Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Математика |
|||||
Бөлім: |
Есеп шығару жолдары. Демалу мәдениеті. Мерекелер. |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Токкулиева А |
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
3 СЫНЫП |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№156 сабақ. Есептерді теңдеу құру арқылы шығару
|
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.6 есеп жауабын алдын ала болжау, нәтиженің құрама есеп шартына сәйкестігіне түсіндірме келтіру есеп жауабын алдын ала болжау, нәтиженің құрама есеп шартына сәйкестігіне түсіндірме келтіру |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Есептерді теңдеу құру арқылы шығарады. |
|||||
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі:«Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ»
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу Өткенді пысықтау 3-тапсырма Есеп бойынша өрнектер құрастыр ә) (b · d)+b; b = 326; d = 2; (326 · 2) + 326 = 978
Жаңа тақырып Саралау: тапсырма 1-тапсырма Есептерді теңдеу құру арқылы шығар А) х+15=27 Х=27-15 Х=12 12+15=27 27=27 Ж: Мұзайдында алғашқыда 12 бала коньки теуіп жүрді Ә) 190-х=125 Х=190-125 Х=65 190-65=125 125=125 Ж: Сәуле әжесіне 65 фотосурет жинады
Топтық жұмыс 2-тапсырма Есептерге өрнек жаз. А) (6*14)+(2*23)=130 Ә) 158-(18*4)=86 Б) (25*4)+28=128
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Өзіндік жұмыс ЕҚБ Мақсаты: теңдеу құруды үйрету 3-тапсырма Есептерді теңдеу құру арқылы шығар А)х+12=28 Х=28-12 Х=16 Ж: Туған күнге 16 ұл келді ЕБҚ Ә) 32:х=4 Х=32:4 Х=8 Ж: 8 кәстөм тігілді
ЕБҚ Мақсаты: өрнектердің мәнін табуды үйрету 4-тапсырма Өрнектердің мәнін тап (a+b)*c (124+229)*2=706 (95+189)*3=852 (145+78)*4=892
5-тапсырма Белгісіз санды х әрпімен белгілеп, теңдеу жаз және оны шеш. Х+25=635 х*6=96 Х=635-25 х=96:6 Х=610 х=16 610+25=635 16*6=96 635=635 96=96
Х-36=714 х:5=103 Х=714+36 х=103*5 Х=750 х=515 750-36=714 515:5=103 714=714 103=103
Саралау: топтық қолдау ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 6-тапсырма Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырып, жауап бер Қай сыныптан ең көп келді? 18 оқушы 2 «А» Қай сыныптан ең аз оқушы келді? 8 оқушы 2 «Ә» 1 сыныптан барлығы қанша оқушы? 24 оқушы 2 сыныптан барлығы қанша оқушы? 26 оқушы
Зерттеушілік тапсырма 8-тапсырма 1,3,5,7 135 315 513 713 153 351 531 731 137 317 517 715 173 371 571 751 157 357 537 735 175 375 537 753
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта және есепте 1 4 2 5 3 234*2+340:5-924:4=305 1 4 2 5 3 267*3-308*2+840:5=353
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы әр оқушы өз деңгейінде орындап шыңады
Тақырыпты түсініп алады
Жеке жұмыс жасайды
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы орындайды
Диаграммен жұмыс жасайды Топта бір-біріне қолдау бере отырып жұмыс жасайды
Зерттеу жұмысын жүргізеді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Есеп бойынша өрнектер құрастырады-1б
Дескриптор: Есептерді теңдеу құру арқылы шығарады-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Есептерге өрнек жазады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор: Белгісіз санды х әрпімен белгілеп, теңдеу жазады және оны шешеді-2б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырып, жауап береді-1б
Керемет!
Дескриптор: Берілген цифрлардан үш таңбалы сандар құрайды-1б
«Әуе шарлары» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/es/resource/53183216
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есеп шығару жолдары
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Математика |
|||||
Бөлім: |
Есеп шығару жолдары. Демалу мәдениеті. Мерекелер. |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Токкулиева А |
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: |
3 СЫНЫП |
|
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№156 сабақ. Есептерді теңдеу құру арқылы шығару
|
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.6 есеп жауабын алдын ала болжау, нәтиженің құрама есеп шартына сәйкестігіне түсіндірме келтіру есеп жауабын алдын ала болжау, нәтиженің құрама есеп шартына сәйкестігіне түсіндірме келтіру |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Есептерді теңдеу құру арқылы шығарады. |
|||||
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі:«Күннің көзі ортақ, жақсының сөзі ортақ»
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу Өткенді пысықтау 3-тапсырма Есеп бойынша өрнектер құрастыр ә) (b · d)+b; b = 326; d = 2; (326 · 2) + 326 = 978
Жаңа тақырып Саралау: тапсырма 1-тапсырма Есептерді теңдеу құру арқылы шығар А) х+15=27 Х=27-15 Х=12 12+15=27 27=27 Ж: Мұзайдында алғашқыда 12 бала коньки теуіп жүрді Ә) 190-х=125 Х=190-125 Х=65 190-65=125 125=125 Ж: Сәуле әжесіне 65 фотосурет жинады
Топтық жұмыс 2-тапсырма Есептерге өрнек жаз. А) (6*14)+(2*23)=130 Ә) 158-(18*4)=86 Б) (25*4)+28=128
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Өзіндік жұмыс ЕҚБ Мақсаты: теңдеу құруды үйрету 3-тапсырма Есептерді теңдеу құру арқылы шығар А)х+12=28 Х=28-12 Х=16 Ж: Туған күнге 16 ұл келді ЕБҚ Ә) 32:х=4 Х=32:4 Х=8 Ж: 8 кәстөм тігілді
ЕБҚ Мақсаты: өрнектердің мәнін табуды үйрету 4-тапсырма Өрнектердің мәнін тап (a+b)*c (124+229)*2=706 (95+189)*3=852 (145+78)*4=892
5-тапсырма Белгісіз санды х әрпімен белгілеп, теңдеу жаз және оны шеш. Х+25=635 х*6=96 Х=635-25 х=96:6 Х=610 х=16 610+25=635 16*6=96 635=635 96=96
Х-36=714 х:5=103 Х=714+36 х=103*5 Х=750 х=515 750-36=714 515:5=103 714=714 103=103
Саралау: топтық қолдау ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 6-тапсырма Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырып, жауап бер Қай сыныптан ең көп келді? 18 оқушы 2 «А» Қай сыныптан ең аз оқушы келді? 8 оқушы 2 «Ә» 1 сыныптан барлығы қанша оқушы? 24 оқушы 2 сыныптан барлығы қанша оқушы? 26 оқушы
Зерттеушілік тапсырма 8-тапсырма 1,3,5,7 135 315 513 713 153 351 531 731 137 317 517 715 173 371 571 751 157 357 537 735 175 375 537 753
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта және есепте 1 4 2 5 3 234*2+340:5-924:4=305 1 4 2 5 3 267*3-308*2+840:5=353
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы әр оқушы өз деңгейінде орындап шыңады
Тақырыпты түсініп алады
Жеке жұмыс жасайды
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы орындайды
Диаграммен жұмыс жасайды Топта бір-біріне қолдау бере отырып жұмыс жасайды
Зерттеу жұмысын жүргізеді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Есеп бойынша өрнектер құрастырады-1б
Дескриптор: Есептерді теңдеу құру арқылы шығарады-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Есептерге өрнек жазады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б
Дескриптор: Белгісіз санды х әрпімен белгілеп, теңдеу жазады және оны шешеді-2б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырып, жауап береді-1б
Керемет!
Дескриптор: Берілген цифрлардан үш таңбалы сандар құрайды-1б
«Әуе шарлары» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
https://wordwall.net/es/resource/53183216
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз


