Ұйымдастырылған оқу қызметі
|
Білім беру саласы |
«Шығармашылық» |
|
ҰОҚ |
Мүсіндеу |
|
Тақырыбы: |
Ермексаздан жасалған күлдіргі шарлар (қамырпластика) |
|
Бөлімі |
1. Мүсіндеу бағыты |
|
Бөлімше |
1.1 Заттық мүсіндеу. |
|
Оқу мақсаты |
0.1.1.1 Затқа қарап елестету арқылы ермексазбен тұзды қамырдан аңдардың пішінін мүсіндеу. |
|
ҰОҚ мақсаты |
Аңдардың үлгілерін ермексаз бен тұзды қамырдан мүсіндей алады. |
|
Күтілетін нәтиже |
Кескіштерді, құралдарды, тұзды қамырды ,ермексазды, тақтайшаны дұрыс қолдана алады. Қауіпсіздік ережесін сақтай біледі. |
|
ҰОҚ жоспар |
Ресурстар |
|
|
|
Жоспарланған жұмыс түрлері |
https://images.app.goo.gI/vayaRLaMWWQJSye88 https://images.app.goo.gI/ HVyAerY1Mmn8FVxUA https://images.app.goo.gI/gnSbJiQQfy3ukQsb9 «Сөйлейтін қалам»
|
|
|
Ой сергіту. Психологиялық ахуал. Жүректі көрсеткенде-бір-бірін құшақтау, Күнді көрсеткенде-қолдарын жоғары көтеріп, күнмен амандасу, Күлегешті көрсеткенде-бір-біріне қарап жымиып күлу. « Сөйлейтін қалам » әдісі. Шарты: Суреттерді сөйлейтін қалам арқылы ашық сұрақтар қою. Өткен тақырыпқа шолу. - Достық деген сөзді қалай түсінесіңдер? - Балалар, қонақжай дегенді ? - Осы сыныпта достарың бар ма? |
|
|
Негізгі бөлім 15-20 минут
|
«Ынталандыру » әдісі арқылы жаңа сабақты ашу «Көңілді шарлар» мультфильмінен үзінді көрсету. Кері байланыс: (Бала үні, сын тұрғысынан ойлауы) -«Күлдіргі шарлар» нелер бейнеленген? - Күлдіргі шарлардың түстері қандай? - Күлдіргі шарлар қандай пішінге ұқсайды? ( ашық сұрақ қою ,сыни ойлау, бала үні,креативтілік тікелей бақылау,) Топқа бөлу: Шарты: Үш түсті шарды қобдишадан алып,сол түстер бойынша топқа бөлінеді. (Жанама бақылау ,сараланған тапсырма) Сергіту сәті: Ал балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық. Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып. Бір отырып,бір тұрып, Бой сергітіп алайық. I-топ: «Көңілді шарлар» тапсырма Шарты: Ермексазды саусақтармен мыжып жұмсартады,оны алақанына салып күлдіргі шарларды, аңдарды нақтылап мүсіндейді. (Жалпылай бақылау) ( Бала үні,сын тұрғысынан ойлауы,креативтілігі ,саусақ моторикасы дамиды.) (Жұптық жұмыс) II- топ: «Қамырлы көжек » тапсырма Шарты: Ұнды су, қосылған дайын қамырдан күлдіргі шардың (қоян,аю) мүсінін жасайды. (Сыни ойлау,бала үні,креативтілік, 4К,қол моторикасы дамиды) (Топтық жұмыс, тікелей бақылау) -Балалар сендердің жасаған бұйымдарыңды көрмеге қоямыз. Кері байланыс: « күн,бұлт » әдісі арқылы кері байланыс беріледі.
(Педагог жетекшілігімен ойналатын ойын) Ойын: « Дұрыс-бұрыс» (сыни ойлауы ,бала үні, логикалық ойлауы дамиды) Шарты : Әр топқа сұрақтар қойылады. Бала сұрақтың дұрыс -бұрысын ажыратып,көңіл –күйді білдіретін орындықтың біріне отырады. Кері байланыс: «Ашық микрофон» әдісі -Балалар біз бүгін мақсатымызға жеттік пе? -Сендерге түсінікті болды ма? -Қандай тапсырманы орындағанда қиындық туды? |
Ермексаз,тақтайша Ұн, су,тұзды қамыр
«Шебер қолдар» бұрышы
YSj2XUPc2K2FxJA4A https://images.app.goo.gI/ Km7b5Za4kbL4Q51s9
https://images.app.goo.gI/ZJSCAvFkXBfFFXbw6 |
|
Қорытынды бөлім 5 минут |
Рефлексия «Бағдаршам» әдісі (Баланың үнін тыңдалып ескрілді) Қызыл – әлі де көмек қажет Сары -сұрақтарым бар Жасыл - қанағаттандым |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ермексаздан жасалған күлдіргі шарлар (қамырпластика)
Ермексаздан жасалған күлдіргі шарлар (қамырпластика)
Ұйымдастырылған оқу қызметі
|
Білім беру саласы |
«Шығармашылық» |
|
ҰОҚ |
Мүсіндеу |
|
Тақырыбы: |
Ермексаздан жасалған күлдіргі шарлар (қамырпластика) |
|
Бөлімі |
1. Мүсіндеу бағыты |
|
Бөлімше |
1.1 Заттық мүсіндеу. |
|
Оқу мақсаты |
0.1.1.1 Затқа қарап елестету арқылы ермексазбен тұзды қамырдан аңдардың пішінін мүсіндеу. |
|
ҰОҚ мақсаты |
Аңдардың үлгілерін ермексаз бен тұзды қамырдан мүсіндей алады. |
|
Күтілетін нәтиже |
Кескіштерді, құралдарды, тұзды қамырды ,ермексазды, тақтайшаны дұрыс қолдана алады. Қауіпсіздік ережесін сақтай біледі. |
|
ҰОҚ жоспар |
Ресурстар |
|
|
|
Жоспарланған жұмыс түрлері |
https://images.app.goo.gI/vayaRLaMWWQJSye88 https://images.app.goo.gI/ HVyAerY1Mmn8FVxUA https://images.app.goo.gI/gnSbJiQQfy3ukQsb9 «Сөйлейтін қалам»
|
|
|
Ой сергіту. Психологиялық ахуал. Жүректі көрсеткенде-бір-бірін құшақтау, Күнді көрсеткенде-қолдарын жоғары көтеріп, күнмен амандасу, Күлегешті көрсеткенде-бір-біріне қарап жымиып күлу. « Сөйлейтін қалам » әдісі. Шарты: Суреттерді сөйлейтін қалам арқылы ашық сұрақтар қою. Өткен тақырыпқа шолу. - Достық деген сөзді қалай түсінесіңдер? - Балалар, қонақжай дегенді ? - Осы сыныпта достарың бар ма? |
|
|
Негізгі бөлім 15-20 минут
|
«Ынталандыру » әдісі арқылы жаңа сабақты ашу «Көңілді шарлар» мультфильмінен үзінді көрсету. Кері байланыс: (Бала үні, сын тұрғысынан ойлауы) -«Күлдіргі шарлар» нелер бейнеленген? - Күлдіргі шарлардың түстері қандай? - Күлдіргі шарлар қандай пішінге ұқсайды? ( ашық сұрақ қою ,сыни ойлау, бала үні,креативтілік тікелей бақылау,) Топқа бөлу: Шарты: Үш түсті шарды қобдишадан алып,сол түстер бойынша топқа бөлінеді. (Жанама бақылау ,сараланған тапсырма) Сергіту сәті: Ал балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық. Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып. Бір отырып,бір тұрып, Бой сергітіп алайық. I-топ: «Көңілді шарлар» тапсырма Шарты: Ермексазды саусақтармен мыжып жұмсартады,оны алақанына салып күлдіргі шарларды, аңдарды нақтылап мүсіндейді. (Жалпылай бақылау) ( Бала үні,сын тұрғысынан ойлауы,креативтілігі ,саусақ моторикасы дамиды.) (Жұптық жұмыс) II- топ: «Қамырлы көжек » тапсырма Шарты: Ұнды су, қосылған дайын қамырдан күлдіргі шардың (қоян,аю) мүсінін жасайды. (Сыни ойлау,бала үні,креативтілік, 4К,қол моторикасы дамиды) (Топтық жұмыс, тікелей бақылау) -Балалар сендердің жасаған бұйымдарыңды көрмеге қоямыз. Кері байланыс: « күн,бұлт » әдісі арқылы кері байланыс беріледі.
(Педагог жетекшілігімен ойналатын ойын) Ойын: « Дұрыс-бұрыс» (сыни ойлауы ,бала үні, логикалық ойлауы дамиды) Шарты : Әр топқа сұрақтар қойылады. Бала сұрақтың дұрыс -бұрысын ажыратып,көңіл –күйді білдіретін орындықтың біріне отырады. Кері байланыс: «Ашық микрофон» әдісі -Балалар біз бүгін мақсатымызға жеттік пе? -Сендерге түсінікті болды ма? -Қандай тапсырманы орындағанда қиындық туды? |
Ермексаз,тақтайша Ұн, су,тұзды қамыр
«Шебер қолдар» бұрышы
YSj2XUPc2K2FxJA4A https://images.app.goo.gI/ Km7b5Za4kbL4Q51s9
https://images.app.goo.gI/ZJSCAvFkXBfFFXbw6 |
|
Қорытынды бөлім 5 минут |
Рефлексия «Бағдаршам» әдісі (Баланың үнін тыңдалып ескрілді) Қызыл – әлі де көмек қажет Сары -сұрақтарым бар Жасыл - қанағаттандым |
|
шағым қалдыра аласыз


















