Қысқа мерзімді жоспар
Математика 82-сабақ
|
Бөлім |
«Саяхат» |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№82 Есептер құрастыру және шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.3** қосындыға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Әртүрлі есептер шығарады Қосындыға берілген есептерді талдау және шығарады Ай құндылығы: жасампаздық және жаңашылдық Апталық дәйек сөз: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» Құндылық:Әртүрлі объектілердің жекелеген белгілерін салыстыра білу, талдау, объектілерді ортақ белгілері бойынша біріктіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз жақсы баламыз Өсті ақыл санамыз Есептерді шығарып Кілең бестік аламыз «Доп лақтыру» ойыны 70+30 50+40 40+40 50-20 30+20 70-50 30+10 60+40 «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Ай құндылығы: жасампаздық және жаңашылдық Апталық дәйек сөз: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» Құндылық:Әртүрлі объектілердің жекелеген белгілерін салыстыра білу, талдау, объектілерді ортақ белгілері бойынша біріктіру. |
Өлеңді оқушылар хормен айтады .
|
Бағалау «Барометр»
|
Слайд Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану ЖИ «Таңда, есепте» әдісі НұсқауСурет бойынша есептер құрастыр. Оқушылар мұғалімнің жетекшілігімен суреттерге талдау жасайды. Бірінші суретте не берілген? (Өзенде қайықпен жүзуден жарысқа қатысушы спортшылар) Қайықта қызыл күрте киген неше спортшы отыр? (4) Қайыққа сары күрте киген неше спортшы келді? (2) Осыдан кейін оқушылар есеп құрастырады. Қайықта қызыл күрте киген 4 спортшы және сары күрте киген 2 спортшы отырды. Қайықта барлығы неше спортшы отыр? Екінші суретке де тура осындай талдау жасайды. Қызыл күрте киген – 4 с.
Сары күрте киген – 2 с.
?с. Жауабы: 6 cпортшы. Саралау тапсырмасы 1.Сурет бойынша есеп құрастыр
Алма — 4 дана
Тапсырма: 2.Тірек сызбаны таңда Мәтінді оқы.
Сыныпта 9 ұл және 6 қыз бар. Қай тірек сызба дұрыс?
A) 9 − 6 3.Өзің есеп құрастыр Берілген сандарды қолдан: 8 және 5 есеп құрастыр қысқаша жаз тірек сызба сал есепті шығар |
Оқушылар мұғалімнің жетекшілігімен
суреттерге талдау жасайды. Есепті шығарады. Қысқаша жазбасын
береді. |
Бағалау критерий:Әртүрлі есептер шығарады Дескриптор: Есептерге қысқаша жазба мен сызба таңдап, оларды шығарады. Сұрақтарға жауап береді. Саралау тапсырмасын орындайды |
Оқулық, дәптер |
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ФС 2 -тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Таңда, есепте» әдісі Нұсқау
1 жұп Сурет бойынша есеп
құрастырып,оны шығар 2 жұп Сурет бойынша есептер құрастыр
Бірінші балықшы -20 кг Екінші балықшы-60 кг Есептің берілгені бірдей, бірақ оқушылар есептің сұрағының бірнеше нұсқасын ұсынуы мүмкін. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырмаЕсептің шартын құрады
|
Есептерді шығарады және олардың кері есептер екенін анықтайды. |
Дескриптор: Оқушылар сурет бойынша есептер құрастырады. Кері есептер құрастырады.
Бағалау «Барометр»
|
|
||
|
10 мин |
3,5–тапсырма Топтық жұмыс «Таңда, есепте» әдісі 60-20=40 10+80=90 10+80=90 20+60=80 70-30=40 90-10=80 10+90=100 30+50=80 20+80=100 80-10=70 50-30=20 40+50=90 ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Салыстыр
|
Сандарды салыстырады. Өрнектердің мәнін табады.
|
Дескриптор: Сандарды салыстырады. Өрнектердің мәнін табады.
|
|
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия «Белгі бер»
|
Сабақтан қандай әсер алғаны жайлы айтады. |
Мадақтау сөздер Жарайсың дар! |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептер құрастыру және шығару
Есептер құрастыру және шығару
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 82-сабақ
|
Бөлім |
«Саяхат» |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№82 Есептер құрастыру және шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.3** қосындыға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Әртүрлі есептер шығарады Қосындыға берілген есептерді талдау және шығарады Ай құндылығы: жасампаздық және жаңашылдық Апталық дәйек сөз: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» Құндылық:Әртүрлі объектілердің жекелеген белгілерін салыстыра білу, талдау, объектілерді ортақ белгілері бойынша біріктіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз жақсы баламыз Өсті ақыл санамыз Есептерді шығарып Кілең бестік аламыз «Доп лақтыру» ойыны 70+30 50+40 40+40 50-20 30+20 70-50 30+10 60+40 «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Ай құндылығы: жасампаздық және жаңашылдық Апталық дәйек сөз: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» Құндылық:Әртүрлі объектілердің жекелеген белгілерін салыстыра білу, талдау, объектілерді ортақ белгілері бойынша біріктіру. |
Өлеңді оқушылар хормен айтады .
|
Бағалау «Барометр»
|
Слайд Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану ЖИ «Таңда, есепте» әдісі НұсқауСурет бойынша есептер құрастыр. Оқушылар мұғалімнің жетекшілігімен суреттерге талдау жасайды. Бірінші суретте не берілген? (Өзенде қайықпен жүзуден жарысқа қатысушы спортшылар) Қайықта қызыл күрте киген неше спортшы отыр? (4) Қайыққа сары күрте киген неше спортшы келді? (2) Осыдан кейін оқушылар есеп құрастырады. Қайықта қызыл күрте киген 4 спортшы және сары күрте киген 2 спортшы отырды. Қайықта барлығы неше спортшы отыр? Екінші суретке де тура осындай талдау жасайды. Қызыл күрте киген – 4 с.
Сары күрте киген – 2 с.
?с. Жауабы: 6 cпортшы. Саралау тапсырмасы 1.Сурет бойынша есеп құрастыр
Алма — 4 дана
Тапсырма: 2.Тірек сызбаны таңда Мәтінді оқы.
Сыныпта 9 ұл және 6 қыз бар. Қай тірек сызба дұрыс?
A) 9 − 6 3.Өзің есеп құрастыр Берілген сандарды қолдан: 8 және 5 есеп құрастыр қысқаша жаз тірек сызба сал есепті шығар |
Оқушылар мұғалімнің жетекшілігімен
суреттерге талдау жасайды. Есепті шығарады. Қысқаша жазбасын
береді. |
Бағалау критерий:Әртүрлі есептер шығарады Дескриптор: Есептерге қысқаша жазба мен сызба таңдап, оларды шығарады. Сұрақтарға жауап береді. Саралау тапсырмасын орындайды |
Оқулық, дәптер |
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ФС 2 -тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Таңда, есепте» әдісі Нұсқау
1 жұп Сурет бойынша есеп
құрастырып,оны шығар 2 жұп Сурет бойынша есептер құрастыр
Бірінші балықшы -20 кг Екінші балықшы-60 кг Есептің берілгені бірдей, бірақ оқушылар есептің сұрағының бірнеше нұсқасын ұсынуы мүмкін. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырмаЕсептің шартын құрады
|
Есептерді шығарады және олардың кері есептер екенін анықтайды. |
Дескриптор: Оқушылар сурет бойынша есептер құрастырады. Кері есептер құрастырады.
Бағалау «Барометр»
|
|
||
|
10 мин |
3,5–тапсырма Топтық жұмыс «Таңда, есепте» әдісі 60-20=40 10+80=90 10+80=90 20+60=80 70-30=40 90-10=80 10+90=100 30+50=80 20+80=100 80-10=70 50-30=20 40+50=90 ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Салыстыр
|
Сандарды салыстырады. Өрнектердің мәнін табады.
|
Дескриптор: Сандарды салыстырады. Өрнектердің мәнін табады.
|
|
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия «Белгі бер»
|
Сабақтан қандай әсер алғаны жайлы айтады. |
Мадақтау сөздер Жарайсың дар! |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















