Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Денсаулық – зор байлық. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: 22.11.2023 |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ең басты байлық |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.6. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 8.3.2.1. Синоним сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, дұрыс қолданып жазу; 8.3.3.1 -фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін:
|
|
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар берілген сұраққа жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. Балалар, адам өмірінде ең басты үш байлық бар. Олар: Бірінші байлық - ... Екінші байлық – ақ жаулық Үшінші байлық – он саулық Оқушылар тақырыпты болжаған соң, сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері беріледі. Жолаушы билеті бойынша 3 топқа бөлінеді. |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар тақырыпты болжаған соң сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге жасалынады. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ «Кемел ой» бағалау әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы
7 мин
7 мин
7 мин
7 мин
10 мин |
ҚБ
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.
Дескриптор:
ҚБ ТАПСЫРМА. 1-топ: Берілген фразеологизмдерді толықтырып жазыңдар: Тепсе темір ..., екі аяғын бір етікке ... , жұмған аузын ... , көзді ашып-... , төбе шашы тік ... 2-топ: Берілген мақал-мәтелдерді толықтырып жазыңдар: сасқан үйрек артымен ..., білекті бірді жығады, білімді мыңды ... , айдағаны бес ешкі, ысқырығы жер ... , кітап – алтын ... , басқа пәле - ... 3-топ: Берілген сөздердің синонимдік қатарын толықтырып жазыңдар: батыр, сұлу, ақыл, өмір, ел. Дескриптор:
ҚБ ТАПСЫРМА. 1-топ: Фразеологизм, мақал-мәтел, синоним сөздерді мағынасымен сәйкестендіріңдер. 2-топ: Фразеологизм, мақал-мәтел, синоним сөздерді мағынасымен сәйкестендіріңдер 3-топ: Фразеологизм, мақал-мәтел, синоним сөздерді мағынасымен сәйкестендіріңдер Дескриптор:
ТАПСЫРМА. «Quizizz» платформасында фразеологизм, мақал-мәтел, кідіріске байланысты берілген тапсырманы орындатады. Дескриптор:
Бекіту. |
Тақырыпқа байланысты мәтінді оқып, ертегінің түйінін бір ауыз сөзбен айтады.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Сөздердің синонимдік мағынасын табады.
Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қояды.
Берілген сөздердің мағынасына қарай сәйкесін табады.
«Quiziz» платформасында фразеологизм, мақал-мәтел, кідіріске байланысты берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Тақтамен жұмыс Дәптермен жұмыс
«Quiziz» платформасы Ұялы телефонмен жұмыс |
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 2 мин.
|
Кері байланыс «Смайлик» әдісі.
Үй тапсырмасы. 35-бет, 6-жаттығу. |
Сабақтан алған әсерімен бөліседі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ең басты байлық
Ең басты байлық
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Денсаулық – зор байлық. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: 22.11.2023 |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ең басты байлық |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.6. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 8.3.2.1. Синоним сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, дұрыс қолданып жазу; 8.3.3.1 -фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін:
|
|
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар берілген сұраққа жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. Балалар, адам өмірінде ең басты үш байлық бар. Олар: Бірінші байлық - ... Екінші байлық – ақ жаулық Үшінші байлық – он саулық Оқушылар тақырыпты болжаған соң, сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері беріледі. Жолаушы билеті бойынша 3 топқа бөлінеді. |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар тақырыпты болжаған соң сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге жасалынады. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ «Кемел ой» бағалау әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы
7 мин
7 мин
7 мин
7 мин
10 мин |
ҚБ
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.
Дескриптор:
ҚБ ТАПСЫРМА. 1-топ: Берілген фразеологизмдерді толықтырып жазыңдар: Тепсе темір ..., екі аяғын бір етікке ... , жұмған аузын ... , көзді ашып-... , төбе шашы тік ... 2-топ: Берілген мақал-мәтелдерді толықтырып жазыңдар: сасқан үйрек артымен ..., білекті бірді жығады, білімді мыңды ... , айдағаны бес ешкі, ысқырығы жер ... , кітап – алтын ... , басқа пәле - ... 3-топ: Берілген сөздердің синонимдік қатарын толықтырып жазыңдар: батыр, сұлу, ақыл, өмір, ел. Дескриптор:
ҚБ ТАПСЫРМА. 1-топ: Фразеологизм, мақал-мәтел, синоним сөздерді мағынасымен сәйкестендіріңдер. 2-топ: Фразеологизм, мақал-мәтел, синоним сөздерді мағынасымен сәйкестендіріңдер 3-топ: Фразеологизм, мақал-мәтел, синоним сөздерді мағынасымен сәйкестендіріңдер Дескриптор:
ТАПСЫРМА. «Quizizz» платформасында фразеологизм, мақал-мәтел, кідіріске байланысты берілген тапсырманы орындатады. Дескриптор:
Бекіту. |
Тақырыпқа байланысты мәтінді оқып, ертегінің түйінін бір ауыз сөзбен айтады.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Сөздердің синонимдік мағынасын табады.
Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қояды.
Берілген сөздердің мағынасына қарай сәйкесін табады.
«Quiziz» платформасында фразеологизм, мақал-мәтел, кідіріске байланысты берілген сұрақтарға жауап береді. |
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Тақтамен жұмыс Дәптермен жұмыс
«Quiziz» платформасы Ұялы телефонмен жұмыс |
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 2 мин.
|
Кері байланыс «Смайлик» әдісі.
Үй тапсырмасы. 35-бет, 6-жаттығу. |
Сабақтан алған әсерімен бөліседі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















