|
Білім беру ұйымының атауы |
Максим Горький |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куттимуратова Г.А |
|||||
|
Күні: |
6.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80 сабақ. Есептер шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептер шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Мекені қайда» ойыны
Өткенді пысықтау «Сәйкестендіру» әдісі Шамаларды табады
Жаңа тақырып 1-тапсырма а) Бірінші қоршауда 20 қой, екіншісінде 50 қой бар. Екіншіқоршауда біріншіге қарағанда неше қой артық? Есепте не белгілі? (Бірінші қоршауда 20 қой, екіншісінде 50 қой) Есепте не белгісіз? (Екінші қоршауда біріншіге қарағанда неше қой артық?) Бұл қай есептің түріне жатады? (Айырмалық салыстыруға берілген есеп) Шешуі: 50 – 20=30 (қ.) Жауабы: 30 қой Екінші есепке де тура осындай талдау жасайды ЕБҚ Лақтың массасын тап
ЕҚБ Есепті шығар Тауық-25 Үндік-12 Қаз-15 Барлығы -? 25+12+15=52 Ж Барлығы 52 құс ФС тапсырмасы Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Суретке қара. Күркеде неше тауық бар? Аулада неше тауық жүр? Сурет және сұлба бойынша есеп құрастырып, оны шығар. Күркеде-6 тауық Аулада-4 тауық Барлығы-?6+4=10 Ж: Барлығы 10 тауық Дәптермен жұмыс 1-тапсырмасы. Жылқы - 6 Құлын - 8 ? артық Шешуі: 8 – 6 = 2 Жауабы: 2 артық. 3-тапсырма Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын немесе айырмасын таңда. Есепте. 6-3=3 6-2=4 2+6=8 5+3=8 5-2=3 «Нейрожаттығу» әдісі Зерттеушілік тапсырма 4-тапсырма Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын немесе айырмасын таңда. Есепте. Ж: Алма жемісі мен алмұрт жемісінің қосындысы бананға тең. Екінші суретте қосудың ауыстырымдылық қасиеті орындалып тұрғандықтан, қосынды бананға тең болады. Үшінші суретте азайту амалын пайдаланып тексеру жасалып жатқандықтан, бананнан алмұртты азайтса, сәйкесінше алма шығады. Төртінші суретте бананнан алманы азайтса, сәйкесінше алмұрт шығады Кері байланыс
|
Мекендерді табады Тапсырманы орындайды Есепке талдау жасайды Массаны табады Есеп шығарады Өзіндік жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Ксептеу жүргізеді Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын немесе айырмасын таңдайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Шамаларды ажырата алады Сәйкестендіру жасайды Дескриптор: Есептерге қысқаша жазба мен сызба таңдап, оларды шығарады. Сұрақтарға жауап береді.
Керемет! Математик боларсың! Дескриптор: Есеп құрастырады Шешуін тауып, жауабын жазады Дескриптор: Қатемен жұмыс жасайды. Есептің қысқаша жазылуын толықтырып, оны шығарады. Дескриптор: Есептеуді біледі Суретпен жұмыс жасайды
Дескриптор: Оқушылар талдау жасай отырып суреттерге сәйкес жазбаны таңдайды. Зерттеу жүргізе алады
«Көңіл күй аралы» әдісі |
Парақтар Сәйкестендіру парақтары Оқулық Суреттер Суреттер Оқушы жұмысы
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||
Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
есептер шығару
есептер шығару
|
Білім беру ұйымының атауы |
Максим Горький |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куттимуратова Г.А |
|||||
|
Күні: |
6.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80 сабақ. Есептер шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептер шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Мекені қайда» ойыны
Өткенді пысықтау «Сәйкестендіру» әдісі Шамаларды табады
Жаңа тақырып 1-тапсырма а) Бірінші қоршауда 20 қой, екіншісінде 50 қой бар. Екіншіқоршауда біріншіге қарағанда неше қой артық? Есепте не белгілі? (Бірінші қоршауда 20 қой, екіншісінде 50 қой) Есепте не белгісіз? (Екінші қоршауда біріншіге қарағанда неше қой артық?) Бұл қай есептің түріне жатады? (Айырмалық салыстыруға берілген есеп) Шешуі: 50 – 20=30 (қ.) Жауабы: 30 қой Екінші есепке де тура осындай талдау жасайды ЕБҚ Лақтың массасын тап
ЕҚБ Есепті шығар Тауық-25 Үндік-12 Қаз-15 Барлығы -? 25+12+15=52 Ж Барлығы 52 құс ФС тапсырмасы Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Суретке қара. Күркеде неше тауық бар? Аулада неше тауық жүр? Сурет және сұлба бойынша есеп құрастырып, оны шығар. Күркеде-6 тауық Аулада-4 тауық Барлығы-?6+4=10 Ж: Барлығы 10 тауық Дәптермен жұмыс 1-тапсырмасы. Жылқы - 6 Құлын - 8 ? артық Шешуі: 8 – 6 = 2 Жауабы: 2 артық. 3-тапсырма Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын немесе айырмасын таңда. Есепте. 6-3=3 6-2=4 2+6=8 5+3=8 5-2=3 «Нейрожаттығу» әдісі Зерттеушілік тапсырма 4-тапсырма Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын немесе айырмасын таңда. Есепте. Ж: Алма жемісі мен алмұрт жемісінің қосындысы бананға тең. Екінші суретте қосудың ауыстырымдылық қасиеті орындалып тұрғандықтан, қосынды бананға тең болады. Үшінші суретте азайту амалын пайдаланып тексеру жасалып жатқандықтан, бананнан алмұртты азайтса, сәйкесінше алма шығады. Төртінші суретте бананнан алманы азайтса, сәйкесінше алмұрт шығады Кері байланыс
|
Мекендерді табады Тапсырманы орындайды Есепке талдау жасайды Массаны табады Есеп шығарады Өзіндік жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Ксептеу жүргізеді Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын немесе айырмасын таңдайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Шамаларды ажырата алады Сәйкестендіру жасайды Дескриптор: Есептерге қысқаша жазба мен сызба таңдап, оларды шығарады. Сұрақтарға жауап береді.
Керемет! Математик боларсың! Дескриптор: Есеп құрастырады Шешуін тауып, жауабын жазады Дескриптор: Қатемен жұмыс жасайды. Есептің қысқаша жазылуын толықтырып, оны шығарады. Дескриптор: Есептеуді біледі Суретпен жұмыс жасайды
Дескриптор: Оқушылар талдау жасай отырып суреттерге сәйкес жазбаны таңдайды. Зерттеу жүргізе алады
«Көңіл күй аралы» әдісі |
Парақтар Сәйкестендіру парақтары Оқулық Суреттер Суреттер Оқушы жұмысы
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||
Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу
шағым қалдыра аласыз






















