Сабақ жоспары
Тексерілді:
Баланың аты - жөні:
Аңғарымы: Сөйлеу тілінің тежелуі
Күні, айы, жылы:
Педагог-логопед: Курманжанова Г.У.
Тақырыбы: Ерін тіл және жақ жаттығулары
Мақсаты: Балалардың сөйлеу мүшелерінің қимылдарын дамытып, сөйлеу аппаратын нығайту; ерін, тіл және жақ жаттығулары арқылы дыбыстарды дұрыс айтуға дайындау.
Сабақтың міндеттері:
Ерін, тіл және жақтың қозғалыс координациясын дамыту.
Дыбыстарды дұрыс айтуға қажетті артикуляциялық бұлшықеттерді күшейту.
Балалардың сөйлеу мүшелерінің икемділігін арттыру.
Көрнекіліктер:
Айна (әр бала үшін өз жаттығуларын бақылау үшін).
Түрлі түсті доптар немесе шарлар (ойын элементтері үшін).
Сурет карточкалары (тіл, ерін, жақ жаттығуларын көрнекі көрсету үшін).
Ырғақты музыка (жаттығуларды қызықты ету үшін)
|
Сабақ барысы |
Әдістемелік түсіндірмелер |
|
1.Ұйымдастыру кезеңі: Балалармен амандасып, сабақты таныстырып, көңіл-күйлерін көтеру. Балалардың назарын жаттығуларға аудару үшін көңілді ән немесе қысқа өлең айту. Тіл жаттығуларын жасау Өткен сабақты қайталау. Қандай заттарды білесіңдер? Мынау ненің суреті? Жаңа сабақ Айна жаттығулары: Балалар айнаға қарап, ерін, тіл, жақ қимылдарын орындауға тырысады. Әр қимыл бір-екі рет қайталанады. Ерін жаттығулары:
Тіл жаттығулары:
Жақ жаттығулары:
Ойын элементі: "Сиқырлы тіл" ойыны. Балалар айтылған қимылдарды қайталағанда, жаттығуларды ойынға айналдырып, әр қимылды ертегі кейіпкерлері сияқты орындауға тырысады.белсенділігін арттыруға көмектеседі. Тыныс алу жаттығуы Сабақты қорытындылау
Бағалау: Жетістіктері үшін баланы мадақтау Үйге тапсырма: Үйде айна алдында тіл, ерін және жақ жаттығуларын қайталауға кеңес беру |
Сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Сөйлеу мүшелерінің қимыл-қозғалысын дамыту. Сөйлеу кезінде дұрыс тыныс алуға дағдыландыру. Балалардың көңіл-күйлерін түрлі эмоциялармен білдіруге үйрету. Дұрыс тыныс алуын реттеу, дауысты дыбыстарды дауыстау, атауға үйрету. Жаңа сабақ туралы түсінік беру. Логикалық ойлауын дамыту Сабақты қорыту Мадақтау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ерін тіл және жақ жаттығулары
Ерін тіл және жақ жаттығулары
Сабақ жоспары
Тексерілді:
Баланың аты - жөні:
Аңғарымы: Сөйлеу тілінің тежелуі
Күні, айы, жылы:
Педагог-логопед: Курманжанова Г.У.
Тақырыбы: Ерін тіл және жақ жаттығулары
Мақсаты: Балалардың сөйлеу мүшелерінің қимылдарын дамытып, сөйлеу аппаратын нығайту; ерін, тіл және жақ жаттығулары арқылы дыбыстарды дұрыс айтуға дайындау.
Сабақтың міндеттері:
Ерін, тіл және жақтың қозғалыс координациясын дамыту.
Дыбыстарды дұрыс айтуға қажетті артикуляциялық бұлшықеттерді күшейту.
Балалардың сөйлеу мүшелерінің икемділігін арттыру.
Көрнекіліктер:
Айна (әр бала үшін өз жаттығуларын бақылау үшін).
Түрлі түсті доптар немесе шарлар (ойын элементтері үшін).
Сурет карточкалары (тіл, ерін, жақ жаттығуларын көрнекі көрсету үшін).
Ырғақты музыка (жаттығуларды қызықты ету үшін)
|
Сабақ барысы |
Әдістемелік түсіндірмелер |
|
1.Ұйымдастыру кезеңі: Балалармен амандасып, сабақты таныстырып, көңіл-күйлерін көтеру. Балалардың назарын жаттығуларға аудару үшін көңілді ән немесе қысқа өлең айту. Тіл жаттығуларын жасау Өткен сабақты қайталау. Қандай заттарды білесіңдер? Мынау ненің суреті? Жаңа сабақ Айна жаттығулары: Балалар айнаға қарап, ерін, тіл, жақ қимылдарын орындауға тырысады. Әр қимыл бір-екі рет қайталанады. Ерін жаттығулары:
Тіл жаттығулары:
Жақ жаттығулары:
Ойын элементі: "Сиқырлы тіл" ойыны. Балалар айтылған қимылдарды қайталағанда, жаттығуларды ойынға айналдырып, әр қимылды ертегі кейіпкерлері сияқты орындауға тырысады.белсенділігін арттыруға көмектеседі. Тыныс алу жаттығуы Сабақты қорытындылау
Бағалау: Жетістіктері үшін баланы мадақтау Үйге тапсырма: Үйде айна алдында тіл, ерін және жақ жаттығуларын қайталауға кеңес беру |
Сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Сөйлеу мүшелерінің қимыл-қозғалысын дамыту. Сөйлеу кезінде дұрыс тыныс алуға дағдыландыру. Балалардың көңіл-күйлерін түрлі эмоциялармен білдіруге үйрету. Дұрыс тыныс алуын реттеу, дауысты дыбыстарды дауыстау, атауға үйрету. Жаңа сабақ туралы түсінік беру. Логикалық ойлауын дамыту Сабақты қорыту Мадақтау |
шағым қалдыра аласыз













