Сабақтың тақырыбы: Ертегі кейіпкерлерін
бейнелеу
Сабақтың мақсаты:
1. Ертегілерді еске түсіру, елестету арқылы ертегі кейіпкерлерінің
бейнелерін қағаз бетіне түсіре білуге машықтандыу.
2. Тапқырлыққа, қайырымдылыққа, ұқыптылыққа, әдемілікті түсіне
білуге, талғампаздыққа баулу.
3. Оқушылардың дүниетанымдарын, ақыл - ойын, шығармашылығын
арттыру. Ойлау, есте сақтау, қайта жаңғырту қасиеттерін, танымдық
қызығушылықтарын дамыту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдіс - тәсілдері: сын тұрғысынан ойлау, практикалық.
Сабақтың көрнекілігі: «Ертегілер елінде» ертегі кітаптар бұрышы,
ертегі кейіпкерлерінің суреттері.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру
бөлімі:
А) Алғашқы ұйымдастыру
(оқушылардың оқу құралдарын реттеп, зейіндерін сабаққа аудару)
-Алдымен өздеріңді
«Мен қандаймын?» сұрағына жауап бере отырып, таныстырып
өтіңдер.
«Мен қандаймын?» сұрағына әр оқушы өз есімдерін қоса жақсы
қасиеттерін айту.(өздік мен концепциясы, өзін - өзі тану)
Мысалы, Айзат
ақылды, т.б.
2. Үй тапсырмасын
тексеру.
Жан-жануарларды салу
3. Жаңа
материалды меңгерту.
а) Ой қозғау
- Ерте, ерте, ертеде
Ешкі жүні бөрте де
Қырғауылы қызыл екен
Құйрық жүні ұзын екен – жолдары ненің бастамасы?
- Ертегі
ә) Топтау
- «Ертегі» сөзін естігенде қандай ой келеді, не естеріңе түседі,
көз алдарыңа не елестейді?
Ертегі: - Ұшқыш кілем, жезтырнақ, хан, ханшайым, жағыз көзді дәу,
сөйлейтін жануарлар, Айдаһар
- Олай болса, бүгінгі сабағымыз ертегі туралы болмақ. Сабақтың
тақырыбы: «Ертегі кейіпкерлерін бейнелейік» деп аталады. Бұл
сабақта ертегілерді еске түсіріп, ертегі кейіпкерлерінің бейнелерін
қағаз бетіне түсіре білуге, яғни бейнелей білуге үйренеміз.
Бұл қазақ ертегілерінің жинақтары. Бұл кітаптарда хайуанаттар
жайлы, тұрмыс - салт ертегілері, шыншыл ертегілері, қиял - ғажайып
ертегілердің түрлері бар. Өздерің айтып кеткен айдаһар да,
жезтырнақ та, ұшқыш кілем де, хан мен ханшайымдарды да осы
ертегілерден таба аласыздар.
Бауырсақ ертегісін айтып
өту.
- Ертегілердегі ұнатқан кейіпкерлеріңді, ұнаған үзіндіні
бейнелейміз. Жұмыстарыңызға
кірісіңіздер.
Практикалық әрекет
Сергіту
сәті
(Суреттерін жалғастырып салу)
- Суреттерін аяқтаған оқушылар бейнелеген кейіпкерлерінің рөліне
еніп, саханалық
қойылым.(оқушыларды тыңдау)
Қорытынды
- Ертегінің қай бөлімін салдың?
- Қай кейіпкер ұнады? Неліктен?
Бағалау
Ауызша бағаланады.
Үйге
тапсырма беру.
Өздерің білетін ертегілердегі кейіпкерлерді бейнелеу.
Көкбұлақ орта мектебі
«Ертегі кейіпкерлерін бейнелеу»
Ашық сабақ
3-класс
Өткізген: Аккулов Ерлан
9.02.2015 оқу жыл
Хабарландыру!
Бүгін сағ: ............ «Ертегі кейіпкерлерін бейнелеу»
Тақырыбында 3-сыныпта ашық сабақ болады.
Өткізетін: Аккулов Е.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ертегі кейіпкерлерін бейнелеу
Ертегі кейіпкерлерін бейнелеу
Сабақтың тақырыбы: Ертегі кейіпкерлерін
бейнелеу
Сабақтың мақсаты:
1. Ертегілерді еске түсіру, елестету арқылы ертегі кейіпкерлерінің
бейнелерін қағаз бетіне түсіре білуге машықтандыу.
2. Тапқырлыққа, қайырымдылыққа, ұқыптылыққа, әдемілікті түсіне
білуге, талғампаздыққа баулу.
3. Оқушылардың дүниетанымдарын, ақыл - ойын, шығармашылығын
арттыру. Ойлау, есте сақтау, қайта жаңғырту қасиеттерін, танымдық
қызығушылықтарын дамыту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдіс - тәсілдері: сын тұрғысынан ойлау, практикалық.
Сабақтың көрнекілігі: «Ертегілер елінде» ертегі кітаптар бұрышы,
ертегі кейіпкерлерінің суреттері.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру
бөлімі:
А) Алғашқы ұйымдастыру
(оқушылардың оқу құралдарын реттеп, зейіндерін сабаққа аудару)
-Алдымен өздеріңді
«Мен қандаймын?» сұрағына жауап бере отырып, таныстырып
өтіңдер.
«Мен қандаймын?» сұрағына әр оқушы өз есімдерін қоса жақсы
қасиеттерін айту.(өздік мен концепциясы, өзін - өзі тану)
Мысалы, Айзат
ақылды, т.б.
2. Үй тапсырмасын
тексеру.
Жан-жануарларды салу
3. Жаңа
материалды меңгерту.
а) Ой қозғау
- Ерте, ерте, ертеде
Ешкі жүні бөрте де
Қырғауылы қызыл екен
Құйрық жүні ұзын екен – жолдары ненің бастамасы?
- Ертегі
ә) Топтау
- «Ертегі» сөзін естігенде қандай ой келеді, не естеріңе түседі,
көз алдарыңа не елестейді?
Ертегі: - Ұшқыш кілем, жезтырнақ, хан, ханшайым, жағыз көзді дәу,
сөйлейтін жануарлар, Айдаһар
- Олай болса, бүгінгі сабағымыз ертегі туралы болмақ. Сабақтың
тақырыбы: «Ертегі кейіпкерлерін бейнелейік» деп аталады. Бұл
сабақта ертегілерді еске түсіріп, ертегі кейіпкерлерінің бейнелерін
қағаз бетіне түсіре білуге, яғни бейнелей білуге үйренеміз.
Бұл қазақ ертегілерінің жинақтары. Бұл кітаптарда хайуанаттар
жайлы, тұрмыс - салт ертегілері, шыншыл ертегілері, қиял - ғажайып
ертегілердің түрлері бар. Өздерің айтып кеткен айдаһар да,
жезтырнақ та, ұшқыш кілем де, хан мен ханшайымдарды да осы
ертегілерден таба аласыздар.
Бауырсақ ертегісін айтып
өту.
- Ертегілердегі ұнатқан кейіпкерлеріңді, ұнаған үзіндіні
бейнелейміз. Жұмыстарыңызға
кірісіңіздер.
Практикалық әрекет
Сергіту
сәті
(Суреттерін жалғастырып салу)
- Суреттерін аяқтаған оқушылар бейнелеген кейіпкерлерінің рөліне
еніп, саханалық
қойылым.(оқушыларды тыңдау)
Қорытынды
- Ертегінің қай бөлімін салдың?
- Қай кейіпкер ұнады? Неліктен?
Бағалау
Ауызша бағаланады.
Үйге
тапсырма беру.
Өздерің білетін ертегілердегі кейіпкерлерді бейнелеу.
Көкбұлақ орта мектебі
«Ертегі кейіпкерлерін бейнелеу»
Ашық сабақ
3-класс
Өткізген: Аккулов Ерлан
9.02.2015 оқу жыл
Хабарландыру!
Бүгін сағ: ............ «Ертегі кейіпкерлерін бейнелеу»
Тақырыбында 3-сыныпта ашық сабақ болады.
Өткізетін: Аккулов Е.
шағым қалдыра аласыз













