Бекітілді:
|
Бөлім: |
5.3 Заттар және материалдар |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арғынова Н.А |
|||||
|
Күні: |
27-28.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 5 «ә,б,г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еритін және ерімейтін заттар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.3.2.4-еріген заттың массалық үлесін есептеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрамы белгілі ерітіндіні дайындайды ЕББҚ Ерітінді дайындайды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару І.Үй жұмысы «Kahoot» бағдарламасы арқылы қоспа заттарға байланысты тест тапсырмаларын орындау; |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар қоспа түрлерін атайды.Еритін және ерімейтін заттарды ажыратады; |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: 1.Қоспа түрлерін бөлу әдістерін атайды. 2.Еритін және ерімейтін заттарды біледі. |
ДК экраны https://create.kahoot.it/details/ded65d5b-8c92-4af8-8d24-4455b9b6ebf7 |
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 4 мин 3 мин |
Жаңа сабақ: Еритін және ерімейтін заттар. Жаңа тақырып ДК экран арқылы презентациямен түсіндіріледі;
Мағынаны тану Бейнеролик: Еріген зат
Терминдер
Еріген заттың массалық үлесі – ерітінді құрамында еритін заттың қанша бөлігі бар екенін пайызбен көрсету. Қарапайым түсіндірме:
|
Сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды Оқушыар бейнероликті ұжым болып талқылайды. Оқушылар тақырыптағы негізгі терминдерге тоқталады |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
https://youtu.be/O9sHchEF38E?si=szQ5XpKBG6WwhOBY Оқулық Жұмыс дәптері |
||
|
6 мин 10 мин 8 мин |
1-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
2-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
3-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
«Word Wall» платформасы арқылы жаңа сабақ пысықталады;
|
Массалық үлеске қатысты есептерді шығарады; Тапсырманы белсенді орындайды. Еритін және ерімейтін заттарды ажыратады; |
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Массалық үлесті анықтайды; Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1. Еріген заттың массалық үлесін есептейді; Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Еритін және ерімейтін заттарды ажырата алады: |
Жұмыс дәптері Қалам ДК экраны |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы Атамұра баспасы 2017 жыл:§21 Алматы кітап баспасы 2019 жыл §25 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
Қалам |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еріген заттың массалық үлесін есептеу
Еріген заттың массалық үлесін есептеу
Бекітілді:
|
Бөлім: |
5.3 Заттар және материалдар |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арғынова Н.А |
|||||
|
Күні: |
27-28.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 5 «ә,б,г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еритін және ерімейтін заттар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.3.2.4-еріген заттың массалық үлесін есептеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрамы белгілі ерітіндіні дайындайды ЕББҚ Ерітінді дайындайды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару І.Үй жұмысы «Kahoot» бағдарламасы арқылы қоспа заттарға байланысты тест тапсырмаларын орындау; |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар қоспа түрлерін атайды.Еритін және ерімейтін заттарды ажыратады; |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: 1.Қоспа түрлерін бөлу әдістерін атайды. 2.Еритін және ерімейтін заттарды біледі. |
ДК экраны https://create.kahoot.it/details/ded65d5b-8c92-4af8-8d24-4455b9b6ebf7 |
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 4 мин 3 мин |
Жаңа сабақ: Еритін және ерімейтін заттар. Жаңа тақырып ДК экран арқылы презентациямен түсіндіріледі;
Мағынаны тану Бейнеролик: Еріген зат
Терминдер
Еріген заттың массалық үлесі – ерітінді құрамында еритін заттың қанша бөлігі бар екенін пайызбен көрсету. Қарапайым түсіндірме:
|
Сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын атайды Оқушыар бейнероликті ұжым болып талқылайды. Оқушылар тақырыптағы негізгі терминдерге тоқталады |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
https://youtu.be/O9sHchEF38E?si=szQ5XpKBG6WwhOBY Оқулық Жұмыс дәптері |
||
|
6 мин 10 мин 8 мин |
1-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
2-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
3-Тапсырма (ЖТ) Жеке тапсырма (ЕББҚ)
«Word Wall» платформасы арқылы жаңа сабақ пысықталады;
|
Массалық үлеске қатысты есептерді шығарады; Тапсырманы белсенді орындайды. Еритін және ерімейтін заттарды ажыратады; |
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Массалық үлесті анықтайды; Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1. Еріген заттың массалық үлесін есептейді; Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Еритін және ерімейтін заттарды ажырата алады: |
Жұмыс дәптері Қалам ДК экраны |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы Атамұра баспасы 2017 жыл:§21 Алматы кітап баспасы 2019 жыл §25 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
Қалам |
||
шағым қалдыра аласыз

















