Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Еңбек түбі береке тәрбие сағаты.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
«Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы». |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Дусбаева Н.Н. |
|
Күні: |
23.09.2024 |
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысушылар саны:15 |
Қатыспағандар саны: |
Тәрбие тақырыбы |
Еңбек түбі береке ҚС № 4- «Қалай өз – өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» |
|
Мақсаттары |
Оқушылардың еңбек туралы түсініктерін кеңейту, еңбекке баулу |
|
Сабақтың барысы: |
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут |
Гүл өсірсең терлеп, Мұның аты – еңбек. Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты – еңбек.Сабағыңды жөндеп, Әзірлесең еңбек.Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек! Бүгінгі «Еңбек түбі -береке» атты тәрбие сағатызда 4 топқа бөліндік: ТАПҚЫРЛАР мен АЛҒЫРЛАР Білгірлер Шешендер тобы . Әңгімелесу. 1.“Еңбек”, “Еңбексүйгіштік”деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? 2.Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? (Жалқау емес, сабақты 5 - ке
оқитын.) 4.Сендердің қазіргі
негізгі еңбектерің қандай? Еңбек етсең, қарның тоқ болады, киімің болады. |
(Білім алуға, маман иесі болуға) Еңбек етсең, қарның тоқ болады, киімің болады. 5.Өздерің қандай еңбекпен айналысқанды
ұнатасыңдар? |
презентация |
Сабақтың ортасы 15 минут |
Шығармашылық тапсырма:
алдарыңда жатқан жағдаятты оқып оз ойларыңды
айтасыңдар. 1-жағдаят: Арман мен Жандос кеше сабақтан кейін «Денсаулық» жайлы ой
бөлісті. Арман анасынан естіген әңгімесі бойынша «Денсаулықты сатып
алуға болады» деді. Ал Жандос бұл ойға келіспеді.
Ол «Денсаулықты ақшаға сатып ала алмаймыз»
деді. Сендер не деп айтқан болар
едіңдер? 2-жағдаят:Самат таңертең сабаққа асығыс тамақтанып шықты. Анасы
баласының бұл ісіне, «Денсаулығыңды бұзасың ғой» отырып, дұрыс
тамақ ішсең қайтер еді?» деп айтты. Самат анасына
«Тамақтанбаудың денсаулыққа еш зияны» жоқ деп жүре тыңдады.Қалай
ойлайсыңдар Саматтың айтқаны дүрыс па? Сендер қалай
тамақтанасыңдар? Тапсырма: Мақалдың
алғашқы жолын оқиды, әрі қарай ойынға қатысушылар қолын көтеріп
жалғастырады. |
. Еңбек етсең
ерінбей,…(тояды қарның тіленбей). |
Интербелсенді тақта/ компьютер |
ҚС № 4 |
ҚС № 4- «Қалай өз – өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» Тақырыпты анықтау. Сен басқаларға жиі жақтасасың ба? -Сені біреу ренжітсе, не істейсің? Оған қалай жауап бересің? -Сені ренжіткен адамға дәл солай жауап берсең, мәселе шешіледі деп ойлайсың ба? -Мәселені қалай шешуге болады деп ойлайсың? -Бүгін бізге «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбында жоба қорғау керек.
Тапсырма.Тақтада «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбымен ватман қағаз. -Қарапайым және түсінікті 3 скрипт жазу керек. Скрипт деген не, еске түсіріңдер. «Есте сақта!».
5. Қорытынды. -Бүгінгі сабақтан қандай жаңа нәрсе білдің? -Қандай қорытынды жасауға болады? Кейде басқалармен тіл табысу қиын болады, егер тырыссақ, біздің қолымыздан бәрі келеді! табысу қиын болады, егер тырыссақ, біздің қолымыздан бәрі келеді! Сені ренжіткен адаммен сенің ойыңды түсініп, ренжітуді доғаратындай 3-4 сөйлемнен тұратын диалог құрастыр. |
3 скрипт жазады 3-4 сөйлемнен тұратын диалог құрастырады |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Сұрақ жауап» әдісі арқылы сабақты қорытындылау |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді |
Презента ция |
Бөлім: |
«Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы». |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Нартаева А.А. |
|
Күні: |
23.09.2024 |
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Тәрбие тақырыбы |
Еңбек түбі береке ҚС № 4- «Қалай өз – өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» |
|
Мақсаттары |
Оқушылардың еңбек туралы түсініктерін кеңейту, еңбекке баулу |
|
Сабақтың барысы: |
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут |
Гүл өсірсең терлеп, Мұның аты – еңбек. Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты – еңбек.Сабағыңды жөндеп, Әзірлесең еңбек.Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек! Бүгінгі «Еңбек түбі -береке» атты тәрбие сағатызда 4 топқа бөліндік: ТАПҚЫРЛАР мен АЛҒЫРЛАР Білгірлер Шешендер тобы . Әңгімелесу. 1.“Еңбек”, “Еңбексүйгіштік”деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? 2.Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? (Жалқау емес, сабақты 5 - ке
оқитын.) 4.Сендердің қазіргі
негізгі еңбектерің қандай? Еңбек етсең, қарның тоқ болады, киімің болады. |
(Білім алуға, маман иесі болуға) Еңбек етсең, қарның тоқ болады, киімің болады. 5.Өздерің қандай еңбекпен айналысқанды
ұнатасыңдар? |
презентация |
Сабақтың ортасы 15 минут |
Шығармашылық тапсырма:
алдарыңда жатқан жағдаятты оқып оз ойларыңды
айтасыңдар. 1-жағдаят: Арман мен Жандос кеше сабақтан кейін «Денсаулық» жайлы ой
бөлісті. Арман анасынан естіген әңгімесі бойынша «Денсаулықты сатып
алуға болады» деді. Ал Жандос бұл ойға келіспеді.
Ол «Денсаулықты ақшаға сатып ала алмаймыз»
деді. Сендер не деп айтқан болар
едіңдер? 2-жағдаят:Самат таңертең сабаққа асығыс тамақтанып шықты. Анасы
баласының бұл ісіне, «Денсаулығыңды бұзасың ғой» отырып, дұрыс
тамақ ішсең қайтер еді?» деп айтты. Самат анасына
«Тамақтанбаудың денсаулыққа еш зияны» жоқ деп жүре тыңдады.Қалай
ойлайсыңдар Саматтың айтқаны дүрыс па? Сендер қалай
тамақтанасыңдар? Тапсырма: Мақалдың
алғашқы жолын оқиды, әрі қарай ойынға қатысушылар қолын көтеріп
жалғастырады. |
. Еңбек етсең
ерінбей,…(тояды қарның тіленбей). |
Интербелсенді тақта/ компьютер |
ҚС № 4 |
ҚС № 4- «Қалай өз – өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» Тақырыпты анықтау. Сен басқаларға жиі жақтасасың ба? -Сені біреу ренжітсе, не істейсің? Оған қалай жауап бересің? -Сені ренжіткен адамға дәл солай жауап берсең, мәселе шешіледі деп ойлайсың ба? -Мәселені қалай шешуге болады деп ойлайсың? -Бүгін бізге «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбында жоба қорғау керек.
Тапсырма.Тақтада «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбымен ватман қағаз. -Қарапайым және түсінікті 3 скрипт жазу керек. Скрипт деген не, еске түсіріңдер. «Есте сақта!».
5. Қорытынды. -Бүгінгі сабақтан қандай жаңа нәрсе білдің? -Қандай қорытынды жасауға болады? Кейде басқалармен тіл табысу қиын болады, егер тырыссақ, біздің қолымыздан бәрі келеді! табысу қиын болады, егер тырыссақ, біздің қолымыздан бәрі келеді! Сені ренжіткен адаммен сенің ойыңды түсініп, ренжітуді доғаратындай 3-4 сөйлемнен тұратын диалог құрастыр. |
3 скрипт жазады 3-4 сөйлемнен тұратын диалог құрастырады |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Сұрақ жауап» әдісі арқылы сабақты қорытындылау |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді |
презентация |
Бөлім: |
«Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы». |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
ДусбаеваН. |
|
Күні: |
23.09.2024 |
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысушылар саны:15 |
Қатыспағандар саны: |
Тәрбие тақырыбы |
Еңбек түбі береке ҚС № 4- «Қалай өз – өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» |
|
Мақсаттары |
Оқушылардың еңбек туралы түсініктерін кеңейту, еңбекке баулу |
|
Сабақтың барысы: |
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут |
Гүл өсірсең терлеп, Мұның аты – еңбек. Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты – еңбек.Сабағыңды жөндеп, Әзірлесең еңбек.Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек! Бүгінгі «Еңбек түбі -береке» атты тәрбие сағатызда 4 топқа бөліндік: ТАПҚЫРЛАР мен АЛҒЫРЛАР Білгірлер Шешендер тобы . Әңгімелесу. 1.“Еңбек”, “Еңбексүйгіштік”деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? 2.Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? (Жалқау емес, сабақты 5 - ке
оқитын.) 4.Сендердің қазіргі
негізгі еңбектерің қандай? Еңбек етсең, қарның тоқ болады, киімің болады. |
(Білім алуға, маман иесі болуға) Еңбек етсең, қарның тоқ болады, киімің болады. 5.Өздерің қандай еңбекпен айналысқанды
ұнатасыңдар? |
презентация |
Сабақтың ортасы 15 минут |
Шығармашылық тапсырма:
алдарыңда жатқан жағдаятты оқып оз ойларыңды
айтасыңдар. 1-жағдаят: Арман мен Жандос кеше сабақтан кейін «Денсаулық» жайлы ой
бөлісті. Арман анасынан естіген әңгімесі бойынша «Денсаулықты сатып
алуға болады» деді. Ал Жандос бұл ойға келіспеді.
Ол «Денсаулықты ақшаға сатып ала алмаймыз»
деді. Сендер не деп айтқан болар
едіңдер? 2-жағдаят:Самат таңертең сабаққа асығыс тамақтанып шықты. Анасы
баласының бұл ісіне, «Денсаулығыңды бұзасың ғой» отырып, дұрыс
тамақ ішсең қайтер еді?» деп айтты. Самат анасына
«Тамақтанбаудың денсаулыққа еш зияны» жоқ деп жүре тыңдады.Қалай
ойлайсыңдар Саматтың айтқаны дүрыс па? Сендер қалай
тамақтанасыңдар? Тапсырма: Мақалдың
алғашқы жолын оқиды, әрі қарай ойынға қатысушылар қолын көтеріп
жалғастырады. |
. Еңбек етсең
ерінбей,…(тояды қарның тіленбей). |
Интербелсенді тақта/ компьютер |
ҚС № 4 |
ҚС № 4- «Қалай өз – өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» Тақырыпты анықтау. Сен басқаларға жиі жақтасасың ба? -Сені біреу ренжітсе, не істейсің? Оған қалай жауап бересің? -Сені ренжіткен адамға дәл солай жауап берсең, мәселе шешіледі деп ойлайсың ба? -Мәселені қалай шешуге болады деп ойлайсың? -Бүгін бізге «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбында жоба қорғау керек.
Тапсырма.Тақтада «Қалай өз-өзіңді қауіпсіз қорғауға болады?» тақырыбымен ватман қағаз. -Қарапайым және түсінікті 3 скрипт жазу керек. Скрипт деген не, еске түсіріңдер. «Есте сақта!».
5. Қорытынды. -Бүгінгі сабақтан қандай жаңа нәрсе білдің? -Қандай қорытынды жасауға болады? Кейде басқалармен тіл табысу қиын болады, егер тырыссақ, біздің қолымыздан бәрі келеді! табысу қиын болады, егер тырыссақ, біздің қолымыздан бәрі келеді! Сені ренжіткен адаммен сенің ойыңды түсініп, ренжітуді доғаратындай 3-4 сөйлемнен тұратын диалог құрастыр. |
3 скрипт жазады 3-4 сөйлемнен тұратын диалог құрастырады |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Сұрақ жауап» әдісі арқылы сабақты қорытындылау |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді |
презентация |