Бекітемін:.......................А.Ашимов
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2.А.Бөлім Күні: 22.11 СЫНЫП: 2 Сабақ 42 |
Мектеп :№167 Мұғалімніңаты-жөні: А.Бердікеева |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдану. 2.5.1.1** екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу 2.5.1.7** екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу жəне шығару 2.5.1.8** құрама есептердің шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдеу жəне шығару. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларды ынталандыра отырып, жазбаша қосу мен азайтуды меңгерту, есеп шығарту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану пәнімен байланысты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар бірінші сыныпта алған санау дағдыларын еске түсіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық бағыт беру Біз ақылды баламыз Айтқан тілді аламыз Математика ілімін Лезде қағып аламыз. |
Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Тақтамен жұмыс |
Бір-біріңе түсіндіре отырып орында
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Суретпен жұмыс
Тиімді тәсілмен есепте |
1-топ Гүлзарда 8 ақ және 7 қызыл раушангүлі өсіп тұр.Гүлшоғын құрастыру үшін5 раушангүл қиып алынды. Гүлзарда неше раушан гүлі қалды? 2-топ Қоймада 60 қап күріш және 40қап құмшекер болды.Дүкенге олардың 30 қабы жөнелтілді. Қоймада неше қап қалды? 3-топ Саяхатшылар қалаға дейін 3сағ автобуспен,7сағ поезбен жүрді және 5сағ кемемен жүзді.Олар жолда барлығы неше сағат болды? |
Қағаз, фломастер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дәптермен жұмыс |
Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырып оны шығар Қызыл -54шар Қөк-23 шар Ұшып кетті-10шар Қалды-? Шешуі: 1) (54+23)-10=67 2) ( 54-10)+23=67 3) (23-10)+54=67 Жауабы: 67 шар қалды |
Дәптер ручка |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Есепте |
+19 -17 +18
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Есепті шығар |
1-орамда-7м мата 2-орамда-? одан 5м мата артық 2 орамда қанша метр мата бар? Шешуі: 7+(7+5)=19м Жауабы: 2 орамда 19 м мата бар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кеменің жолын тап
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс
|
Баған түрінде жазып, түсіндіре отырып есепте. 34+66 100-82 100-37 35+15 51+49 50-27
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау –оқушылардың прогресін/білімін қадағалауды сіз қалай жоспарлайсыз? |
Оқу байланыстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2: Сабақтыжақсартуғаықпалететіндейекіжайттыатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2:Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептер шығару
Есептер шығару
Бекітемін:.......................А.Ашимов
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2.А.Бөлім Күні: 22.11 СЫНЫП: 2 Сабақ 42 |
Мектеп :№167 Мұғалімніңаты-жөні: А.Бердікеева |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдану. 2.5.1.1** екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу 2.5.1.7** екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу жəне шығару 2.5.1.8** құрама есептердің шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдеу жəне шығару. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларды ынталандыра отырып, жазбаша қосу мен азайтуды меңгерту, есеп шығарту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану пәнімен байланысты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар бірінші сыныпта алған санау дағдыларын еске түсіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық бағыт беру Біз ақылды баламыз Айтқан тілді аламыз Математика ілімін Лезде қағып аламыз. |
Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Тақтамен жұмыс |
Бір-біріңе түсіндіре отырып орында
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Суретпен жұмыс
Тиімді тәсілмен есепте |
1-топ Гүлзарда 8 ақ және 7 қызыл раушангүлі өсіп тұр.Гүлшоғын құрастыру үшін5 раушангүл қиып алынды. Гүлзарда неше раушан гүлі қалды? 2-топ Қоймада 60 қап күріш және 40қап құмшекер болды.Дүкенге олардың 30 қабы жөнелтілді. Қоймада неше қап қалды? 3-топ Саяхатшылар қалаға дейін 3сағ автобуспен,7сағ поезбен жүрді және 5сағ кемемен жүзді.Олар жолда барлығы неше сағат болды? |
Қағаз, фломастер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дәптермен жұмыс |
Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырып оны шығар Қызыл -54шар Қөк-23 шар Ұшып кетті-10шар Қалды-? Шешуі: 1) (54+23)-10=67 2) ( 54-10)+23=67 3) (23-10)+54=67 Жауабы: 67 шар қалды |
Дәптер ручка |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Есепте |
+19 -17 +18
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Есепті шығар |
1-орамда-7м мата 2-орамда-? одан 5м мата артық 2 орамда қанша метр мата бар? Шешуі: 7+(7+5)=19м Жауабы: 2 орамда 19 м мата бар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кеменің жолын тап
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс
|
Баған түрінде жазып, түсіндіре отырып есепте. 34+66 100-82 100-37 35+15 51+49 50-27
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау –оқушылардың прогресін/білімін қадағалауды сіз қалай жоспарлайсыз? |
Оқу байланыстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2: Сабақтыжақсартуғаықпалететіндейекіжайттыатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2:Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














