|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||
|
Бөлім |
Бөлім: ІІ Құндылықтар |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Маканова А.А |
||||
|
Күні : |
30.09.25 |
||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Еңбектің сыйы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 4.3.2.1.бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну. 4.5.1.3.өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі /жазбаша тілде қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары : |
Бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді, берілген сөздерге мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады.Етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі тілде қолданады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және патриотизм |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Окушылармен амандасу
Үй тапсырмасын сұрау. 39 б. 5-тапсырманың орындалуын тексеру Ұ) Қызығушылықты ояту. Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжату. Сабақ мақсатымен таныстыру |
Окушылар амандасады 2оқушы үй тапсырмасын оқиды. Берілген суреттерге қарап, сабақтың тақырыбын болжайды. Бір-біріне өз ойларын айтады. |
ҚБ |
Окулыө дәптер |
|
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. уәде -обещание ұмыту -забыть жауапты-ответственный құрмет -уважение Анықтама беру, мағыналас сөздер арқылы меңгерту: уәде беру – сөз беру құрметтеу – сыйлау ұмыту – ойынан шығару жауапты – жұмысын тиянақты орындау 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; 2. 1-тапсырма. Сурет бойынша «Мейірімді қыз» ертегісінің жалғасын болжап айт. 3.Оқылым 2-тапсырма «Мейірімді қыз» ертегісінің жалғасын оқы. Өз болжамыңмен салыстыр. 4. 3-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер «Сұрақтар сандығы» әдісі. Мұғалім сандықтың ішіне ертегінің мазмұнына қатысты сұрақтарды жазып салып қояды. 5.4-тапсырма Ойлан! Жазылған сөздерге назар аударады, сөздерді дұрыс сәйкестендіріп үйрену. Сөздерді дұрыс сәйкестендіріп оқы. |
Тыңдалым,айтылым. Сурет бойынша ертегінің жалғасын болжап айтады, берілген сөйлемдерде мәндес сөздерді табады. Тыңдалым. Оқылым Оқушылар ертегінің жалғасымен танысады. Ертегіні тыңдайды, оқиды. Өз болжамыңмен салыстырады. Сергіту сәтін орындайды. Оқылым.Айтылым. Кез келген оқушы сұрақтарды алып, жауап береді. Ертегінің негізгі кейіпкері-кім? Ол қандай? Ертегі кейіпкерінің достары-кімдер? Ертегінің соңы қалай аяқталады? Ертегі ұнады ма? Неліктен? Оқылым Сөздерді сәйкестендіріп оқиды. |
Жаңа сөздерді окиды, кайталайды- Дескриптор: - ертегіні түсініп оқиды - өз болжамымен салыстырады -сұрақтарға жауап береді - сөйлемді дұрыс құрастырады -тілдік нормаларды сақтайды - берілген сөздерді сәйкестендіріп оқиды. -кестені пайдаланады, - қосымшаны дұрыс жалғап айтады |
Оқулық 38 бет сөздік Оқулық 41 бет |
|
|
6. 5-тапсырма. Осы тапсырманы орындау барысында мұғалім сөз соңында кездесетін кейбір әріптердің бұйрық райдың жұрнағы жалғанғанда өзгеріске ұшырайтынын ескертеді, мысал арқылы түсіндіреді. |
Оқылым.Айтылым. Кестені пайдаланып, қосымшаны дұрыс жалғап айт. ... |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 42 б. 5-тапсырма |
Күнделік |
|||
|
Бағалау .Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңбектің сыйы
Еңбектің сыйы
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||
|
Бөлім |
Бөлім: ІІ Құндылықтар |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Маканова А.А |
||||
|
Күні : |
30.09.25 |
||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Еңбектің сыйы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану 4.3.2.1.бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну. 4.5.1.3.өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі /жазбаша тілде қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары : |
Бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді, берілген сөздерге мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады.Етістіктің грамматикалық категорияларын ауызекі тілде қолданады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және патриотизм |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Окушылармен амандасу
Үй тапсырмасын сұрау. 39 б. 5-тапсырманың орындалуын тексеру Ұ) Қызығушылықты ояту. Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжату. Сабақ мақсатымен таныстыру |
Окушылар амандасады 2оқушы үй тапсырмасын оқиды. Берілген суреттерге қарап, сабақтың тақырыбын болжайды. Бір-біріне өз ойларын айтады. |
ҚБ |
Окулыө дәптер |
|
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. уәде -обещание ұмыту -забыть жауапты-ответственный құрмет -уважение Анықтама беру, мағыналас сөздер арқылы меңгерту: уәде беру – сөз беру құрметтеу – сыйлау ұмыту – ойынан шығару жауапты – жұмысын тиянақты орындау 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; 2. 1-тапсырма. Сурет бойынша «Мейірімді қыз» ертегісінің жалғасын болжап айт. 3.Оқылым 2-тапсырма «Мейірімді қыз» ертегісінің жалғасын оқы. Өз болжамыңмен салыстыр. 4. 3-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер «Сұрақтар сандығы» әдісі. Мұғалім сандықтың ішіне ертегінің мазмұнына қатысты сұрақтарды жазып салып қояды. 5.4-тапсырма Ойлан! Жазылған сөздерге назар аударады, сөздерді дұрыс сәйкестендіріп үйрену. Сөздерді дұрыс сәйкестендіріп оқы. |
Тыңдалым,айтылым. Сурет бойынша ертегінің жалғасын болжап айтады, берілген сөйлемдерде мәндес сөздерді табады. Тыңдалым. Оқылым Оқушылар ертегінің жалғасымен танысады. Ертегіні тыңдайды, оқиды. Өз болжамыңмен салыстырады. Сергіту сәтін орындайды. Оқылым.Айтылым. Кез келген оқушы сұрақтарды алып, жауап береді. Ертегінің негізгі кейіпкері-кім? Ол қандай? Ертегі кейіпкерінің достары-кімдер? Ертегінің соңы қалай аяқталады? Ертегі ұнады ма? Неліктен? Оқылым Сөздерді сәйкестендіріп оқиды. |
Жаңа сөздерді окиды, кайталайды- Дескриптор: - ертегіні түсініп оқиды - өз болжамымен салыстырады -сұрақтарға жауап береді - сөйлемді дұрыс құрастырады -тілдік нормаларды сақтайды - берілген сөздерді сәйкестендіріп оқиды. -кестені пайдаланады, - қосымшаны дұрыс жалғап айтады |
Оқулық 38 бет сөздік Оқулық 41 бет |
|
|
6. 5-тапсырма. Осы тапсырманы орындау барысында мұғалім сөз соңында кездесетін кейбір әріптердің бұйрық райдың жұрнағы жалғанғанда өзгеріске ұшырайтынын ескертеді, мысал арқылы түсіндіреді. |
Оқылым.Айтылым. Кестені пайдаланып, қосымшаны дұрыс жалғап айт. ... |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 42 б. 5-тапсырма |
Күнделік |
|||
|
Бағалау .Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













