-------------------------------------------------
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
7. Денсаулық – зор байлық |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә.: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ең үлкен байлық 2 сабақ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.1.1 мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; 5.4.3.1 жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды,жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ үшін |
мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды,жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылар деңгейі: |
білу жіне түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Біртұтас «Адал азамат»тәрбие бағдарламасынан құндылықтары |
«Заң және
тәртіп» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Сәлемдесу Психологиялық жағымды ахуал орнату және топқа бөлу. «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады Апта күндерін атайды Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады |
ҚБ «Қошеметтеу» |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
1. «Миға шабуыл» Бұл сурет саған қандай ой салды?
Дескриптор: сұрақтарға жауап береді Рухани – духовный Куш- қуат – сила ,мощь Айырбастау – поменять Адами-человеческий Табиғи – природный Мұңы-печаль, тревога |
Сұраққа жауап береді Сурет бойынша сабақтың тақырыбына шығады Жаңа сөздермен сөз тіркестестерін, сөйлем құрастырады, сөздік дәптерге жазады |
ҚБ «Жарайсың! Керемет!» деген сөздермен ынталандыру |
1 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 18 минут |
ІІ. Топтық жұмыс. Оқы. Мәтінге тақырып қой Мәтінді тыңда,оқы
Ертеде бір жас жігіт өзінің
кедейлігін айтып, әрдайым мұңын шағудан жалықпайды екен.
-
Саған не болды сонша жылап? Сен нағыз бай адам емессің бе? – дейді. - Оның не?- деп шошып кетеді жігіт, көзімді ешқандай байлыққа айырбастамаймын.
- Ал енді екі қолың мен
аяғыңның біреуін алтынға айырбастар ма едің?
– Оны
ақшаға сатып ала алмайсың. 2. 2-тапсырма. « Оқиға тауы» әдісі арқылы мәтін мазмұнына сүйене отырып жоспар құру. Бағалау критерийі: Мәтін мазмұнына суйене отырып , «Оқиға тауы» әдісі арқылы жоспар құру Дескриптор: Мәтін мазмұнына суйене отырып, «Оқиға тауы» әдісі арқылы жоспар құрды
|
Мәтінді тыңдаңдар, оқыңдар. Мәтінге тақырып қояды, Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру. 1. Мәтінде не туралы айтылған? 2. Жас жігіт неге жылады? 3. Ақылшы қария –кім? 4. Қария жігітке не деді? 5. Жігіт неге шошып кетті? 6. Қария неге денсаулықты байлық деп бағалады? 7. Мәтінге қандай ат лайық? Неге? ТЕКСЕРУ 1. Мәтінде басты байлық-денсаулық туралы айтылған. 2. Жас жігіт байлығым жоқ деп жылады. 3. Ақылшы қария- қарт тас қашаушы. 4. Қария жігітке –Сен нағыз бай емессің бе? -деді. 5. Жігіт көзіңді , қолың мен аяғыңды айырбаста дегенге шошып кетті. 6. Қария денсаулықты ақшаға сатып ала алмайтын байлық деп бағалады. 7. Мәтінге «Басты байлық-денсаулық» деген ат лайықты. Бағалау критерийі: сұрақтарға тез жауап беру Дескриптор:- сұрақтарға тез жауап береді. . 2-тапсырма. « Оқиға тауы» әдісі арқылы мәтін мазмұнына сүйене отырып жоспар құрастырады
ЕББҚ оқушылар барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды |
ҚБ « Тіс дәрігері Смайликтер» |
3 |
||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Сергіту сәті |
Сандық диктант |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
|
Екі кейіпкердің «Венн диаграммасы» арқылы ортақ және жеке қасиеттерін белгілеу. Бағалау критерийі : екі кейіпкердің ортақ және жеке қасиеттерін жазу. Дескриптор : екі кейіпкердің ортақ және жеке қасиеттерін жазады. |
екі кейіпкердің ортақ және жеке қасиеттерін жазады. . |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Жазылым Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексер.
Дескриптор: ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтайды
|
ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтайды
|
ҚБ «Мадақтау»
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Үйге: 15-тапсырма 15 бет |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
Рефлексия: «Білім баспалдағы» Оқушылар өз деңгейлерін анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ең үлкен байлық
Ең үлкен байлық
-------------------------------------------------
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
7. Денсаулық – зор байлық |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә.: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ең үлкен байлық 2 сабақ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.1.1 мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; 5.4.3.1 жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды,жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ үшін |
мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды,жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылар деңгейі: |
білу жіне түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Біртұтас «Адал азамат»тәрбие бағдарламасынан құндылықтары |
«Заң және
тәртіп» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Сәлемдесу Психологиялық жағымды ахуал орнату және топқа бөлу. «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады Апта күндерін атайды Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады |
ҚБ «Қошеметтеу» |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
1. «Миға шабуыл» Бұл сурет саған қандай ой салды?
Дескриптор: сұрақтарға жауап береді Рухани – духовный Куш- қуат – сила ,мощь Айырбастау – поменять Адами-человеческий Табиғи – природный Мұңы-печаль, тревога |
Сұраққа жауап береді Сурет бойынша сабақтың тақырыбына шығады Жаңа сөздермен сөз тіркестестерін, сөйлем құрастырады, сөздік дәптерге жазады |
ҚБ «Жарайсың! Керемет!» деген сөздермен ынталандыру |
1 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 18 минут |
ІІ. Топтық жұмыс. Оқы. Мәтінге тақырып қой Мәтінді тыңда,оқы
Ертеде бір жас жігіт өзінің
кедейлігін айтып, әрдайым мұңын шағудан жалықпайды екен.
-
Саған не болды сонша жылап? Сен нағыз бай адам емессің бе? – дейді. - Оның не?- деп шошып кетеді жігіт, көзімді ешқандай байлыққа айырбастамаймын.
- Ал енді екі қолың мен
аяғыңның біреуін алтынға айырбастар ма едің?
– Оны
ақшаға сатып ала алмайсың. 2. 2-тапсырма. « Оқиға тауы» әдісі арқылы мәтін мазмұнына сүйене отырып жоспар құру. Бағалау критерийі: Мәтін мазмұнына суйене отырып , «Оқиға тауы» әдісі арқылы жоспар құру Дескриптор: Мәтін мазмұнына суйене отырып, «Оқиға тауы» әдісі арқылы жоспар құрды
|
Мәтінді тыңдаңдар, оқыңдар. Мәтінге тақырып қояды, Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру. 1. Мәтінде не туралы айтылған? 2. Жас жігіт неге жылады? 3. Ақылшы қария –кім? 4. Қария жігітке не деді? 5. Жігіт неге шошып кетті? 6. Қария неге денсаулықты байлық деп бағалады? 7. Мәтінге қандай ат лайық? Неге? ТЕКСЕРУ 1. Мәтінде басты байлық-денсаулық туралы айтылған. 2. Жас жігіт байлығым жоқ деп жылады. 3. Ақылшы қария- қарт тас қашаушы. 4. Қария жігітке –Сен нағыз бай емессің бе? -деді. 5. Жігіт көзіңді , қолың мен аяғыңды айырбаста дегенге шошып кетті. 6. Қария денсаулықты ақшаға сатып ала алмайтын байлық деп бағалады. 7. Мәтінге «Басты байлық-денсаулық» деген ат лайықты. Бағалау критерийі: сұрақтарға тез жауап беру Дескриптор:- сұрақтарға тез жауап береді. . 2-тапсырма. « Оқиға тауы» әдісі арқылы мәтін мазмұнына сүйене отырып жоспар құрастырады
ЕББҚ оқушылар барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды |
ҚБ « Тіс дәрігері Смайликтер» |
3 |
||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Сергіту сәті |
Сандық диктант |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
|
Екі кейіпкердің «Венн диаграммасы» арқылы ортақ және жеке қасиеттерін белгілеу. Бағалау критерийі : екі кейіпкердің ортақ және жеке қасиеттерін жазу. Дескриптор : екі кейіпкердің ортақ және жеке қасиеттерін жазады. |
екі кейіпкердің ортақ және жеке қасиеттерін жазады. . |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Жазылым Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексер.
Дескриптор: ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтайды
|
ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтайды
|
ҚБ «Мадақтау»
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Үйге: 15-тапсырма 15 бет |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут
|
Рефлексия: «Білім баспалдағы» Оқушылар өз деңгейлерін анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















