|
Білім беру ұйымының |
|
|
||||
|
Пәні: |
Еңбекке баулу Атамұра |
|
||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
4 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№22 сабақ Қалдық материалдар. Пластмасса құты қақпақтарынан бейне жасау. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 арнайы терминдерді қолдана отырып, өнердің әртүрлі туындыларының негізгі мәнерлеу құралдары мен материалдарын салыстыру және айырмашылығын көрсету. 4.2.2.2 бұйымдарды құрастыру кезінде күрделенген ұлттық элементтерді қолдану; |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қалдық материалдардан бұйым жасап үйренесің |
|
||||
|
Құндылықтар : (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Апта дәйексөзі: «Заң және тәртіп айы» Сабақ мақсаты: «Әділ заң - аспан тірегі» |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
«Екі тілек, бір жұлдыз» әдісі Оқушылар сабақ барысында бір-бірімен сұхбаттасу арқылы жан-жақты ақпаратпен бөліседі. Жағымды ахуал қалыптастыру. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Бір-біріне тілек білдіру арқылы сыныпта жағымды ахуал қалыптасады. Жаңа ақпаратпен бөліседі. |
Жарайсыңдар!
Жарайсың! Керемет! Өте жақсы! |
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут |
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Адамзат пайдаланған заттардан әртүрлі қалдықтар қалады.Әрбір қоқысқа тас- талған заттын, жойылу мерзімі бар. Мысалы, қағазға 2 ай, жеміс қабығына 6 ай, қатыр- ма қағазға (картон) 5 жыл, те- мекі қалдығына 10—12 жыл, по- лиэтилен қаптарға 10-12 жыл, былғары аяқкиімге 25—40 жыл, қалайыдан жасалған қүтыға 100 жыл уақыт керек болса, алюми- нийден жасалған қүтыға 200—300 жыл қажет. Сондай-ақ пластмасса құты 500 жылға дейін сақталады, ал шыны ыдыс шірімейді екен. Сондықтан қалдық заттарды бірден қоқысқа тастамай, қайтадан өңдеп пайдаланған тиімді.
Пластмасса құты қақпақтарынан бейне жасау Қажетті материалдар мен құрал-жабдықтар: жұқа қатырма қағаз, торкөзге салынған дайын үлгі, әмбебап желім жене пластмасса құты қақпақтары (немесе түрлі түсті қағаздан қиылған дөңгелек қағаздар), түрлі түсті қарындаш.
3.Желімнің көзіңе, аузыңа тиіп кетуінен сақтан. |
Еңбектенген адам ғана өнер түрлерін орындай алады. Жұмыс ережесін келісу. . Суретке қарап,қоқыс қалдықтары қалай өңделетінімен таныс. .
Пластмасса құты қақпақтарынан бейне жасау Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Қалдық бұйымдармен жұмыс жасап үйренетіні туралы әңгімелейді. Білгендерін ортаға салады. Жарайсыңдар!
Дескрипторы: Қоқыс қалдықтарын қалай өңдейтіні туралы білгендерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы ойдағыдай орындайды.
Дескриптор:
Оқушылар бүгінгі
сабақтың
|
Оқулық
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
IV.Сабақты қорытындылау
Үй тапсырма : |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
еңбекке баулу қмж 4-сынып
еңбекке баулу қмж 4-сынып
|
Білім беру ұйымының |
|
|
||||
|
Пәні: |
Еңбекке баулу Атамұра |
|
||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
4 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№22 сабақ Қалдық материалдар. Пластмасса құты қақпақтарынан бейне жасау. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 арнайы терминдерді қолдана отырып, өнердің әртүрлі туындыларының негізгі мәнерлеу құралдары мен материалдарын салыстыру және айырмашылығын көрсету. 4.2.2.2 бұйымдарды құрастыру кезінде күрделенген ұлттық элементтерді қолдану; |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қалдық материалдардан бұйым жасап үйренесің |
|
||||
|
Құндылықтар : (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Апта дәйексөзі: «Заң және тәртіп айы» Сабақ мақсаты: «Әділ заң - аспан тірегі» |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
«Екі тілек, бір жұлдыз» әдісі Оқушылар сабақ барысында бір-бірімен сұхбаттасу арқылы жан-жақты ақпаратпен бөліседі. Жағымды ахуал қалыптастыру. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Бір-біріне тілек білдіру арқылы сыныпта жағымды ахуал қалыптасады. Жаңа ақпаратпен бөліседі. |
Жарайсыңдар!
Жарайсың! Керемет! Өте жақсы! |
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут |
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Адамзат пайдаланған заттардан әртүрлі қалдықтар қалады.Әрбір қоқысқа тас- талған заттын, жойылу мерзімі бар. Мысалы, қағазға 2 ай, жеміс қабығына 6 ай, қатыр- ма қағазға (картон) 5 жыл, те- мекі қалдығына 10—12 жыл, по- лиэтилен қаптарға 10-12 жыл, былғары аяқкиімге 25—40 жыл, қалайыдан жасалған қүтыға 100 жыл уақыт керек болса, алюми- нийден жасалған қүтыға 200—300 жыл қажет. Сондай-ақ пластмасса құты 500 жылға дейін сақталады, ал шыны ыдыс шірімейді екен. Сондықтан қалдық заттарды бірден қоқысқа тастамай, қайтадан өңдеп пайдаланған тиімді.
Пластмасса құты қақпақтарынан бейне жасау Қажетті материалдар мен құрал-жабдықтар: жұқа қатырма қағаз, торкөзге салынған дайын үлгі, әмбебап желім жене пластмасса құты қақпақтары (немесе түрлі түсті қағаздан қиылған дөңгелек қағаздар), түрлі түсті қарындаш.
3.Желімнің көзіңе, аузыңа тиіп кетуінен сақтан. |
Еңбектенген адам ғана өнер түрлерін орындай алады. Жұмыс ережесін келісу. . Суретке қарап,қоқыс қалдықтары қалай өңделетінімен таныс. .
Пластмасса құты қақпақтарынан бейне жасау Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Қалдық бұйымдармен жұмыс жасап үйренетіні туралы әңгімелейді. Білгендерін ортаға салады. Жарайсыңдар!
Дескрипторы: Қоқыс қалдықтарын қалай өңдейтіні туралы білгендерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы ойдағыдай орындайды.
Дескриптор:
Оқушылар бүгінгі
сабақтың
|
Оқулық
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
IV.Сабақты қорытындылау
Үй тапсырма : |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















