Бекітемін: Ж.Қ.Амирова
|
Бөлім: |
3-бөлім: Кәсіп және еңбек.Болашақ мамандықтар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.О.Рахымова |
|
Күні: |
21.11.2023 |
|
Сыныбы:8б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еңбек- бәрін жеңбек. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 8.4.3.1 - сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды Сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. Үй тапсырмасы |
То |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. ҮТ: 2 балл |
қима қағаздар топтамасы
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Кәсіп пен еңбек дегнімізді қалай түсінесіңдер? Қандай адамды еңбекқор деп ойлайсың? Еңбек туралы қандай мақал білесіңдер? |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
№1-тапсырма. «Кім тапқыр»
|
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл. -сөздік қорларды анықтайды. -мысалдар келтіреді. -сөздік құрам ерекшеліктерін түсіндіреді 2балл Қб: өзара бағалау |
|
|
|
№2-тапсырма: Мәтінді оқы. Көтерілген мәселені талдап, негізгі ойды анықта |
Мәтінмен жұмыс жасайды |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. -мәтінді сканерлеп оқиды. -көтерілген мәселені талдайды; -негізгі ойды анықтайды. -өз ойларын нақты жеткізеді Қб: мұғалімнің бағалауы |
Дәптер, қалам |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
УЕЗ БАРЫМТА ХАНЗАДА БАТЫРАҚ КЕРУЕН ЖҮЗ БАСЫ
САПТЫ АЯҚ КӨНЕК ТОРСЫҚ ТАЛЫС КЕБЕЖЕ КЕРСЕН
СІРІҢКЕ — КЕУІРТ, КҮКІРТ, ШЫРПЫ, ШИ, ОТТЫҚ, ШАҚПАҚ;
ШЫЛАПШЫН ЛЕГЕН, ЖАМ, КІРЛЕН, ШЫЛАУШЫН, ТАС;
КЕСЕ- САМАЛ,ПИЯЛАЙ,КӘСЕ,ТАС АЯҚ ШЫНЫ АЯҚ, АҚПАР,КӘРЛЕН,ЖАНАН;
КҮРКЕ – БАЛАҒАШ,БАЛАҒАН,ШАЙЛА, ШАБЫРА,КЕППЕ,АТКҮРКЕ,АЛТЫ АЯҚ,ҚАПЫН, ЛАПАС;
КЕЛІССӨЗ ҰЛТАРАЛЫҚ ЖЕТІЖЫЛДЫҚ ТЕЛЕДИДАР КОСМОС
БАСПАСӨЗ АЯЛДАМА
ЖАМПОЗ ҚАРАТҰЯҚ БАЛ БИДАЙ ҚОДЫРАН ЖАУША БАҚАЛ
ТЫШУЫР – БҰРАП ТЕСЕТІН ҚҰРАЛ ПӘРБІ – ШОЙЫН ТЕСКІШ АТТІС – ТЕМІР ҚЫСАТЫН ҚҰРАЛ
АДАМ ҚОҒАМ ҒАЛЫМ БІЛІМ ҒЫЛЫМ МЕКТЕП КІТАП
ӘЛЕМ ӘДЕБИЕТ МӘДЕНИЕТ
ӘЛІПБИ
АЛГЕБРA АКСИОМА ТЕОРЕМА КОЭФФИЦИЕНТ. ГЛОБУС
ЦИКЛОН
МЕРИДИАН
МОРФОЛОГИЯ
СИНТАКСИС
СТИЛИСТИКА
КӨНЕРГ
СӨЗДЕР
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңбек- бәрін жеңбек.
Еңбек- бәрін жеңбек.
Бекітемін: Ж.Қ.Амирова
|
Бөлім: |
3-бөлім: Кәсіп және еңбек.Болашақ мамандықтар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.О.Рахымова |
|
Күні: |
21.11.2023 |
|
Сыныбы:8б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еңбек- бәрін жеңбек. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 8.4.3.1 - сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды Сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. Үй тапсырмасы |
То |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. ҮТ: 2 балл |
қима қағаздар топтамасы
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Кәсіп пен еңбек дегнімізді қалай түсінесіңдер? Қандай адамды еңбекқор деп ойлайсың? Еңбек туралы қандай мақал білесіңдер? |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
№1-тапсырма. «Кім тапқыр»
|
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл. -сөздік қорларды анықтайды. -мысалдар келтіреді. -сөздік құрам ерекшеліктерін түсіндіреді 2балл Қб: өзара бағалау |
|
|
|
№2-тапсырма: Мәтінді оқы. Көтерілген мәселені талдап, негізгі ойды анықта |
Мәтінмен жұмыс жасайды |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. -мәтінді сканерлеп оқиды. -көтерілген мәселені талдайды; -негізгі ойды анықтайды. -өз ойларын нақты жеткізеді Қб: мұғалімнің бағалауы |
Дәптер, қалам |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
УЕЗ БАРЫМТА ХАНЗАДА БАТЫРАҚ КЕРУЕН ЖҮЗ БАСЫ
САПТЫ АЯҚ КӨНЕК ТОРСЫҚ ТАЛЫС КЕБЕЖЕ КЕРСЕН
СІРІҢКЕ — КЕУІРТ, КҮКІРТ, ШЫРПЫ, ШИ, ОТТЫҚ, ШАҚПАҚ;
ШЫЛАПШЫН ЛЕГЕН, ЖАМ, КІРЛЕН, ШЫЛАУШЫН, ТАС;
КЕСЕ- САМАЛ,ПИЯЛАЙ,КӘСЕ,ТАС АЯҚ ШЫНЫ АЯҚ, АҚПАР,КӘРЛЕН,ЖАНАН;
КҮРКЕ – БАЛАҒАШ,БАЛАҒАН,ШАЙЛА, ШАБЫРА,КЕППЕ,АТКҮРКЕ,АЛТЫ АЯҚ,ҚАПЫН, ЛАПАС;
КЕЛІССӨЗ ҰЛТАРАЛЫҚ ЖЕТІЖЫЛДЫҚ ТЕЛЕДИДАР КОСМОС
БАСПАСӨЗ АЯЛДАМА
ЖАМПОЗ ҚАРАТҰЯҚ БАЛ БИДАЙ ҚОДЫРАН ЖАУША БАҚАЛ
ТЫШУЫР – БҰРАП ТЕСЕТІН ҚҰРАЛ ПӘРБІ – ШОЙЫН ТЕСКІШ АТТІС – ТЕМІР ҚЫСАТЫН ҚҰРАЛ
АДАМ ҚОҒАМ ҒАЛЫМ БІЛІМ ҒЫЛЫМ МЕКТЕП КІТАП
ӘЛЕМ ӘДЕБИЕТ МӘДЕНИЕТ
ӘЛІПБИ
АЛГЕБРA АКСИОМА ТЕОРЕМА КОЭФФИЦИЕНТ. ГЛОБУС
ЦИКЛОН
МЕРИДИАН
МОРФОЛОГИЯ
СИНТАКСИС
СТИЛИСТИКА
КӨНЕРГ
СӨЗДЕР
шағым қалдыра аласыз


















