|
Пәні: |
Еңбекке баулу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қағаздан ұлттық элементтерді пайдаланып ыдыс-аяқ жасау. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.1 қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды және құралдарды қолданады, эксперимент жүргізеді |
||||
|
Құндылықтар |
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Сәлемдесу. Оқушылар орындарына тұрып бір серігіне тілек айту. Бүгінгі күнге сәттілік тіле.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: |
Ыстық лебіз білдіру. |
Мадақтау |
Презентация Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 18 мин |
«Доп ойнаймыз» әдісі. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап береді. Қазақтың ұлттық тағамдарының қандай тағамдарын білесіз? Қазақ халқының қандай ыдысымен кездестіңіз? Тұрмыста ою-өрнекті қай жерде кездестірдіңіз? Кесе – шыны пиала, Оларсыз шай құя ма? Қасықсыз тамақ жемейді, Бәрінің атын не дейді? (Ыдыс - аяқ) Қазақ ою - өрнегі-қайталанатын элементтерден тұратын өрнек. Әр ою-өрнектің өзіндік мәні бар. Ою-өрнек мағыналарының бірі:
Қошқар мүйіз Қазақтар қошқарды қатты құрметтейді. Қазақ ою-өрнектерінде қой мүйізінің бұйралары өте көп және жиі кездеседі. Бұл күш, мейірімділік, өркендеуді білдіреді. Ұрпақтарының осылай болуын армандайтын адамдар балаларына жасаған бұйымдарына мүйіз өрнегін салды Құралдармен және құрылғылармен қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін қайталау
желіммен жұмыс кезінде.
Тәжірибелік жұмыс Қауіпсіз жұмыстың барлық ережелерін сақтай отырып, сабақтың шығармашылық бөлігіне көшеміз. Қағаздан ыдыс жасау (шаблон бойынша, таңдауға) Ою-өрнек жасау (мүйіз қойының шаблоны бойынша) Ыдыс-аяқтың ою-өрнектерімен безендіру. Дескриптор: Қауіпсіз жұмыс ережелерін сақтайды Біз ыдыс-аяқтарды шаблон бойынша жасайды Ыдыс-аяққа ою-өрнек кесіліп, жабыстырады
|
Жауап береді Ақпаратты мұқият тыңдайды Сұқпаттасады Жаттығу жасау |
Жұлдыз беру Мадақтау Мадақтау өзара бағалау |
Презентация Презентация Презентация
Презентация Шаблондар, қағаз, стектер
Дайын жұмыстр |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Олар ыдыс-аяқтарды жасау кезінде қандай техниканы қолданғанын айтады.Олар өз жұмыстарын қалай безендірді. Өз жұмыстарын көрсету. Жұмыс орындарын тазалау.
|
Көрме ұйымдастырады Таныстырылым жасайды |
Оқушылар басқалардың жұмысын түсініктемелер арқылы бағалайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңбекке баулу
Еңбекке баулу
|
Пәні: |
Еңбекке баулу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қағаздан ұлттық элементтерді пайдаланып ыдыс-аяқ жасау. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.1 қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
қарапайым әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды және құралдарды қолданады, эксперимент жүргізеді |
||||
|
Құндылықтар |
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Сәлемдесу. Оқушылар орындарына тұрып бір серігіне тілек айту. Бүгінгі күнге сәттілік тіле.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: |
Ыстық лебіз білдіру. |
Мадақтау |
Презентация Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 18 мин |
«Доп ойнаймыз» әдісі. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап береді. Қазақтың ұлттық тағамдарының қандай тағамдарын білесіз? Қазақ халқының қандай ыдысымен кездестіңіз? Тұрмыста ою-өрнекті қай жерде кездестірдіңіз? Кесе – шыны пиала, Оларсыз шай құя ма? Қасықсыз тамақ жемейді, Бәрінің атын не дейді? (Ыдыс - аяқ) Қазақ ою - өрнегі-қайталанатын элементтерден тұратын өрнек. Әр ою-өрнектің өзіндік мәні бар. Ою-өрнек мағыналарының бірі:
Қошқар мүйіз Қазақтар қошқарды қатты құрметтейді. Қазақ ою-өрнектерінде қой мүйізінің бұйралары өте көп және жиі кездеседі. Бұл күш, мейірімділік, өркендеуді білдіреді. Ұрпақтарының осылай болуын армандайтын адамдар балаларына жасаған бұйымдарына мүйіз өрнегін салды Құралдармен және құрылғылармен қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін қайталау
желіммен жұмыс кезінде.
Тәжірибелік жұмыс Қауіпсіз жұмыстың барлық ережелерін сақтай отырып, сабақтың шығармашылық бөлігіне көшеміз. Қағаздан ыдыс жасау (шаблон бойынша, таңдауға) Ою-өрнек жасау (мүйіз қойының шаблоны бойынша) Ыдыс-аяқтың ою-өрнектерімен безендіру. Дескриптор: Қауіпсіз жұмыс ережелерін сақтайды Біз ыдыс-аяқтарды шаблон бойынша жасайды Ыдыс-аяққа ою-өрнек кесіліп, жабыстырады
|
Жауап береді Ақпаратты мұқият тыңдайды Сұқпаттасады Жаттығу жасау |
Жұлдыз беру Мадақтау Мадақтау өзара бағалау |
Презентация Презентация Презентация
Презентация Шаблондар, қағаз, стектер
Дайын жұмыстр |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Олар ыдыс-аяқтарды жасау кезінде қандай техниканы қолданғанын айтады.Олар өз жұмыстарын қалай безендірді. Өз жұмыстарын көрсету. Жұмыс орындарын тазалау.
|
Көрме ұйымдастырады Таныстырылым жасайды |
Оқушылар басқалардың жұмысын түсініктемелер арқылы бағалайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















