|
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының ШЖҚ «Жоғары медициналық колледжi» КМК |
|
КГП на ПХВ «Высший медицинский колледж» Управления общественного здравоохранения города Алматы |
|
ЦӘК №1 «ЖАЛПЫ ГУМАНИТАРЛЫҚ ПӘНДЕР» ҚМЖ |
||
|
Модуль / Пән |
"Қазақ тілі мен әдебиеті" (қоғамдық-гуманитарлық бағыт) |
|||||||||||||||||
|
Бөлім / кіші бөлім |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
1.1-тақырып . Еңбек нарығы. Еңбек нарығы және сұраныс |
|||||||||||||||||
|
Оқытушы |
Тәтібекова Айнұр Ибрагимқызы |
күні: |
||||||||||||||||
|
Жалпы мәліметтер |
Курс 1 группа: ЛД 24-02 |
|||||||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Жаңа білімді игеру |
|||||||||||||||||
|
Мақсаттары, міндеттері |
1)Мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру; 2)әдеби шығармада к ө т е р і л г е н әлеуметтік-қоғамдық мәселені талдау және кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау. |
|||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
1) Мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп т а қ ы р ы п т ы жалғастырады; 2) әдеби шығармада к ө т е р і л г е н әлеуметтік-қоғамдық мәселені талдай алады және кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды.
|
|||||||||||||||||
|
Қажетті ресурстар |
мәтін: https://www.okulyk.kz/kazahskij-jazyk-i-literatura/606/ 4бет видео: https://youtu.be/iaOFFMVRDz |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (Түсіну кезеңі) |
I. сыныпты ұйымдастыру. Мақсаты: бірлескен орта құру. -Білім алушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. -Білім алушыларда: киім нысанын, жазбаша орындалған үй тапсырмасының болуын тексеру; -Үй тапсырмасын орындау барысында туындаған сұрақтарды талдау; II. Тірек білімді өзектендіру -Топтың сабаққа дайындығы туралы кезекшінің баяндамасы; -Үй тапсырмасын орындау барысында туындаған сұрақтарды талдау, Логикалық және деңгейлік
тапсырмаларды орындайды; ЕББҚ: Баланың қозғалысына ыңғайлы орта қалыптастырамын
|
https://www.okulyk.kz/kazahskij-jazyk-i-literatura/606/
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (Түсіну кезеңі) |
III. Жаңа материалды зерттеу 1.Еңбек туралы қандай мақал-мәтел білесіздер? Еңбек сөзі қандай сөздермен тіркеседі? 2. Мәтінді тыңдаңыздар. Мәтін не туралы? Еңбек нарығында жұмыскерлерге қандай талаптар қойылады? 3. Мәтінде кездесетін термин сөздердің мағынасын анықтаңыздар Қызығушылықты ояту кезеңі. «Венн диаграммасы» әдісі.Білім алушылар шығарма кейіпкер теміржолшы мамандығын ұстаз мамандығымен салыстырады.
Мәтіндік жұмыс: Мәтінді оқып, мәтіннің оқылған бөлігіне тапсырмаларды орындаңыз. (Топтық жұмыс, топтар атаудың бірінші әрпі бойынша бөлінеді, 6 топ). Оқушылар мәтінді тоқтап оқиды және оқылған мәтіннің мазмұнын талқылайды, сұрақтарға жауап береді
Топтық жұмыс. «Пікір» әдісі. Оқушылар әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселе арқылы көрініс тапқан кейіпкер үнін талдайды.
Тапсырма: Мәтін не туралы? Еңбек нарығында жұмыскерлерге қандай талаптар қойылады? ЕББҚ студенттері мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді.
4. Төмендегі кластерді толықтырыңыздар. 5. Сұрақтар бойынша диалог құрыңыздар. 6. Оқылым мәтінінен көптік мағынаны білдіріп тұрған зат есімдерді тауып, кестені толтырыңыз. 7. Берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
Стратегия:"Оқиғалар картасы". Тапсырма: Сюжеттік желіні карта түрінде көрсетіңіз, өлеңнің әр бөлігін негізгі сөз тіркестерімен, дәйексөздермен атаңыз.
жұмысшы
жұмыс
табыс
1)мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру; 2)мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу Айтыңызшы: мәтін авторының идеясы қандай? Топтардың жұмысын өзара бағалау, әр топ өз пікірін айтады, толықтырады, сұрақтарға жауап беру нұсқаларын, үзінділердің тақырыптарын ұсынады. Еңбек еткен адамның Жалқаудың позициясы позициясы
|
https://www.okulyk.kz/kazahskij-jazyk-i-literatura/606/
https://www.youtube.com/watch?v=pqbtxZqBezk
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Мұғалімнің бақылау картасы
Рефлексия "Ойды жалғастыр"әдісі Бүгін мен мұны түсіндім_____________ Маған ұнады ___________________ Мен тырысамын_______________________ Әр топқа лайық VI. Үй тапсырмасы: Еңбек нарығы және сұраныс тақырыбын түсініп оқып келу. «Буриме» әдісі бойынша ұйқасқа өлең шығарады. ____________________________________кінәлі? ____________________________________сұрағы ___________________________________айтып, __________________________________соғады.
|
|
Қосымша
Еңбек нарығы – жұмыс күшін тауар ретінде сату-сатып алу туралы экономикалық қатынастар жүйесі. Нарықтың тікелей әсер етуімен жоғары біліктілікке құрылған еңбектің дәрежесі көтеріледі, әрбір жұмыс орнының бағасы өседі, жұмыскерге және оның еңбегіне талап күшейеді. Еңбек нарығында өте қабілетті, іскер жұмыскерлер таңдп алынады. Нарық еңбекке қабілетсіздерді , жалқаулар мен әлсіздерді ешқащан аямайды. Ол еңбектің жоғары шапшаңдығын, іскерлік пен біліктілікті талап етеді.
Тексерілді:
ҒӘБ басшысымен келісілді ____________ Г.А. Амрина
ЦӘК төрайымы ____________ А.Н. Далибаева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңбек нарығы және сұраныс (ҚМЖ)
Еңбек нарығы және сұраныс (ҚМЖ)
|
Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау басқармасының ШЖҚ «Жоғары медициналық колледжi» КМК |
|
КГП на ПХВ «Высший медицинский колледж» Управления общественного здравоохранения города Алматы |
|
ЦӘК №1 «ЖАЛПЫ ГУМАНИТАРЛЫҚ ПӘНДЕР» ҚМЖ |
||
|
Модуль / Пән |
"Қазақ тілі мен әдебиеті" (қоғамдық-гуманитарлық бағыт) |
|||||||||||||||||
|
Бөлім / кіші бөлім |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
1.1-тақырып . Еңбек нарығы. Еңбек нарығы және сұраныс |
|||||||||||||||||
|
Оқытушы |
Тәтібекова Айнұр Ибрагимқызы |
күні: |
||||||||||||||||
|
Жалпы мәліметтер |
Курс 1 группа: ЛД 24-02 |
|||||||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Жаңа білімді игеру |
|||||||||||||||||
|
Мақсаттары, міндеттері |
1)Мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру; 2)әдеби шығармада к ө т е р і л г е н әлеуметтік-қоғамдық мәселені талдау және кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау. |
|||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
1) Мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп т а қ ы р ы п т ы жалғастырады; 2) әдеби шығармада к ө т е р і л г е н әлеуметтік-қоғамдық мәселені талдай алады және кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды.
|
|||||||||||||||||
|
Қажетті ресурстар |
мәтін: https://www.okulyk.kz/kazahskij-jazyk-i-literatura/606/ 4бет видео: https://youtu.be/iaOFFMVRDz |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (Түсіну кезеңі) |
I. сыныпты ұйымдастыру. Мақсаты: бірлескен орта құру. -Білім алушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. -Білім алушыларда: киім нысанын, жазбаша орындалған үй тапсырмасының болуын тексеру; -Үй тапсырмасын орындау барысында туындаған сұрақтарды талдау; II. Тірек білімді өзектендіру -Топтың сабаққа дайындығы туралы кезекшінің баяндамасы; -Үй тапсырмасын орындау барысында туындаған сұрақтарды талдау, Логикалық және деңгейлік
тапсырмаларды орындайды; ЕББҚ: Баланың қозғалысына ыңғайлы орта қалыптастырамын
|
https://www.okulyk.kz/kazahskij-jazyk-i-literatura/606/
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (Түсіну кезеңі) |
III. Жаңа материалды зерттеу 1.Еңбек туралы қандай мақал-мәтел білесіздер? Еңбек сөзі қандай сөздермен тіркеседі? 2. Мәтінді тыңдаңыздар. Мәтін не туралы? Еңбек нарығында жұмыскерлерге қандай талаптар қойылады? 3. Мәтінде кездесетін термин сөздердің мағынасын анықтаңыздар Қызығушылықты ояту кезеңі. «Венн диаграммасы» әдісі.Білім алушылар шығарма кейіпкер теміржолшы мамандығын ұстаз мамандығымен салыстырады.
Мәтіндік жұмыс: Мәтінді оқып, мәтіннің оқылған бөлігіне тапсырмаларды орындаңыз. (Топтық жұмыс, топтар атаудың бірінші әрпі бойынша бөлінеді, 6 топ). Оқушылар мәтінді тоқтап оқиды және оқылған мәтіннің мазмұнын талқылайды, сұрақтарға жауап береді
Топтық жұмыс. «Пікір» әдісі. Оқушылар әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселе арқылы көрініс тапқан кейіпкер үнін талдайды.
Тапсырма: Мәтін не туралы? Еңбек нарығында жұмыскерлерге қандай талаптар қойылады? ЕББҚ студенттері мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді.
4. Төмендегі кластерді толықтырыңыздар. 5. Сұрақтар бойынша диалог құрыңыздар. 6. Оқылым мәтінінен көптік мағынаны білдіріп тұрған зат есімдерді тауып, кестені толтырыңыз. 7. Берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
Стратегия:"Оқиғалар картасы". Тапсырма: Сюжеттік желіні карта түрінде көрсетіңіз, өлеңнің әр бөлігін негізгі сөз тіркестерімен, дәйексөздермен атаңыз.
жұмысшы
жұмыс
табыс
1)мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру; 2)мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу Айтыңызшы: мәтін авторының идеясы қандай? Топтардың жұмысын өзара бағалау, әр топ өз пікірін айтады, толықтырады, сұрақтарға жауап беру нұсқаларын, үзінділердің тақырыптарын ұсынады. Еңбек еткен адамның Жалқаудың позициясы позициясы
|
https://www.okulyk.kz/kazahskij-jazyk-i-literatura/606/
https://www.youtube.com/watch?v=pqbtxZqBezk
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Мұғалімнің бақылау картасы
Рефлексия "Ойды жалғастыр"әдісі Бүгін мен мұны түсіндім_____________ Маған ұнады ___________________ Мен тырысамын_______________________ Әр топқа лайық VI. Үй тапсырмасы: Еңбек нарығы және сұраныс тақырыбын түсініп оқып келу. «Буриме» әдісі бойынша ұйқасқа өлең шығарады. ____________________________________кінәлі? ____________________________________сұрағы ___________________________________айтып, __________________________________соғады.
|
|
Қосымша
Еңбек нарығы – жұмыс күшін тауар ретінде сату-сатып алу туралы экономикалық қатынастар жүйесі. Нарықтың тікелей әсер етуімен жоғары біліктілікке құрылған еңбектің дәрежесі көтеріледі, әрбір жұмыс орнының бағасы өседі, жұмыскерге және оның еңбегіне талап күшейеді. Еңбек нарығында өте қабілетті, іскер жұмыскерлер таңдп алынады. Нарық еңбекке қабілетсіздерді , жалқаулар мен әлсіздерді ешқащан аямайды. Ол еңбектің жоғары шапшаңдығын, іскерлік пен біліктілікті талап етеді.
Тексерілді:
ҒӘБ басшысымен келісілді ____________ Г.А. Амрина
ЦӘК төрайымы ____________ А.Н. Далибаева
шағым қалдыра аласыз
















