Бөлім
|
Су – тіршілік көзі
|
Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
3
«»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Есептер шығару
149-сабақ
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.5.1.2 есептерді
шығаруда бір заттың массасы, саны, жалпы массасы/ бір затқа
жұмсалғаны, заттың саны, жалпы жұмсалғаны/ ұзындық, ені, аудан
шамалары арасындағы тәуелділікті
пайдалану
|
Сабақтың
мақсаты
|
Шамалардың өзара тәуелділігіне есептер
шығару
|
Құндылық
|
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға
және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
Үй тапсырмасын
тексеру
№
5, 50–бет
4 5 тг – 8
дана
64 тг – 6 дана ? тг
Ш: 45 * 8 + 64 * 6 = 360 + 384 =
744
«Ой қозғау» әдісі
Шамалар ұшбұрышына қара.
Шамаларды ұшбұрышқа
орналастыр.
Есепті шығару үшін ұшбұрышты қалай қолдануға
болады?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Шамалардың өзара тәуелділігіне есептер
шығару
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Тапсырманы тексертеді
Шамалар ұшбұрышын қолдану жолын
көрсетеді
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|
Сабақ
тың
ортасы
11
мин
|
1-тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Құрастыр» әдісі
Кесте бойынша есептер
құрастыр.
Есепті шығар
Печенье 50 г - ? г
Балмұздақ 200г – 1000 г
Ш: 1000 : 200 = 5
50 * 5 = 250 г
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау
көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Есепті шығаруда бірінші
ненеі анықтау қажет?
|
Есепті шығарады
|
Дескриптор:
- қысқаша шартын құрып,
сұрағын анықтайды-1б
-амалтаңбасын
таңдап,өрнек құрады-1б
-өрнектің мәнін
есептейді-1б
-жауабын
жазады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
№2(а)
49–бет
Дәптер
қалам
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Бинокль»
әдісі
Есепті
шығар
Түрлі түсті шар-
10д.5қ.
Қ алпақтар -?, 2 есе
кем
Ұсақ қағаздар -5есе
кем
Ш:10 * 5 =
50
50 : 2 =
25
25 : 5 =
5
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан не
үйрендің?
|
Есепті
шығарады
Сұраққа жауап
береді
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-қысқаша шартын жазады-1б
-сұрағын анықтайды-1б
-амал таңбасын таңдап, өрнек
құрады-1б
-өрнектің мәнін
есептейді-1б
-жауабын жазады-1б
- формуланы
анықтайды-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
|
Оқулық
№4,
52-бет
дәптер
қалам
|
10 мин
|
3
–тапсырма
Жеке
жұмыс
«Анықта»әдісі
Батпырауықтың ауданын
анықта.
а = 9
см
в =
9см
S =?
S =9 см * 9 см = 81
см²
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан не үйрендің?
|
Батпырауықтың ауданын
анықтайды
|
Дескриптор:
-батпырауықтың ауданын
табады-1б
-формуланы пайдаланады-1б
|
Оқулық
№5,
52-бет
Дәптер
қалам
|
Сабақ
тың
соңы
7 мин
|
«Детальдарын қосу» әдісі
Жеке жұмыс істеу
кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету
үшін әр
оқушы
сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп
жеткізуі қажет.
Сөйлемі барынша
дұрыс және
нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
№6, 52-бет
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі
өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде
айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|