашып мысалдар келтіреді. |
Керемет ,Жарайсыңдар! |
Экран слайд
|
||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Үй жұмысын пысықтау «Піскен бауырсақ» әдісі Экраннан тест түрінде сұрактар беріледі |
Оқушылар экраннан шыққан тест сұрақтарына жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы – 1 балл |
Экран слайд
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 7 мин 3мин 15мин Сабақты бекіту 3 мин Кері байланыс 2мин |
Экрандағы суреттер арқылы жаңа тақырыпты ашу «Суретті жасыру» әдісі Жаңа сабақты түсіндіру
(ЖТ) Жұптық тапсырма «Гугл форма» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушыларға энергияның өзара айналымы бойынша ақпараттарды тест түрінде ұсынады
(ЖТ) Жеке тапсырм Мәтінмен жұмыс (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушылар энергияның өзара айналымы бойынша мәтінмен жұмыс жасайды ,сұрақтарға жауап береді. 1 Күн энергиясының өсімдіктерге әсері қандай? 2 Энергияның айналымы қандай процестерді қамтиды? 3· Жануарлар энергияны қайдан алады және оны қалай пайдаланады? 4 ·Өсімдіктер мен жануарлардың өлі қалдықтары қайда кетеді? ·5. Адамдардың табиғатқа әсері қандай? 6.Энергияның табиғаттағы айналымын түсіну неге маңызды?
«Футбол ойыны» әдісі арқылы сабақты бекітеді. Мұғалім сабақты бекіте отыра сабақтың мақсатына қайта оралады
Оқушылардан кері байланыс алу «Эмоцияларын бейнелеу»
|
Оқушылар жаңа сабақты мұқият тыңдайды
Оқушылар энергияның өзара айналымы бойынша ақпараттарды тест түрінде орындайды. Кюарды сканерлейді
Оқушылар бір орында тұрып жүгіреді, Ұйықтайды Отырады.
Оқушылар мәтінді оқу арқылы жеке жауап береді І
Оқушылар Экрандағы иә немесе жоқ жауабын таңдайды.
Оқушылар өз эмоцияларын көсетеді бейнелеу арқылы |
«Жарайсың» деп мадақтап ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: Назар қойып тыңдағандары үшін
1.Энергия көздерін анықтап тест сұрақтарына жауапа береді
Керемет
Бағалау Жеке жеке сұрау арқылы бағаланады. Керемет жарайсыңдар! Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Энергияның өзара айналымы бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Экран оқулық даптер
Телефон Экран
Экран слайд |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Энергияның өзара айналымы 5 сынып
Энергияның өзара айналымы 5 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
№40 жалпы білім беретін орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.5.Энергия және қозғалыс |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Бекетова Баян Кадирбековна |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
05.03.25ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысқандар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергияның өзара айналымы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.5.1.6 -энергияның өзара түрленуіне мысалдар келтіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Энергияның өзара өзгеруін анықтайды; Энергияның өзара айналымына мысалдар келтіреді; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық пен жаңашылдық |
|||||||||||||||||||||||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Бірлік пен жасампаздық – ел бағдары» |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару «Психологиялық ахуал «Энергия алмасу»
|
Мұғаліммен амандасып, құралдарын түгендеп,орындарынан тұрып,бір біріне алақандарын тигізіп энергия алмасады. |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Глобус бағалау ресурсы таратылады |
Глобус бағалау Презентация
|
||||||||||||||||||||||
|
2 мин
|
Апта дәйек сөзі «Бірлік пен жасампаздық – ел бағдары»
Біріккенді жау алмайды |
Оқушылар Дәйексөздің мағынасын ашып мысалдар келтіреді. |
Керемет ,Жарайсыңдар! |
Экран слайд
|
||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Үй жұмысын пысықтау «Піскен бауырсақ» әдісі Экраннан тест түрінде сұрактар беріледі |
Оқушылар экраннан шыққан тест сұрақтарына жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы – 1 балл |
Экран слайд
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 7 мин 3мин 15мин Сабақты бекіту 3 мин Кері байланыс 2мин |
Экрандағы суреттер арқылы жаңа тақырыпты ашу «Суретті жасыру» әдісі Жаңа сабақты түсіндіру
(ЖТ) Жұптық тапсырма «Гугл форма» әдісі (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушыларға энергияның өзара айналымы бойынша ақпараттарды тест түрінде ұсынады
(ЖТ) Жеке тапсырм Мәтінмен жұмыс (функционалдық сауаттылық тапсырмасы) Оқушылар энергияның өзара айналымы бойынша мәтінмен жұмыс жасайды ,сұрақтарға жауап береді. 1 Күн энергиясының өсімдіктерге әсері қандай? 2 Энергияның айналымы қандай процестерді қамтиды? 3· Жануарлар энергияны қайдан алады және оны қалай пайдаланады? 4 ·Өсімдіктер мен жануарлардың өлі қалдықтары қайда кетеді? ·5. Адамдардың табиғатқа әсері қандай? 6.Энергияның табиғаттағы айналымын түсіну неге маңызды?
«Футбол ойыны» әдісі арқылы сабақты бекітеді. Мұғалім сабақты бекіте отыра сабақтың мақсатына қайта оралады
Оқушылардан кері байланыс алу «Эмоцияларын бейнелеу»
|
Оқушылар жаңа сабақты мұқият тыңдайды
Оқушылар энергияның өзара айналымы бойынша ақпараттарды тест түрінде орындайды. Кюарды сканерлейді
Оқушылар бір орында тұрып жүгіреді, Ұйықтайды Отырады.
Оқушылар мәтінді оқу арқылы жеке жауап береді І
Оқушылар Экрандағы иә немесе жоқ жауабын таңдайды.
Оқушылар өз эмоцияларын көсетеді бейнелеу арқылы |
«Жарайсың» деп мадақтап ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: Назар қойып тыңдағандары үшін
1.Энергия көздерін анықтап тест сұрақтарына жауапа береді
Керемет
Бағалау Жеке жеке сұрау арқылы бағаланады. Керемет жарайсыңдар! Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Энергияның өзара айналымы бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Экран оқулық даптер
Телефон Экран
Экран слайд |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















