Бекітілді:
Қопа орта мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Амангелдина Д. Ж |
|
|
Күні |
08.09.2025 |
|
|
Сынып : 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Эргономика дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақ қою:
Жаңа білім «Эргономика» сөзі грек тілінен аударғанда «жұмыс заңы» деген ұғымды білдіреді. Эргономика адамдардың «адам-технология-қоршаған орта» жүйесіндегі жұмысының қауіпсіздігі мен жайлылығын қамтамасыз етілуін жан-жақты зерттейтін ғылым саласы. Эргономиканың негізгі мақсаттары:
Компьютерлік эргономика- еңбек өнімділігін арттыру мен ыңғайсыздықты жою мақсатында жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыру жайлы ғылым.
Практикалық тапсырмалар: 1 - тапсырма «WordWall» платформасы арқылы тақырыпқа қатысты сәйкестендіру тапсырмасын орындайды.
2 - тапсырма Тақырыпқа сай сұрақтарға жауап береді.
3 -тапсырма Компьютерде PowerPoint программасында эргономика туралы презентация дайындап, тақырыпты бекітеді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Дескриптор:
«Мәтіннен қандай жаңалық туралы білдім?» деген сұраққа жауап береді. Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мақтау марапаттау Жарайсың! Жақсы! Талпын! Мақтау марапаттау Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Алматыкітап 6 бет. Презентация https://wordwall.net/resource/76684358 Презентация |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау мақсатында «Не үйрендім? Не қиын болды? Не қызықты болды?» парағын толтырып, оқушылар өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
|
Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша не өткенін, түсіненін жазып, өзін-өзі бағалайды. |
Бағалау |
Бағалау парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Эргономика дегеніз не?
Эргономика дегеніз не?
Бекітілді:
Қопа орта мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Амангелдина Д. Ж |
|
|
Күні |
08.09.2025 |
|
|
Сынып : 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Эргономика дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақ қою:
Жаңа білім «Эргономика» сөзі грек тілінен аударғанда «жұмыс заңы» деген ұғымды білдіреді. Эргономика адамдардың «адам-технология-қоршаған орта» жүйесіндегі жұмысының қауіпсіздігі мен жайлылығын қамтамасыз етілуін жан-жақты зерттейтін ғылым саласы. Эргономиканың негізгі мақсаттары:
Компьютерлік эргономика- еңбек өнімділігін арттыру мен ыңғайсыздықты жою мақсатында жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыру жайлы ғылым.
Практикалық тапсырмалар: 1 - тапсырма «WordWall» платформасы арқылы тақырыпқа қатысты сәйкестендіру тапсырмасын орындайды.
2 - тапсырма Тақырыпқа сай сұрақтарға жауап береді.
3 -тапсырма Компьютерде PowerPoint программасында эргономика туралы презентация дайындап, тақырыпты бекітеді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Дескриптор:
«Мәтіннен қандай жаңалық туралы білдім?» деген сұраққа жауап береді. Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мақтау марапаттау Жарайсың! Жақсы! Талпын! Мақтау марапаттау Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Алматыкітап 6 бет. Презентация https://wordwall.net/resource/76684358 Презентация |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау мақсатында «Не үйрендім? Не қиын болды? Не қызықты болды?» парағын толтырып, оқушылар өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
|
Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша не өткенін, түсіненін жазып, өзін-өзі бағалайды. |
Бағалау |
Бағалау парағы |
шағым қалдыра аласыз


















