Материалдар / "Есептер шығару"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Есептер шығару"

Материал туралы қысқаша түсінік
1-сынып оқушыларымен ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қазан 2024
144
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Саяхат

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

73 сабақ. Есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау;

1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару

Сабақтың мақсаты

Есептер шығарып үйренеді

Құндылықтар

ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануғақұштар болу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут




Өткенді пысықтау

5 минут






Сабақ

тың ортасы

20 минут
















































Сергіту сәті

2 минут



























Сабақты қорыту

8минут
















Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал қалыптастыру

Балалар, біздің республиканың астанасы қай қала? Сендер Астана қаласында болдыңдар ма? Астананың қандай көрікті орындарын білесіңдер?

Бүгін Астана қаласына саяхаттаймыз


Өткенді пысықтау

«Галареяны аралау» әдісі

100 – 100=0 70 + 20=90

60 + 20=80 40 – 20=20

80 + 10=90 40 + 20=60




Жаңа тақырып

1-тапсырма

Есептің шартынан бізге не белгілі?

Есепті не белгісіз?

Егер сандардың қосындысын табу талап етілсе, біз қандай арифметикалық амалды қолданамыз? (Қосуды).

Шешуі:

5+3=8 (м)

Жауабы: 8 мектеп



Жұптық жұмыс

2-тапсырма

Амалдардың белгісіз компоненттерін ата және жаз. Досыңнан тексеруін сұра.

6 + 3= 9 10 –1= 9 10 – 6 = 4

5+ 5 = 10 60+ 20 = 80 90 –80= 10

8 +1 = 9 80 –50= 30 90– 10 = 80



ЕБҚ-тапсырма

Амалдарды орында

30 + 20= 50 90 - 70= 20

70 - 40= 30 80- 40= 40

60 - 30= 30 100 -60 = 40

10 + 80=90 30+40=70


ЕҚБ-тапсырма

Есепті шығар

БПравая фигурная скобка 1 ірінші жәшікте – 40кг

Екінші жәшікте - 50 кг ? кг

Шешуі: 40+50=90кг

Жауабы: 90кг көгөніс артылды.


Өзіндік жұмыс

3-тапсырма

Дәптерлеріне қысқаша жазылуы мен сұлбасын таңда. Есептерді шығар

А) Шешуі:

50 - 30 = 20

Жауабы: 20 гүлзар қалды.

Ә) Шешуі:

50 - 20 = 30

Жауабы: 30 гүлзар суарылды.

Б) Шешуі:

30 +20 = 50

Жауабы: 50 гүлзар болды.

Дәптермен жұмыс

Дәптердегі 1-тапсырманы орындайды.

ФС тапсырмасы

Ұжымдық жұмыс

«Тәжірибе алаңы» әдісі

4тапсырма

Саяхаттан оралған балалар фотосуреттерге арнап жақтау дайындамақшы болды. Бір жақтауға

неше сантиметр тақтайша керек?

20см


10см

Зерттеушілік тапсырма

5-тапсырма

Жауап:

Үшбұрыш пен дөңгелек үлкен терезесі бар үйде тұратындықтан, олар бірінші және екінші үйде тұратыны анықталады. Дөңгелек және шаршы биік шатыры бар үйде тұратындықтан, олар бірінші және үшінші үйде тұратыны анықталады. Бұдан дөңгелектің үлкен терезесі бар шатыры биік үйде тұратыны анықталады, бұл бірініш үй. Үшбұрыш терезесі үлкен шатыры кішкентай үйде тұратыны анықталады, бұл екінші үй. Ал шаршы терезесі кішкентай шатыры биік үшінші тұрады.



Астана қаласы туралы әңгімелеседі




Тақтаға ілінген Астана қаласының суреттерінің артындағы қосу және азайту амалдарын орындайды


Мұғалім балаларға есепті шығаруды ұсынады.


Шартын құрып, шешуін табады




Белгісіз сандарды табады

Жұптық жұмыс орындайды



Амалдарды орындайды






Есепті шығарады






Өз бетінше жұмыс жасайды











Би билейді








Есептерді шығарады






Мұғаліммен бірге жақтауды жасап көреді

Ж:

20см+2=40см

10см+2=20см

40см+20см

=60см

Бір жақтауға 60см тақтайша керек


Әр фигура қандай үйшікте тұратынын табады















Кері байланыс береді





Дескриптор:

Өтілген тақырыптарды меңгерген

қосу және азайту амалдарын орындайды





Дескриптор:

Есептің шартынан бізге не белгілі екенін табады

Есепті не белгісіз екенін табады

Сандардың қосындысын табу үшін қосу амалын қолданатынын біледі




Дескриптор:

Амалдардың белгісіз компоненттерін атайды және жазады.

Жұбының жұмысын тексереді



Жақсы жұмыс болыпты!






Сенің мықты екеніңді білемін!






Дескриптор:

Қысқаша жазылуы мен сұлбасын таңдайды

Есептерді шығарады











Дескриптор:

Өз бетінше жұмыс жасайды

Есептерді шығару тәсілін біледі



Дескриптор:

Фотосуреттерге арнап жақтау дайындайды

Бір жақтауға

неше сантиметр тақтайша керек екенін табады


Дескриптор:

Зерттеушілік тапсырма орындайды

Әр фигура қандай үйшікте тұратынын табады
















Астана қаласы туралы бейнебаян




Астананың көрнекті жерлері туралы суреттер







Оқулық









Оқулық








Таратпа парақтар










Жұмыс дәптері











Әуен








Жұмыс дәптері






Оқулық





Тақтайша

лар














Кері байланыс тақтасы



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!