Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Эргономика ұғымы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 1 |
Мектеп-лицей «Жаушықұм» |
||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ташкенбаев Нуржол |
||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Эргономика ұғымы |
||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.4.1.1. Эргономика міндеттерін ойластыру және шешу (жоғары деңгейде жайлы және тиімді болу үшін) |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: - эргономика ұғымы жайлы түсіну; Оқушылардың басым бөлігі: - эргономика міндеттері жайлы түсіну - алғашқы медициналық жәрдем көрсету тәсілдерін білу Кейбір оқушылар: - эргономика міндеттерінің тиімді болуын ойластыра алу |
||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі: |
- эргономика ұғымын түсіне алады; - эргономика міндеттерін түсіне алады - алғашқы медициналық жәрдем көрсету тәсілдерін түсіне алады, - эргономика міндеттерінің тиімді болуын ойластыра алады |
||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: |
Лексика және терминология. Термин сөздермен танысады Эргономика-эргономика-ergonomics |
||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, талдау |
||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Білім беру, денсаулық сақтау, өмір сапасын тұрақты жақсарту |
||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану (Электрлік және магниттік құбылыстар), технология (қауіпсіздік ережесі) |
||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Компьютермен жұмыс істеу кезінде өзіне қалай зиян келтірмеу? (5-сынып) |
||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (8 минут) Сабаққа дайындық (2 минут) Үй тапсырмасы (6 минут) топтық |
Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: шаттық шеңберін құру. 1, 2 сандарын санау арқылы арқылы 2 топқа бөлінеді. Салыстыру әдісі Т ақтаға А4 форматындағы қағазда әр топқа 3 суреттен ілінеді. Қағазға топтың реттік номері жазылады. Әр топ өз тапсырмаларын біледі. Әр парақта 2 суреттен болады, екеуі бір-біріне ұқсас. 1, 2 топқа суреттерге қарап сұрақ қойылады. Оларды салыстыру арқылы дұрыс жауабын түсіндіріп береді. Д ескриптор
Қалыптастырушы бағалау бойынша топтар бір-бірін «Басбармақ» әдісі бойынша өзін-өзі бағалайды
|
1) Тақта 2) А4 форматындағы дайын 6 дана сурет |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (22 минут)
Жұптық жұмыс (9 минут)
Жеке жұмыс (6 минут)
Сергіту (2 минут)
Жеке жұмыс (5 минут)
|
1-тапсырма. «Көршіңе баянда» әдісі Информатика оқулығын ашамыз. 6-9 беттерді оқимыз. Оқып болғаннан кейін бір топ екінші топтың оқушыларымен жұптасып диалог құрады, бір-біріне оқулық бойынша оқығандарын түсіндіреді.
Д ескриптор
Тиімді кері байланыс беріледі
2-тапсырма. «Сұрақ-жауап» әдісі
Дескриптор
«Сергіту»
3-тапсырма.
Дескриптор
Тиімді кері байланыс беріледі |
1) Информатика. 6-сынып оқулығы Г.И.Салғараева, Г.Б.Илиясова, А.С.Маханова. – Астана: «Арман-ПВ» баспасы, 2018. – 176 бет.
1) Кеспе қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы (10 минут)
Жеке жұмыс (7 минут)
Кері байланыс (2 минут)
Үйге тапсырма (1 минут) |
Өтілген тақырыпты қайталау үшін «Ұшақ» әдісі арқылы қорытындылаймын. Оқушылар қағаздан ұшақ жасайды. Ұшақтың екі қанатына тақырыпқа қатысты 2 сұрақ жазып 1 топ оқушылары 2 топқа, 2 топ оқушылары 1 топқа лақтырады.
Кері байланыс «БББ» әдісі арқылы алынады.
|