|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
Айлекова Эльмира Отешовна |
|
|
Күні: |
21.10.2024 |
|
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сынып сағатының тақырыбы |
Еңбегі адал жас өрен» жобасы |
|
|
Тәрбие жұмысының бағыты |
«Күмәнді жағдайларда азғыруды қалай жеңуге және дұрыс таңдау жасауға болады» |
|
|
Мақсаты |
Оқушыларды күмәнді жағдайларда өздерін сенімді ұстап, азғыруға қарсы тұруға үйрету; Дұрыс таңдау жасау дағдыларын дамыту; Оқушылардың сыни ойлау қабілетін және әлеуметтік жауапкершілігін қалыптастыру. |
|
|
Дәйексөз: |
Отаным – алтын бесігім! |
|
Тәрбие сағатының барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Кіріспе 5мин 10 мин Негізгі бөлім 15 мин 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару - Сәлемдесу, оқушыларды сабаққа дайындау. - Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. Кіріспе сұрақтары: «Күнделікті өмірде қандай жағдайлар сізге азғыру тудырады?» «Азғыруға қарсы тұру қаншалықты қиын?» Азғыру дегеніміз не? Оның түрлері. Дұрыс және қате таңдау. Азғыруға тап болғанда қалай әрекет ету керек?
Оқушыларды топтарға бөлу. Күмәнді жағдайлардың мысалдарын тарату, әр топ өз шешімдерін талқылайды. Сабақтың негізгі идеяларын қорытындылау. Оқушылардан қандай жаңа ақпарат алғанын сұрау.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, жауаптарына дәлел келтіреді. Балалар оқиды, талқылайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларын бөліседі. Оқушылар презентацияны тыңдайды, пікір білдіреді, мысалдар келтіреді. Оқушылар топта жұмыс істейді, шешімдерін талқылайды, сыныпқа ұсынады. Оқушылар сабақтан алған білімдерін талдайды, қорытынды жасайды. Белсенділік пен идеялары бойынша ауызша мадақтау. |
Бағыттау сұрақтары Бағыттау сұрақтары Презентация, интерактивті тақта Парақтар, маркерлер Рефлексия Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Сабақтағы іс-әрекетіне рефлексия жасайды. Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Сабақтағы іс-әрекетіне рефлексия жасайды. |
|
Қоры тынды 5 мин |
Сабақты қорытындылау: «Күмәнді жағдайларда не істеймін?» - Кері байланыс: «Не білдіңіздер?» сұрағын қою. Оқушылар сабақтан алған әсерлері мен білімдерін бөліседі. Оқушылардың жауаптарына қысқаша кері байланыс. |
|
|
АҚББ «ІТ мектеп-лицейі» ММ
Бекітемін:
Директордың тәрбие ісі
жөніндегі орынбасары
А.А.Сулейменова________
Сынып сағаты: «Еңбегі адал жас өрен» жобасы
Тақырыбы: «Күмәнді жағдайларда азғыруды қалай жеңуге және дұрыс таңдау жасауға болады»
Сынып жетекшісі: Айлекова Э.О.
Сыныбы: 9 «Ә»
2024-2025 оқу жыл
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңбегі адал жас өрен» жобасы
Еңбегі адал жас өрен» жобасы
|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
Айлекова Эльмира Отешовна |
|
|
Күні: |
21.10.2024 |
|
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сынып сағатының тақырыбы |
Еңбегі адал жас өрен» жобасы |
|
|
Тәрбие жұмысының бағыты |
«Күмәнді жағдайларда азғыруды қалай жеңуге және дұрыс таңдау жасауға болады» |
|
|
Мақсаты |
Оқушыларды күмәнді жағдайларда өздерін сенімді ұстап, азғыруға қарсы тұруға үйрету; Дұрыс таңдау жасау дағдыларын дамыту; Оқушылардың сыни ойлау қабілетін және әлеуметтік жауапкершілігін қалыптастыру. |
|
|
Дәйексөз: |
Отаным – алтын бесігім! |
|
Тәрбие сағатының барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Кіріспе 5мин 10 мин Негізгі бөлім 15 мин 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару - Сәлемдесу, оқушыларды сабаққа дайындау. - Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. Кіріспе сұрақтары: «Күнделікті өмірде қандай жағдайлар сізге азғыру тудырады?» «Азғыруға қарсы тұру қаншалықты қиын?» Азғыру дегеніміз не? Оның түрлері. Дұрыс және қате таңдау. Азғыруға тап болғанда қалай әрекет ету керек?
Оқушыларды топтарға бөлу. Күмәнді жағдайлардың мысалдарын тарату, әр топ өз шешімдерін талқылайды. Сабақтың негізгі идеяларын қорытындылау. Оқушылардан қандай жаңа ақпарат алғанын сұрау.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, жауаптарына дәлел келтіреді. Балалар оқиды, талқылайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларын бөліседі. Оқушылар презентацияны тыңдайды, пікір білдіреді, мысалдар келтіреді. Оқушылар топта жұмыс істейді, шешімдерін талқылайды, сыныпқа ұсынады. Оқушылар сабақтан алған білімдерін талдайды, қорытынды жасайды. Белсенділік пен идеялары бойынша ауызша мадақтау. |
Бағыттау сұрақтары Бағыттау сұрақтары Презентация, интерактивті тақта Парақтар, маркерлер Рефлексия Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Сабақтағы іс-әрекетіне рефлексия жасайды. Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Сабақтағы іс-әрекетіне рефлексия жасайды. |
|
Қоры тынды 5 мин |
Сабақты қорытындылау: «Күмәнді жағдайларда не істеймін?» - Кері байланыс: «Не білдіңіздер?» сұрағын қою. Оқушылар сабақтан алған әсерлері мен білімдерін бөліседі. Оқушылардың жауаптарына қысқаша кері байланыс. |
|
|
АҚББ «ІТ мектеп-лицейі» ММ
Бекітемін:
Директордың тәрбие ісі
жөніндегі орынбасары
А.А.Сулейменова________
Сынып сағаты: «Еңбегі адал жас өрен» жобасы
Тақырыбы: «Күмәнді жағдайларда азғыруды қалай жеңуге және дұрыс таңдау жасауға болады»
Сынып жетекшісі: Айлекова Э.О.
Сыныбы: 9 «Ә»
2024-2025 оқу жыл
шағым қалдыра аласыз















