|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
2- бөлім. Болашақ мамандықтары А. Машанов «Жер астына саяхат» |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ең жақсы мамандық (1-сабақ) |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары : |
6.5.Қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыру, қарама-қайшы ақпараттарды анықтау 6.5.1.5 - етістіктің шақтарының (жедел өткен шақ) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Кіріспе. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Оқушылардың назарларына суреттер ұсынылады. Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді. Суретте қандай мамандық иелері бейнеленген? Мамандық иелері туралы айтып беріңіз.
|
Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=IqW4w46S6nA |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сөздер: оқушылар, сабағымыздың жаңа сөздерімен таныс болайық.
Айтылым. 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Сенің ата-анаң - қандай мамандық иелері? 2. Саған қандай мамандықтар ұнайды? Неге? Дескриптор:
АЙТЫЛЫМ. 2-тапсырма. Суретке қара. Өзің қалаған мамандық туралы айт. Етістіктерді үш шақта қолдан.
Дескриптор:
Айтылым. 3-тапсырма. Отбасы мүшелерінің мамандақтары бойынша постер құра. Дескриптор:
Тыңдалым. Айтылым. 4-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. Қоғам дамуына орай мамандарға деген сұраныс әрқашан өзгеріп отырады. Зерттеушілердің болжамдары бойынша жақын болашақта инженерлерге сұраныс көбейеді. Өйткені қазір қоғамда кәсіби-техникалық мамандарға, инженер-технологтерге сұраныс көп. Екінші орында ІТ-технолог, бағдарламашылар, веб-дизайнерлер тұр. Бүгінгі таңда кез келген мекеме мен кәсіпорынның жеке сайттары бар. Веб-дизайнерлер кәсіпорынды сайт арқылы таныстырады. Болашақта жоғары сұранысқа ие болатын мамандықтар нанотехнологиямен байланысты болады. Нанотехнология ғылымның барлық саласын қамтиды: медицина, білім беру, тамақ өнеркәсібі, мәшине жасау, ғарыш технологиясы және т.б. Бүгінгі таңда биотехнология, эктроника мамандары, маркетинг пен сауда менеджерлері, халыққа қызмет көрсету, қаржыгер, заңгер, логист сияқты мамандықтар үлкен сұранысқа ие. Қоғамда аспаз, нан өнімдерінің шебері тігінші, автомеханик, құрылысшы, сылақшы, ұста, сәулетші, техник-сантехник, медбике сияқты мамандық, кәсіп иелерінің орны бар. Халықтың рухани әлемін дамытатын мұғалім, оқытушы, дінтанушы мамандықтарының орны бөлек. Дескриптор:
Жазылым. 5-тапсырма. Сөздерді орыс тіліндегі баламасымен сәйкестендіріп жаз.
Дескриптор:
|
Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Сұрақтарға жауап береді. Өзің қалаған мамандық туралы айтады. Етістіктерді үш шақта қолданады. Отбасы мүшелерінің мамандақтары бойынша постер құрайды. Мәтінді тыңдайды. Оқиды. Сөздерді орыс тіліндегі баламасымен сәйкестендіріп жазады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Жаңа сабақ Оқулық Оқулық Оқулық Оқулық Оқулық |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма, 13-бет |
«Білім қоржыны» әдісі арқылы кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
|
«Білім қоржыны» әдісі Күнделік |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ең жақсы мамандық
Ең жақсы мамандық
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
2- бөлім. Болашақ мамандықтары А. Машанов «Жер астына саяхат» |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ең жақсы мамандық (1-сабақ) |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары : |
6.5.Қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыру, қарама-қайшы ақпараттарды анықтау 6.5.1.5 - етістіктің шақтарының (жедел өткен шақ) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Кіріспе. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Оқушылардың назарларына суреттер ұсынылады. Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді. Суретте қандай мамандық иелері бейнеленген? Мамандық иелері туралы айтып беріңіз.
|
Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=IqW4w46S6nA |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сөздер: оқушылар, сабағымыздың жаңа сөздерімен таныс болайық.
Айтылым. 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Сенің ата-анаң - қандай мамандық иелері? 2. Саған қандай мамандықтар ұнайды? Неге? Дескриптор:
АЙТЫЛЫМ. 2-тапсырма. Суретке қара. Өзің қалаған мамандық туралы айт. Етістіктерді үш шақта қолдан.
Дескриптор:
Айтылым. 3-тапсырма. Отбасы мүшелерінің мамандақтары бойынша постер құра. Дескриптор:
Тыңдалым. Айтылым. 4-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. Қоғам дамуына орай мамандарға деген сұраныс әрқашан өзгеріп отырады. Зерттеушілердің болжамдары бойынша жақын болашақта инженерлерге сұраныс көбейеді. Өйткені қазір қоғамда кәсіби-техникалық мамандарға, инженер-технологтерге сұраныс көп. Екінші орында ІТ-технолог, бағдарламашылар, веб-дизайнерлер тұр. Бүгінгі таңда кез келген мекеме мен кәсіпорынның жеке сайттары бар. Веб-дизайнерлер кәсіпорынды сайт арқылы таныстырады. Болашақта жоғары сұранысқа ие болатын мамандықтар нанотехнологиямен байланысты болады. Нанотехнология ғылымның барлық саласын қамтиды: медицина, білім беру, тамақ өнеркәсібі, мәшине жасау, ғарыш технологиясы және т.б. Бүгінгі таңда биотехнология, эктроника мамандары, маркетинг пен сауда менеджерлері, халыққа қызмет көрсету, қаржыгер, заңгер, логист сияқты мамандықтар үлкен сұранысқа ие. Қоғамда аспаз, нан өнімдерінің шебері тігінші, автомеханик, құрылысшы, сылақшы, ұста, сәулетші, техник-сантехник, медбике сияқты мамандық, кәсіп иелерінің орны бар. Халықтың рухани әлемін дамытатын мұғалім, оқытушы, дінтанушы мамандықтарының орны бөлек. Дескриптор:
Жазылым. 5-тапсырма. Сөздерді орыс тіліндегі баламасымен сәйкестендіріп жаз.
Дескриптор:
|
Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Сұрақтарға жауап береді. Өзің қалаған мамандық туралы айтады. Етістіктерді үш шақта қолданады. Отбасы мүшелерінің мамандақтары бойынша постер құрайды. Мәтінді тыңдайды. Оқиды. Сөздерді орыс тіліндегі баламасымен сәйкестендіріп жазады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Жаңа сабақ Оқулық Оқулық Оқулық Оқулық Оқулық |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма, 13-бет |
«Білім қоржыны» әдісі арқылы кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
|
«Білім қоржыны» әдісі Күнделік |
||||
шағым қалдыра аласыз




















