Материалдар / Еңбек – ырыстың бұлағы (1-сабақ)
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Еңбек – ырыстың бұлағы (1-сабақ)

Материал туралы қысқаша түсінік
8 сынып. 5-бөлім: Кәсіп – бақыттың шырағы, Еңбек – ырыстың бұлағы С. Мұқанов «Саятшы Ораз» әңгімесі. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:8.2.5.1 - пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеу және қойылған сұрақтарға еркін жауап беру;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қараша 2021
626
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

«А.С.Пушкин атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталықпен» КММ

  «Қазақ тілі мен әдебиеті» пәні


Бөлім:

5-бөлім: Кәсіп – бақыттың шырағы, Еңбек – ырыстың бұлағы С. Мұқанов «Саятшы Ораз» әңгімесі

Педагогтің аты-жөні

Тураходжаева З.А

Күні:

22.11.2021ж.

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

54. Еңбек – ырыстың бұлағы (1-сабақ)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.2.5.1 - пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеу және қойылған сұрақтарға еркін жауап беру;

Сабақтың мақсаты

  • тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеу;

  • сұрақтарға еркін жауап беру.

           Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


10 минут

Ұйымдастыру кезеңі

  • Сәлемдесу.

  • Психолгиялық ахуал қалыптастыру.

  • Қызығушылықты ояту


Жетекші сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын ашып, сабақтың мақсатымен таныстыру.

«Ой қозғау» әдісі

Балалар,

  • «Еңбек», «Еңбексүйгіштік» деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер?

  • Қалай ойлайсың, еңбек адамға не үшін қажет?

  • Қандай адамды «еңбекқор» дейміз?

  • Өздерің қандай еңбекпен айналысқанды ұнатасыңдар?

  • Сендердің қазіргі негізгі еңбектерің қандай?

  • Өздерің қандай еңбекпен айналысқанды ұнатасыңдар?

2.Суреттен қандай еңбек түрлерін көріп тұрсыңдар? Айтып бер.

Дескриптор

Білім алушы


  • жетекші сұрақтарға еркін жауап береді-2б;







Сабақтың ортасы

17 минут

Мәтінмен жұмыс

  • мәтінмен жұмыс істеу негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтінің мазмұны мен тілдік ерекшеліктерін талдауға арналған тапсырмаларды орындату.

  • Оқушылар диалогті рөлге бөліп оқиды, жалғастырады, толықтырады.

Дескриптор:

-мәтіннен қажет ақпаратты алады;





Оқулық

Мәтіннен кейінгі жұмыс

  • сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіреді, мақал-мәтелдерді қажетті сөздермен толықтырады.


  • 7-тапсырма. Диалогті толықтырыңдар.


Білім алушы

-диалогті толықтырып айтады-3 балл.

Оқулық

Сақтың соңы

13 минут

Сабақты бекіту

Бәрінен шығатын қорытынды «Еңбекпен келген нан тәтті»

«Жалғасын тап» ойыны.

  • 5- тапсырма. Сөздерді мағынасын қарай сәйкестендіріп жазады.

1

еңбекпен

келген

2

нан

тәтті

3

қолғабыс

ету

4

бизнес

жоспар

5

көмектесетін

боласың

6

жарнама

дайындаймын

7

жақында

ашпақпын

8

ауыл

шаруашылық


  • Мақал-мәтелдердің бір сөзі айтылады, сіздер толықтырасыздар.

Еңбек етсең ерінбей,тояды қарнын тіленбей.

Жалқаудың ертеңі бітпес.

Туған жердей жер болмас,туған елдей ел болмас.

Ердің атын еңбек шығарады.

Білім алушы

- дұрыс сәйкестендіреді-2б;

- берілген тақырып бойынша ойын сенімді жеткізеді-3 балл.


Үй жұмысы:

8-тапсырма, 101 бет.


Оқулық


1


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!