Бөлім
|
“Салт – дәстүр және ауыз
әдебиеті”
|
Пәні:
|
Әдебиеттік оқу
|
Күні:
|
13.02.2024ж
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Аянбекова Талшын
|
Сынып:
|
2 «Б» сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ерке
күнім,
Келді тағы кезегі
ертегінің
«Сақина»
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.2.1. шығарманың
мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау,
үзіндісін мазмұндау.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Ертегінің мазмұнын
жоспар бойынша мазмұндау
|
Құндылық
|
Ұлттық мирасты,
мәдениетті
дәріптеу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал
орнату.
Топқа бөлу:
1- «Адалдық »
тобы
2-«Еңбекқор»
тобы
3-« Қанағат»
тобы
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5
мин)
10 мин
|
Үй тапсырмасын
тексеру
«Ыстық шай» әдісі
Үй тапсырмасын рөлдерге бөліп
айтады
Сұрақтарға жауап береді.
Мысал келтіреді
«Фишбоун»
әдісі
1.
халық ауыз
әдебиеті түрлерін ажыратады
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Ертегіні түсініп оқиды
Жоспар бойынша әңгімелейді
М
1 тапсырма. Жеке
жұмыс. «Кім жылдам»
ойыны
2 тапсырма.
Оқылым.Мәтінмен жүмыс. Ертегіні дұрыс түсініп
оқы.
1.Ертегі түрлерімен
танысады
2.Тақырыбы мен
мазмұнына қарай ертегі түрлеріне
ажыратады
Талқылау
сұрақтары:
Ертегінің негізгі ойы
қандай?
|
Дескриптор:
- ертегіні мазмұндайды
(1б)
- рөлдерге бөліп
сахыналайды (1б)
Дескриптор:
- ребусты шешеді
(1б)
- ертегінің тақырыбын
айтады (1б)
- ертегі тақырыбына
болжам жасайды (1б)
Дескриптор:
- ертегіні
мәнерлеп,түсініп оқиды (1б)
-
дауыс
ырғағына назар аударады (1б)
|
Мадақтау
Жарайсың!
ҚБ: «Ақылды ми»
әдісі
ҚБ: «Ақылды ми»
әдісі
|
Оқулы
|
8
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
Сөздік
жұмыс.
ЕББҚ
Мәтінді мәнерлеп оқуда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
Мәтіннің негізгі
кейіпкері кім?
«Кім жылдам?»
ойыны
3 – тапсырма.
Айтылым. Ертегінің соңғы бөлімін оқы. «Ұялы телефон»
әдісі.
Талқылау
сұрақтары:
Қалай түсінгеніңді
айт.
Көрсетілген суреттерге
қарап жауап береді
|
Дескриптор:
-мәтінді түсініп
оқиды(1б)
-
дауыс
ырғағына назар аударады(1б)
-
тыныс белгілеріне сай
оқиды(1б)
Дескриптор:
- соңғы сөйлемді тауып
оқиды (1б)
- не түсінгенін айтады
(1б)
Дескриптор:
1. ертегі кейіпкерлерін
анықтайды
2.іс әрекеттерін
жазады
3.кестені толтырады
|
ҚБ: «Ақылды ми»
әдісі
|
Оқулық
|
10 мин
|
4 -
тапсырма. Ертегіні бөліктерге бөл. Әр бөлімге ат қойып көр.
«Сыйлықты ашып көр»
әдісі
1.сұрақтарға жауап
береді
2. ертегіні
жалғасытарады
ЕББҚ
Қосымша сұрақтарға жауап
береді
|
Дескриптор:
-сұрақтарға жауап
береді(1б)
- ертегіні
жалғасырады(1б)
|
ҚБ: «Ақылды ми»
әдісі
|
Оқулық
|
Сабақтың
соңы
Рефлек
сия
7 мин
|
6-тапсырма.
Жазылым.Толықтырып жаз.
Түсіндір.
Оқушы мұғалім қойған сұрақтарға жауап
жазады
Білім қоржыны «Түйе»
әдісі
Бағалау «Ақылды ми»
әдісі
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10
)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(7,8 )
Бүгінгі сабақты
түсінбедім
(5,6
)
Үйге тапсырма: Ертегіні түсініп оқу,
7-тапсырма
|
Дескриптор:
- сұрақтарға жауап
береді(1б)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған
тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған баллдарын санап,
анықтайды.
|
ҚБ: «Ақылды ми»
әдісі
Мадақтау
Керемет!
|
|