Материалдар / Еркін түсу үдеуі.ҚМЖ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Еркін түсу үдеуі.ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
472 бұйрық бойынша жасалған 9 сыныптың " Еркін түсу үдеуі" тақырыбындағы қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Ақпан 2023
159
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Сабақтың тақырыбы: 7санын қосу және азайту

Білім беру ұйымының атауы

Луначарский атындағы орта мектеп

Пәні:

Математика

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:

Қожаназар Айгерім Асетқызы


Күні:

18.11.22

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

7 санын қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:


Сабақтың мақсаты

оқушыларды 7 санын қосу кестесін және азайтудың сәйкес жағдайын тиянақтау, қосу мен азайтуды орындауға машықтандыру.

Бағалау критерийлері

-7 санына қатысты қосу амалдарын орындай алады;

-7санына қатысты алу амалдарын орындай алады.

Бастапқы білімдер:

6 санын қосу және азайту

Сабақтың барысы





Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

3 минут























Үй жұмысын пысықтау

8 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

-оқушылармен сәлемдесу,

-оқушыларды түгелдеу,

- сабаққа назарын аудару


Конфеттер арқылы топқа бөліну

3түрлі конфеттерді таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді.




















«Балық қаңқасы» әдісі арқылы берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.

1+6=7 1+5=6

2+6=8 2+4=6

3+6=9 3+3 =6

4+6=10 0+6=6



10-6=4 6-6=0

9-6=3 6-5=1

8-6=2 6-4=2

7-6=1 6-3=3

6-6=0 6-2=4

Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп, сабақта кім бар, кім жоқ екендігін мұғалімге хабардар етеді

Берілген конфеттерді таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді. Бірдей конфет таңдаған оқушылар бір топ болады




Оқушылар алдарына берілген балық қаңқасының ішіндегі есептерді келесі бетке өз бетінше орындайды. Жұптық тексеру арқылы берілген презентациядан қателерін тексереді.



























Дескриптор


Оқушылар 6 санын басқа сандарға қоса алады.-1балл


Оқушылар мәні 6 шығатын сандарды есептей алады-1балл


Оқушылар басқа сандардан 6 санын ала алады-1балл


Оқушылар 6 санынан басқа сандарды ала алады-1балл


Әр есеп үшін-1балдан

Жалпы балл:4
















Конфеттер



















Слайд 1

Сабақтың басы

7 мин

«Көртышқанды ұр» ойыны

1+6=7

2+5=7

3+4=7

4+3=7

5+2=7

6+1=7

7-0=7

8-1=7

9-2=7

10-3=7

Wordwall қосымшасы арқылы мәні 7 санына тең болатын амалдарды табады.

-Оқушылар 1саны мен 6 санының қосындысы 7 болатынын біледі-1балл


-Оқушылар 2саны мен 5 санының қосындысы 7 болатынын біледі-1балл


-Оқушылар 3саны мен 4 санының қосындысы 7 болатынын біледі-1балл


-Оқушылар 5саны мен 2 санының қосындысы 7 болатынын біледі-1балл


-Оқушылар 6саны мен 1 санының қосындысы 7 болатынын біледі-1балл


-Оқушылар 7 санынан 0 санын азайта алады-1балл


Оқушылар 8 санынан 1 санын азайта алады-1балл


Оқушылар 9санынан 2 санын азайта алады-1балл


Жалпы балл:10

https://wordwall.net/ru/resource/38276126

Сабақтың ортасы

14 минут



















Сергіту сәті


3мин

«Тауып көр» әдісі

Үш топқа 3плакат беріледі. Бір топтың оқушылары екінші топтың оқушыларына 10 есептен құрастырады. Кейіннен бір бірімен плакат алмасып, берілген есептерді шығарады.















Сергіту сәті

https://www.youtube.com/watch?v=jAd4pYDM1T8



Оқушылар берілген плакатқа бір-біріне есеп құрастырады. Біткен соң бір- бірімен плакат алмасып, өздеріне берілген есепті топ болып шығарады.









Оқушылар берілген видеодағы іс- әрекеттерді қайталап, сергіп алады.

Дескриптор

Оқушылар өз беттерінше есеп құрастыра алады-2балл


Өзіне берілген есептерді шығара алады-2балл


Плакатты әдемі етіп сәндей алады-2балл


Жалпы балл:6






















https://www.youtube.com/watch?v=jAd4pYDM1T8

Бекіту


5 минут


Сабақты қайталау мақсатында “Менің саған сұрағым бар” атты әдісті қолдану


Бұл жерде кішкене допты немесе қағазды домалақтап алып әр оқушы сұрақ дайындап, жауабын қай оқушыдан білгісі келеді сол оқушыға лақтырады.


Егер оқушы жауап бере алмаған жағдайда допты лақтырған оқушыға қайта лақтырып жауабын біледі


Осылай оқушы сұрағын ғана дайындап қоймай оның жауабын да дайындап біліп отырады


Ескерту:

-Берілген есептерге 7 саны қатысуы қажет;

-Бір жауап берген немесе сұрақ қойған оқушыға екінші рет лақтыруға болмайды.


Бұл жерде кішкене допты немесе қағазды домалақтап алып әр оқушы сұрақ дайындап, жауабын қай оқушыдан білгісі келеді сол оқушыға лақтырады.


Егер оқушы жауап бере алмаған жағдайда допты лақтырған оқушыға қайта лақтырып жауабын біледі


Осылай оқушы сұрағын ғана дайындап қоймай оның жауабын да дайындап біліп отырады


Дескриптор


Оқушылар бүгінгі сабаққа қатысты сұрақ дайындай алады-1балл


Берілген сұраққа жауап беріп, білімін бекіте алады-1балл


Жалпы балл:2


Таза парақ



Сабақтың соңы.



Рефлекция


3 мин



«Баспалдақ» әдісі.

Бүгінгі сабақты оқушылар қаншалықты меңгергенін баспалдақты бояу арқылы көрсетеді.


Жоғарыдан санағанда

Бірінші саты: өте жақсы түсіндім

Екінші саты: жақсы түсіндім

Үшінші саты: сұрағым бар

Төртінші саты:мүлдем түсінбедім

Бүгінгі сабақты оқушылар қаншалықты меңгергенін баспалдақты бояу арқылы көрсетеді.


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!