Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары
|
4.5.1.3 бүтіннің бөлігін
табуға берілген есептерді талдау және шешу, кері есеп құрастыру,
шығару
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық оқушылар: бүтіннің бөлігін табуға
берілген есептерді талдайды және шешеді, кері есеп құрастырады,
шығарады
Оқушылардың басым бөлігі: бөлігі бойынша бүтінді табуға
берілген есепті шығарады
Кейбір
оқушылар: кері есеп құрастырады және
шығарады
|
Сабақ
тың басы
8
минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру
№
10, 118 бет
Есептерді шығар
Дескриптор
есептерді шығарады-1балл
Ой қозғау
Диаграммадан қандай ақпаратты
білдің?
Диаграмма бойынша сұрақтар
құрастыр.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
танысады
Мақсаты
Кері есеп құрастыруды
және шығаруды үйренесің
|
Оқушының назарын сабаққа
аудару
Сұраққа жауап береді,сұрақ
құрастырады
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен танысады
|
«Комментарий»
арқылы
|
Оқулық
122- 124 бет
№1
,122 бет
|
14 минут
10 минут
6 минут
|
1-тапсырма Топтық
жұмыс
«Ойлан,құр,салыстыр»
әдісі
Есепті
шығар
1
–топ
Барлығы – 450
адам
3
О қушылар
-? 5
Ш: 450 : 5 =
90
90 * 3 =
270
2-
топ
Оқушы –
270
3
Б арлық
мүш. - ? 5
Ш: 270 : 3 =
90
90 * 5 =
450
3
–топ
V₁ - 43
миль/сағ
V₂ - 36
миль/сағ
t – 4
сағ
S – 440
миль
S - ?
миль
Ш: 43 * 4 =
172
36 * 4 =
144
172 + 144 + 440 =
756
Дескриптор:
қысқаша шартын
құрады-1балл
амалтаңбасын
таңдап,өрнек құрастырады
-1балл
мәнін есептейді
-1балл
жауабын жазады –
1балл
2
тапсырма Жұптық
жұмыс
«Көршіңмен
әңгімелес» әдісі
Есепті шығар.Кері
есеп құрастыр және шығар
Бөлінді – 10000
тг
3
Ж ұмсалды -?
4
Ш: 10000 : 4 =
2500
2500 * 3 =
7500
Дескриптор:
қысқаша шартын құрады-1балл
амал таңбасын таңдап,өрнек
құрастырады-1балл
мәнін есептейді-1балл
жауабын жазады-1балл
3
тапсырма Жеке
жұмыс
Бөлшектерді сан
сәулесінде белгіле.Теңсіздіктер
жаз.
1 3 4
3
5 < 5 ; 5 >
5
1 3
4
5 5
5
Дескриптор:
бөлшектерді сан сәулесінде
белгілеп,теңсіздіктер жазады –
1балл
|
Бөлігі бойынша
бүтінді табуға берілген есепті
шығарады
Кері есеп
құрастырады және шығарады
бөлшектерді сан сәулесінде
белгілеп,теңсіздіктер жазады
|
«Отшашу»
әдісі
«Басбармақ»
Әдісі
«Комментарий»
арқылы
|
Оқулық
№2(а,ә)
122 бет
№6
123 бет
Таратпа
Оқулық
№5, 123
бет
|
Са
бақ
тың соңы
Кері байланыс
7ми
нут
|
«Білім банкасы» әдісі
Бүгінгі сабақта не
үйрендің?
Сен үшін не қиын болды?
Саған қандай тапсырма қызықты
болды?
Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім
банкасына сал.
Үйге тапсырма
№ 11, 124
бет
|
Оқушы мұғалім қойған
сұраққа жауап береді
|
«Комментарий»
әдісі
|
Банка
|