|
Қысқа мерзімді жоспар «Жамбыл атындағы орта мектеп» КММ |
||
|
Бөлім: |
Қазақстан қорықтары. Ө.Тұрманжанов “Қарлығаш, Дәуіт, Жылан” |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні: 11.12.2025ж |
|
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ең алғашқы қорықты білесің бе? |
|
|
Оқу мақсаттары: |
6.1.1.1 тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілген мәселені болжау; 6.2.2.1 тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілген мәселені болжайды.Тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын біледі, қолданады.
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылармен амандасамын. Назарларын сабаққа аударамын. Оқушыларды түгендеймін. Үй тапсырмасын тексеремін.
Өткен сабақты бекіту мақсатында сұрақтар қоямын. Тірек сөздер арқылы сабақ тақырыбына болжам жасатамын Тірек сөздер: қорық, табиғат, жануарлар, қорғау, алғашқы |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа назарларын аударады. Үй тапсырмасын айтады. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Тірек сөздер арқылы сабақ тақырыбына болжам жасайды |
Үй тапсырмасы Дескриптор: -Өзнің досы туралы мәліметті жинақтайды-1балл -Талаптарды сақтап, түйіндеме жазады-1балл Жалпы 2 балл ҚБ Ауызша мадақтау «Өте жақсы болжадың» «Дұрыс бағытта ойладың» |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Мағынаны тану (тыңдалым) «Тыңдап болжа» әдісі Мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдатамын (ең алғашқы қорық туралы қысқа мәтін). 1-тапсырма Тыңдаған мәтінді өз ойыңмен жалғастыр. Мәтінде қандай мәселе көтерілгендігін анықта.
|
Мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдайды. Тыңдаған мәтінді өз ойыңмен жалғастырады. Мәтінде қандай мәселе көтерілгендігін анықтайды. |
Дескриптор: -Тыңдаған мәтінді өз ойыңмен жалғастырады-1балл - Мәтінде қандай мәселе көтерілгендігін анықтайды-2балл Жалпы: 3 балл ҚБ «Мәтіндегі негізгі ойды дұрыс байқадың» «Жауабыңды сәл толықтырсаң жақсы болады» |
QR код арқылы аудиомәтін |
|
|
«Жұптық диалог» әдісі 2-тапсырма
Бір оқушы – қорыққа барған, екіншісі – сұрақ қояды. Диалогте қолданылуы қажет сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формалары: -Амандасу; -Сұрақ қою; -Жауап беру; -Қоштасу. -«Сәлеметсіз бе?» -«Рұқсат болса, сұрайын…» -«Рахмет, өте қызық екен» |
Берілген жағдаят бойынша диалог құрастырады. Диалогте ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолданады. |
Дескриптор: - Берілген жағдаят бойынша диалог құрастырады-1балл -Диалогте ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолданады-2балл Жалпы: 3балл ҚБ «Салыстыру арқылы мадақтау» әдісі «Диалогті әдепті бастадың» «Сөйлеу мәдениетін жақсы сақтадың» |
Слайд |
|
Сабақты бекіту 3 мин |
«Ауызша кері байланыс» әдісі арқылы сабақты қорытамын Оқушыларға сұрақ қоямын.
|
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді-1балл -Ойын нақты, толық жеткізеді-1балл Жалпы 2балл ҚБ Ауызша мадақтау «Жарайсың!» «Өте жақсы» |
|
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Мен бүгін білдім … Маған қызықты болды … Қорықтардың маңызы … |
Оқушылар сөйлемдерді аяқтап, кері байланыс береді. |
ҚБ Ынталандырушы кері байланыс «Ойың анық жеткізілді» «Маңызды пікір айттың» |
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы 3-тапсырма, 122 бет Етістіктерді тап, қай шақта тұрғанын анықта. |
Үй тапсырмасын жазып алады |
Дескриптор: -етістіктерді табады-1балл -қай шақта тұрғанын анықтайды-1балл Жалпы 2 балл |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ең алғашқы қорықты білесің бе?
|
Қысқа мерзімді жоспар «Жамбыл атындағы орта мектеп» КММ |
||
|
Бөлім: |
Қазақстан қорықтары. Ө.Тұрманжанов “Қарлығаш, Дәуіт, Жылан” |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні: 11.12.2025ж |
|
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ең алғашқы қорықты білесің бе? |
|
|
Оқу мақсаттары: |
6.1.1.1 тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілген мәселені болжау; 6.2.2.1 тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілген мәселені болжайды.Тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын біледі, қолданады.
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылармен амандасамын. Назарларын сабаққа аударамын. Оқушыларды түгендеймін. Үй тапсырмасын тексеремін.
Өткен сабақты бекіту мақсатында сұрақтар қоямын. Тірек сөздер арқылы сабақ тақырыбына болжам жасатамын Тірек сөздер: қорық, табиғат, жануарлар, қорғау, алғашқы |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа назарларын аударады. Үй тапсырмасын айтады. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Тірек сөздер арқылы сабақ тақырыбына болжам жасайды |
Үй тапсырмасы Дескриптор: -Өзнің досы туралы мәліметті жинақтайды-1балл -Талаптарды сақтап, түйіндеме жазады-1балл Жалпы 2 балл ҚБ Ауызша мадақтау «Өте жақсы болжадың» «Дұрыс бағытта ойладың» |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Мағынаны тану (тыңдалым) «Тыңдап болжа» әдісі Мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдатамын (ең алғашқы қорық туралы қысқа мәтін). 1-тапсырма Тыңдаған мәтінді өз ойыңмен жалғастыр. Мәтінде қандай мәселе көтерілгендігін анықта.
|
Мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдайды. Тыңдаған мәтінді өз ойыңмен жалғастырады. Мәтінде қандай мәселе көтерілгендігін анықтайды. |
Дескриптор: -Тыңдаған мәтінді өз ойыңмен жалғастырады-1балл - Мәтінде қандай мәселе көтерілгендігін анықтайды-2балл Жалпы: 3 балл ҚБ «Мәтіндегі негізгі ойды дұрыс байқадың» «Жауабыңды сәл толықтырсаң жақсы болады» |
QR код арқылы аудиомәтін |
|
|
«Жұптық диалог» әдісі 2-тапсырма
Бір оқушы – қорыққа барған, екіншісі – сұрақ қояды. Диалогте қолданылуы қажет сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формалары: -Амандасу; -Сұрақ қою; -Жауап беру; -Қоштасу. -«Сәлеметсіз бе?» -«Рұқсат болса, сұрайын…» -«Рахмет, өте қызық екен» |
Берілген жағдаят бойынша диалог құрастырады. Диалогте ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолданады. |
Дескриптор: - Берілген жағдаят бойынша диалог құрастырады-1балл -Диалогте ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолданады-2балл Жалпы: 3балл ҚБ «Салыстыру арқылы мадақтау» әдісі «Диалогті әдепті бастадың» «Сөйлеу мәдениетін жақсы сақтадың» |
Слайд |
|
Сабақты бекіту 3 мин |
«Ауызша кері байланыс» әдісі арқылы сабақты қорытамын Оқушыларға сұрақ қоямын.
|
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді-1балл -Ойын нақты, толық жеткізеді-1балл Жалпы 2балл ҚБ Ауызша мадақтау «Жарайсың!» «Өте жақсы» |
|
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Мен бүгін білдім … Маған қызықты болды … Қорықтардың маңызы … |
Оқушылар сөйлемдерді аяқтап, кері байланыс береді. |
ҚБ Ынталандырушы кері байланыс «Ойың анық жеткізілді» «Маңызды пікір айттың» |
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы 3-тапсырма, 122 бет Етістіктерді тап, қай шақта тұрғанын анықта. |
Үй тапсырмасын жазып алады |
Дескриптор: -етістіктерді табады-1балл -қай шақта тұрғанын анықтайды-1балл Жалпы 2 балл |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз


