|
Сабақ тақырыбы: |
«Еңбек түбі береке» |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: 23.09.2024 |
Сынып сағаты |
|
|
Сынып: |
|
|
|
Құндылығы: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Адал еңбекті бағалауды үйрету Алғашқы қауіп төнгендегі іс-әрекеттер алгоритмі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы 10 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Сәлемдесу. Шаттық шеңбері. - Балалар, көңіл – күйіміз қалай? Тәрбие сағатымызды бастамас бұрын барлығымыз шаттық шеңберін құрайық.
Гүл өсірсең терлеп, Мұның аты – еңбек. Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты – еңбек. Сабағыңды жөндеп, Әзірлесең еңбек. Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек!
ІІІ «Бейнеролик айдары» Еңбек жайлы түсініктерін кеңейту
Әңгімелесу. “Еңбек”, “Еңбексүйгіштік”деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? Қандай адамды еңбекқор дейміз? Сендердің қазіргі негізгі еңбектерің қандай?
«Wordwall» әдісі Жалғасын тап: Еңбек бейнет емес …(зейнет) Еңбегінен ел … ( таныр) Еңбегі аздың өнбегі … ( аз) Еңбек ер … ( атандырады ) Еңбек ептілікті … ( сүйеді ) Еңбек еткен мұратқа … ( жеткен) Еңбек адамның екінші… (анасы) Еңбек ата жер … ( ана)
Сәйкестендіру. «Wordwall» әдісі
Сергіту сәті. «Дұрыс па, бұрыс па?» Қойшы балаларды оқытып жүр. Жүргізуші машина жүргізеді Аспазшы үй салып жүр. Дәрігер адамдарды емдейді. Жазушы хат, газеттер тасып жүр. Дәрігер етіктігіп отыр. Мұғалім балаларды емдеп жүр. Ұшқыш әдемі киім тігеді. Өрт сөндіруші өртті сөндіреді. Суретші сахнада ән айтып тұр.
Шығармашылық жұмыс Топтық жұмыс
1 топ: Еңбектуралы 3 мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіру. 2-топ: «Еңбекқор жәндіктер» туралы жазып, айту.
Қауіпсіздік сабағы
«Төтенше жағдай туындаған кезде жедел қызметтерге қоңырау шалу скриптері»(10 мин) Сабақтың мақсаты: оқушыларды қауіпсіздік жүйесіне кіретін қызметтерді шақыру кезінде ақпараттың мазмұнымен таныстыру және туындаған қауіпті жағдай туралы қауіпсіздік қызметіне телефон арқылы дұрыс хабарлауға үйрету. «Есте сақта!» Өрт күзеті 101 Полиция 102 Жедел жәрдем 103 Төтенше газ қызметі 104,112 Бірыңғай құтқару қызметі 112 «111 жедел қызметі» байланыс орталығы балалар мен ересектер өздеріне көмек қажет екендігі туралы, тұрмыстық зорлық-зомбылық, бала құқықтарының бұзылуы туралы, баланың көшеде, үйде, көлікте жалғыз қалғаны туралы, өміріне және денсаулығына қауіп төнгенде хабарласу үшін ашылған. -«111» нөмірі – 24/7 байланыста -«111» нөмірі – құпиялылықты сақтайды -«111» нөмірі – тәулік бойы ІІД және өңірлердің жедел топтарымен байланыста. МАҢЫЗДЫ! Төтенше қызметкерге жалған қоңырау шалуға болмайды!
Қорытынды: Топтастыру. Слайд арқылы «Еңбектің пайдасы» деген сөзге топтастыру жасау. Еңбектің пайдасы – тәрбиелейді, жігерлендіреді, күшбереді, қуантады, бақытты етеді, өмір сүруге үйретеді, үнемшіл болуға үйретеді, ширатады, шынықтырады. Адамның өмір сүруіне қажеттінің барлығы еңбекпен келеді.
|
Білім алушылар мұғаліммен сәлемдеседі, бірге шеңбер құрып, өлең шумақтарын қайталайды
Бейнероликті тамашалайды
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Мақалдардың жалғасын табады
Оқушылар дұрыс болса қол көтереді, бұрыс болса көтермейді.
Оқушылар топтық жұмысты орындайды, әр топ өз жұмысын қорғайды
Оқушылар топтастыру тапсырмасын орындайды
Еңбек туралы қалыптасқан ойымен бөліседі
|
https://www.youtube.com/watch?v=wgyEUIN5ePw
https://www.youtube.com/watch?v=63zHoDoEGrs |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңбек түбі береке «Төтенше жағдай туындаған кезде жедел қызметтерге қоңырау шалу скриптері»
Еңбек түбі береке «Төтенше жағдай туындаған кезде жедел қызметтерге қоңырау шалу скриптері»
|
Сабақ тақырыбы: |
«Еңбек түбі береке» |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: 23.09.2024 |
Сынып сағаты |
|
|
Сынып: |
|
|
|
Құндылығы: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Адал еңбекті бағалауды үйрету Алғашқы қауіп төнгендегі іс-әрекеттер алгоритмі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы 10 мин Сабақтың соңы 5 мин |
Сәлемдесу. Шаттық шеңбері. - Балалар, көңіл – күйіміз қалай? Тәрбие сағатымызды бастамас бұрын барлығымыз шаттық шеңберін құрайық.
Гүл өсірсең терлеп, Мұның аты – еңбек. Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты – еңбек. Сабағыңды жөндеп, Әзірлесең еңбек. Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек!
ІІІ «Бейнеролик айдары» Еңбек жайлы түсініктерін кеңейту
Әңгімелесу. “Еңбек”, “Еңбексүйгіштік”деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? Еңбек адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? Қандай адамды еңбекқор дейміз? Сендердің қазіргі негізгі еңбектерің қандай?
«Wordwall» әдісі Жалғасын тап: Еңбек бейнет емес …(зейнет) Еңбегінен ел … ( таныр) Еңбегі аздың өнбегі … ( аз) Еңбек ер … ( атандырады ) Еңбек ептілікті … ( сүйеді ) Еңбек еткен мұратқа … ( жеткен) Еңбек адамның екінші… (анасы) Еңбек ата жер … ( ана)
Сәйкестендіру. «Wordwall» әдісі
Сергіту сәті. «Дұрыс па, бұрыс па?» Қойшы балаларды оқытып жүр. Жүргізуші машина жүргізеді Аспазшы үй салып жүр. Дәрігер адамдарды емдейді. Жазушы хат, газеттер тасып жүр. Дәрігер етіктігіп отыр. Мұғалім балаларды емдеп жүр. Ұшқыш әдемі киім тігеді. Өрт сөндіруші өртті сөндіреді. Суретші сахнада ән айтып тұр.
Шығармашылық жұмыс Топтық жұмыс
1 топ: Еңбектуралы 3 мақал-мәтел жазып, мағынасын түсіндіру. 2-топ: «Еңбекқор жәндіктер» туралы жазып, айту.
Қауіпсіздік сабағы
«Төтенше жағдай туындаған кезде жедел қызметтерге қоңырау шалу скриптері»(10 мин) Сабақтың мақсаты: оқушыларды қауіпсіздік жүйесіне кіретін қызметтерді шақыру кезінде ақпараттың мазмұнымен таныстыру және туындаған қауіпті жағдай туралы қауіпсіздік қызметіне телефон арқылы дұрыс хабарлауға үйрету. «Есте сақта!» Өрт күзеті 101 Полиция 102 Жедел жәрдем 103 Төтенше газ қызметі 104,112 Бірыңғай құтқару қызметі 112 «111 жедел қызметі» байланыс орталығы балалар мен ересектер өздеріне көмек қажет екендігі туралы, тұрмыстық зорлық-зомбылық, бала құқықтарының бұзылуы туралы, баланың көшеде, үйде, көлікте жалғыз қалғаны туралы, өміріне және денсаулығына қауіп төнгенде хабарласу үшін ашылған. -«111» нөмірі – 24/7 байланыста -«111» нөмірі – құпиялылықты сақтайды -«111» нөмірі – тәулік бойы ІІД және өңірлердің жедел топтарымен байланыста. МАҢЫЗДЫ! Төтенше қызметкерге жалған қоңырау шалуға болмайды!
Қорытынды: Топтастыру. Слайд арқылы «Еңбектің пайдасы» деген сөзге топтастыру жасау. Еңбектің пайдасы – тәрбиелейді, жігерлендіреді, күшбереді, қуантады, бақытты етеді, өмір сүруге үйретеді, үнемшіл болуға үйретеді, ширатады, шынықтырады. Адамның өмір сүруіне қажеттінің барлығы еңбекпен келеді.
|
Білім алушылар мұғаліммен сәлемдеседі, бірге шеңбер құрып, өлең шумақтарын қайталайды
Бейнероликті тамашалайды
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Мақалдардың жалғасын табады
Оқушылар дұрыс болса қол көтереді, бұрыс болса көтермейді.
Оқушылар топтық жұмысты орындайды, әр топ өз жұмысын қорғайды
Оқушылар топтастыру тапсырмасын орындайды
Еңбек туралы қалыптасқан ойымен бөліседі
|
https://www.youtube.com/watch?v=wgyEUIN5ePw
https://www.youtube.com/watch?v=63zHoDoEGrs |
шағым қалдыра аласыз


















