Сабақ жоспары
|
Сабақ: Жаратылыстану Мектеп: №25 Г.Титов атындағы жом кмм Күні: 7.12.2018 ж Мұғалім аты-жөні: Ф.Ырысбекова Сынып: 5 «В,Г» Қатысқандар: қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақ тақы рыбы: |
Ерітінділер дайындау |
||||
|
Оқу мақсаттары |
5.3.2.3 құрамы белгілі ерітіндіні дайындау |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Белгілі құрам бойынша ерітінді дайындауды үйренеді |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу,түсіну,қолдану |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Ерітіндінің құрамын біледі Дайындау әдісін үйренеді |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: тақырыптың мазмұнын оқи алады, мағынасын түсінеді, |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер -еріткіш -жүзгін |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Ерітінділерде қандай ортақ зат бар? 2. Ерітінді неше компаненттен тұрады? |
|||||
|
Қандай мәліметтер ... деп ойлайсыз ? |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» ұлт жоспары бойынша «Экономикалық өсу» қадамы |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
биология |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары, ресурстар |
Карта, стикерлер, оқулық |
||||
|
Бастапқы білім |
Жаратылыстану пәні туралы біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері, жоспарланған уақыт |
Сабақта жоспарланған Оқыту іс - әрекеттері |
ресурстар |
|
||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Үй тапсырмасын сұрау, бекіту. «Бағытталған сұрақтар» әдісі бойынша үй тапсырмасын қорытындылау 1. Кеңінен таралған қоспаны бөлу тәсілдері? 2. Қоспаны бөлудің ең қарапайым тәсілі? 3. Елеу қандай қоспаларды бөлуде қолданады? 4. Егер қоспаның бір бөлінгі сұйық болса ше? Қ.Б: смайликтермен бағалау |
смайликтер
|
|
||
|
Ортасы 20 минут |
Сын тұрғысынан ойланатын сұрақтар немесе тапсырма беру әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Жигсо әдісін пайдалану.ол үшін арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір алмасу арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді. 1Тапсырма: Мәтінмен жұмыс І топ: Ерітіндінің құрамы ІІтоп: жүзгін деп нені айтамыз Дескриптор Білім алушы - Ерітіндінің құрамын анықтайды -Кейбір заттарды сумен араластырғанда жүзгін пайда болатынын дәлелдейді Қ.Б: смайликтермен бағалау 2-тапсырма Ерітінді дайындау
Дескриптор -ерітіндінің айырмашылығы мен ортақ қасиеттерін анықтайды 3 тапсырма Тәжірибе жасау «Көршінің сұрағы» әдісі бойынша әр топ көрші топқа сұрақтар қояды Дескриптор - топтар өздеріне берілген сұрақтарға ойласып, топтасып, ақылдасқан түрде жауап береді |
А4, стикерлер, суреттер Карта
оқулық
смайликтер |
|
||
|
Соңы 10 минут |
Кері байланыс: Бағдаршам әдісі Бағалау Үйге тапсырма: Тақырыпты оқып келу. Кесте толтыру. |
«Бағдарша» суреті |
|
||
|
Қосымша ақпарат |
|
||||
|
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау тақтайшасына белгілеу арқылы бағалаймын. |
|
|||
|
|
|
||||
|
Пайымдаулар (Рефлексия) Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті , қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|
|||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ерітінділер дайындау
Сабақ жоспары
|
Сабақ: Жаратылыстану Мектеп: №25 Г.Титов атындағы жом кмм Күні: 7.12.2018 ж Мұғалім аты-жөні: Ф.Ырысбекова Сынып: 5 «В,Г» Қатысқандар: қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақ тақы рыбы: |
Ерітінділер дайындау |
||||
|
Оқу мақсаттары |
5.3.2.3 құрамы белгілі ерітіндіні дайындау |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Белгілі құрам бойынша ерітінді дайындауды үйренеді |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу,түсіну,қолдану |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Ерітіндінің құрамын біледі Дайындау әдісін үйренеді |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: тақырыптың мазмұнын оқи алады, мағынасын түсінеді, |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер -еріткіш -жүзгін |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Ерітінділерде қандай ортақ зат бар? 2. Ерітінді неше компаненттен тұрады? |
|||||
|
Қандай мәліметтер ... деп ойлайсыз ? |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» ұлт жоспары бойынша «Экономикалық өсу» қадамы |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
биология |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары, ресурстар |
Карта, стикерлер, оқулық |
||||
|
Бастапқы білім |
Жаратылыстану пәні туралы біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері, жоспарланған уақыт |
Сабақта жоспарланған Оқыту іс - әрекеттері |
ресурстар |
|
||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Үй тапсырмасын сұрау, бекіту. «Бағытталған сұрақтар» әдісі бойынша үй тапсырмасын қорытындылау 1. Кеңінен таралған қоспаны бөлу тәсілдері? 2. Қоспаны бөлудің ең қарапайым тәсілі? 3. Елеу қандай қоспаларды бөлуде қолданады? 4. Егер қоспаның бір бөлінгі сұйық болса ше? Қ.Б: смайликтермен бағалау |
смайликтер
|
|
||
|
Ортасы 20 минут |
Сын тұрғысынан ойланатын сұрақтар немесе тапсырма беру әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Жигсо әдісін пайдалану.ол үшін арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір алмасу арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді. 1Тапсырма: Мәтінмен жұмыс І топ: Ерітіндінің құрамы ІІтоп: жүзгін деп нені айтамыз Дескриптор Білім алушы - Ерітіндінің құрамын анықтайды -Кейбір заттарды сумен араластырғанда жүзгін пайда болатынын дәлелдейді Қ.Б: смайликтермен бағалау 2-тапсырма Ерітінді дайындау
Дескриптор -ерітіндінің айырмашылығы мен ортақ қасиеттерін анықтайды 3 тапсырма Тәжірибе жасау «Көршінің сұрағы» әдісі бойынша әр топ көрші топқа сұрақтар қояды Дескриптор - топтар өздеріне берілген сұрақтарға ойласып, топтасып, ақылдасқан түрде жауап береді |
А4, стикерлер, суреттер Карта
оқулық
смайликтер |
|
||
|
Соңы 10 минут |
Кері байланыс: Бағдаршам әдісі Бағалау Үйге тапсырма: Тақырыпты оқып келу. Кесте толтыру. |
«Бағдарша» суреті |
|
||
|
Қосымша ақпарат |
|
||||
|
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау тақтайшасына белгілеу арқылы бағалаймын. |
|
|||
|
|
|
||||
|
Пайымдаулар (Рефлексия) Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті , қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|
|||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. |
|
||||
шағым қалдыра аласыз


