Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ерте тұрамын.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар №3
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Ерте ұйықтаймын |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру 3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап бере біледі ; Көпшілігі: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыра алады/кесте толтырады/мазмұндай алады; Кейбірі Сурет бойынша әңгіме құрастырады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Оңға, оңға түзу
тұр, |
Мадақтау Шапалақ смайликтер |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
||||||
Ортасы |
Ұжымдық жұмыс «Доп лақтыру» әдісі -Сенің достарың көп пе? -Достарыңды жақсы көресің бе?? -Достарыңа көмектесесің бе? -Достарыңмен нешеде ойнауға шығасың? Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, сендер бүгін сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайсыңдар. Парталас достарыңмен диалог құрасыңдар, сұрақтарға жауап беріп, уақытты анықтай аласыңдар.
Оқулықпен жұмыс Сөздік жұмысы «Жаңа сөздер): Қашан? дейін, кейін, кешке, ерте, кеш.
Оқушыларды оқыту, қайталау жұмыстарын жүргізу. ә) Жауап болған сөйлемдер неше сөйлемнен тұратынын анықтату.
Дыбыстардың айтылу ерекшелігімен танысу. «Дыбысты естиміз, әріпті көреміз және жазамыз» қорытынды пікірін тәжірибе жүзінде меңгеру.
Сергіту сәті «Көкөністер арқылы ұрысамыз» Бұл ойында балалар ұрысқан кезде бір-біріне жаман сөздердің орнына көкөністердің атаулары арқылы ұрысады. 2-тапсырма. Оқы. Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларды демеп, бағыт- бағдар беріп отырады. Жеке жұмыс 3- тапсырма Мұғалім оқушылардың қателескен тұстарына назар аударады, жөндеу үшін жұмыс жасайды. Оқушыларға қосымша сұрақтар қояды. 4- тапсырма Оқушылар кестемен жұмыс жасайды, мұғалім бағыт- бағдар береді. 7- тапсырма Жұптық жұмыс Мұғалім бағыт- бағдар береді, қосымша сұрақтар қойып, толықтырады. 5- тапсырма Жеке жұмыс |
Сұрақтарға жауап береді
Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды. *Сен қашан тұрасың? *Сен түске дейін не істейсің? *Сен түстен кейін не істейсің? *Сен кешке не істейсің?
Оқылым Айтылым
Мен түске дейін мектепке барамын. Сен түстен кейін күреске/ гимнастикаға барасың. Ол кешке футбол ойнайды. Сіз ерте/ кеш жатасыз.
«Менің алғашқы сөздігім» кітабынан «ерте», «кеш» «қашан?» сөздерінің түсіндірмесін мұғалімнің көмегімен тауып оқиды.
Саша нешінші сыныпта оқиды?
Ол кешке дейін не істейді?
Оның әрекеті дұрыс па? Оқылым Берілген мәтінді оқиды, қою қаріппен берілген сөздерге сұрақ қояды. Мен таңертең ерте тұрамын. Түске дейін мектепке барамын. Сағат бірде үйге келемін.Тамақ ішемін. Түстен кейін сабақ оқимын. Теледидар көремін. Сегізде тамақ ішемін. Айтылым Сағат неше болды? Бұл қай кез? Сен не істейсің ? Жауап бер. кеш ерте Айтылым Кесте бойынша оқушылар бір- біріне сұрақ қояды, жауап береді.
Айтылым Диалогты толықтырады. -Сен таңертең нешеде тұрасың?- Мен ... 7- де тұрамын -Сен түске дейін қайда барасың?- Мен ... мектепке барамын. -Сен түсте не істейсің?- Мен түсте үйге ..., ... ішемін. Жазылым Тиісті қосымшаны жалғап жазады. 1.Бұл- менің інім. 2.Ол таңертең жеті ... (-да,-де) тұрады. |
Ауызша кері байланыс беру
Оқушылар өзара бағалау тәсілін қолданады
«Білім ағашы» |
«Уақыт мерзімі» плакаты
Сөз сөйлем сызбалары
Күн реті суреттері
Сағат
Интербелсенді тақта
«Мезгіл , уақыт» плакаты |
||||||
Соңы |
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:
Дыбыс сызбасын оқы. Дыбыс сызбасы қай сурет атауына сәйкес келетінін анықта.
Сөздікпен жұмыс жасайды
кешке , ерте, кеш сөздерімен сөйлем құра. «Сөз тану» тыңдау материалымен жұмыс Мұғалімнің өлеңнің мағынасымен жұмысты QR немесе үнтаспадан тыңдату арқылы ұйымдастыруы. Қоңырау қағылды Алғашқы арынды Сыныпқа балалар Кезекпен ағылды |
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
1. Оқушылар өлеңді тыңдайды.
Есте сақта: Сен таңертең не істейсің? Сен түске дейін, түсте, түстен кейін не істейсің? Ерте ұйықтаймын |
|
Қазақ тілі Үнтаспа. «Алматыкітап», 2019 |