|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Қоршаған орта |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 6. Еңбекқор құмырсқа |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсіну; 2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, ісәрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: жеміс- жидектер мен көгөністерді ажыратуды; сурет бойынша әңгімелеуді үйренеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойқозғау Жұмбақтарды шешу. Тақырыпты болжау.
Тыңда. Сұраққа жауап бер.
2.Оқылым. 3-тапсырма Оқы. Сұрақтарға жауап бер. Сергіту сәті Жазылым 4 – тапсырма. Суретке қара. Сөйлемдер құрап жаз.Сұрақтарға жауап бер. Айтылым тапсырма Суретке қара. Мәтін құрастырып айт. Айтылым ЕББҚ. (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі, Жеке қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі беріледі |
Тыңдалым,айтылым. Еңбекқор-трудолюбивый Жәндік-насекомое Илеу-рой Қор-запас Айтылым Ойтүрткі Әріптерден құмырсқа сөзін
құрастырады. Тыңдайық
Құмырсқа қандай
жәндік? Оқиық Рөлге бөліп оқыңдар. Сұраққа жауап бер.
Сен құмырсқадан не үйрендің? Сергіту сәтін орындайды. "Сыныпта кім бар?" ойыны. Мақсаты: Оқушылардың шапшаң, жылдам қозғалып, есту қабілеттерін, бірін - бірі сезу қабілетерін дамыту. Жүргізілуі: Сыныпта 2 оқушы бар деп айтылған 2 оқушы ғана орынынан тұрады. Егерде сыныпта ешкім жоқ деп айтсам, оқушылар парта астына кіреді. Жазайық
Айтылым Синквей формасы (француз тілінен аударғанда) 5 - өлең жолды өлең құрастыру. Тақырыбы: "Құмырсқа" 1 - жол - 1 сөз, зат есім немесе адамның аты 2 - жол - сипаттау - 2 сын есім 3 - жол - іс-әрекетті баяндау - 3 етістік 4 - жол - тақырыпқа сәйкес 4 сөз 5 - жол - қорынды 1 сөйлем |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің мектебін әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор 3 балл -Сұрақтарға жауап береді Смайликтер Дескриптор 3 балл -Сөйлем құрайды «Үш шапалақ» |
Оқулық сөздік слайд Оқу құралдарының суреті Интербелсенді тақта Түрлі түсті қарындаштар, Слайд Оқулық АКТ Оқулық слайд маркерлер, А-4 парағы. Әр оқушыға бір смайликтен Жеке жұмысқа арналған кесте |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 1- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңбекқор құмырсқа
Еңбекқор құмырсқа
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Қоршаған орта |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 6. Еңбекқор құмырсқа |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсіну; 2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, ісәрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: жеміс- жидектер мен көгөністерді ажыратуды; сурет бойынша әңгімелеуді үйренеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойқозғау Жұмбақтарды шешу. Тақырыпты болжау.
Тыңда. Сұраққа жауап бер.
2.Оқылым. 3-тапсырма Оқы. Сұрақтарға жауап бер. Сергіту сәті Жазылым 4 – тапсырма. Суретке қара. Сөйлемдер құрап жаз.Сұрақтарға жауап бер. Айтылым тапсырма Суретке қара. Мәтін құрастырып айт. Айтылым ЕББҚ. (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі, Жеке қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі беріледі |
Тыңдалым,айтылым. Еңбекқор-трудолюбивый Жәндік-насекомое Илеу-рой Қор-запас Айтылым Ойтүрткі Әріптерден құмырсқа сөзін
құрастырады. Тыңдайық
Құмырсқа қандай
жәндік? Оқиық Рөлге бөліп оқыңдар. Сұраққа жауап бер.
Сен құмырсқадан не үйрендің? Сергіту сәтін орындайды. "Сыныпта кім бар?" ойыны. Мақсаты: Оқушылардың шапшаң, жылдам қозғалып, есту қабілеттерін, бірін - бірі сезу қабілетерін дамыту. Жүргізілуі: Сыныпта 2 оқушы бар деп айтылған 2 оқушы ғана орынынан тұрады. Егерде сыныпта ешкім жоқ деп айтсам, оқушылар парта астына кіреді. Жазайық
Айтылым Синквей формасы (француз тілінен аударғанда) 5 - өлең жолды өлең құрастыру. Тақырыбы: "Құмырсқа" 1 - жол - 1 сөз, зат есім немесе адамның аты 2 - жол - сипаттау - 2 сын есім 3 - жол - іс-әрекетті баяндау - 3 етістік 4 - жол - тақырыпқа сәйкес 4 сөз 5 - жол - қорынды 1 сөйлем |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің мектебін әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор 3 балл -Сұрақтарға жауап береді Смайликтер Дескриптор 3 балл -Сөйлем құрайды «Үш шапалақ» |
Оқулық сөздік слайд Оқу құралдарының суреті Интербелсенді тақта Түрлі түсті қарындаштар, Слайд Оқулық АКТ Оқулық слайд маркерлер, А-4 парағы. Әр оқушыға бір смайликтен Жеке жұмысқа арналған кесте |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 1- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз


















