Материалдар / Есептер шығару. 1 сынып. 73 сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Есептер шығару. 1 сынып. 73 сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәнінен "Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті" бөлімі бойынша 73 сабақтың қысқа мерзімді жоспары Тақырыбы: Есептер шығару
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Математика 73 сабақ


Бөлім

Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті.

Сабақтың тақырыбы

Есептер шығару

Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау;

1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару.

Сабақтың мақсаты

-сызба бойынша есептер шығарады.

-кері есептер шығарады.

-қосу мен азайтудың белгісіз компонентін табады.

Қолдану

Жинақтау

Талдау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Балаларды саяхат жасауға шақырады. Пазл таратады. Суреттерді құрастырып, өз тобына жайғасуды тапсырады. Топ болып саяхат жасайтынын түсіндіреді.

Пазл бөліктерін құрастырып, өз тобына жайғасады.

1 топ: Ханшатыр

2 топ: Керуен

3 топ: Бәйтерек

Мадақтау сөздері

Әр топ өз макетін толтырады.

Суретті пазлдар



Сабақ

тың ортасы

25-30 мин


Астанаға саяхат жасатады. Алдымен бейнежазба көрсетеді.

1 тапсырма. ҰЖ

Ойлау дағдысы: қолдану

Әдіс: «Құрылысшылар» ойынын ойнатады. Астана мен облыс суреттеріне мектеп фотоларын жапсыртып, есептің шартын түсіндіреді. Сызба арқылы көрсетеді.

Астана туралы бейнежазба тамашалйды. Есептің шартын сызба арқылы сызады. Шешуі мен жауабын жазады.

Астана – 5 мектеп

Облыста – 3 мектеп

Барлығы - ? мектеп

Шешуі: 5 + 3

Жауабы: барлығы – 8 мектеп салынды.

Дескриптор

-сызба бойынша есеп шығарады.


Әр тапсырма сайын қала макетіне бір ғимарат орнатып отырады.


https://youtu.be/DlV52I1VZBU

Оқулық, дәптер.

Саябаққа саяхат. Жұптық жұмыс.

2 тапсырма.

Ойлау дағдысы: жинақтау

Әдіс: «Ағаш жапырақтарын жинау»

Саябақтағы ағаш жапырақтарын жинап, ондағы белгісіз компонентерді табуды тапсырады.

Жұптар ағаш жапырақтарын жинап алады. Ондағы белгісіз компоненттерді жазып, ағашқа іледі. Ағаштың макетін тобындағы қала макетіне орналастырады.

Ережені еске түсіреді:

Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайтады.

Дескриптор

-белгісіз компонентті табады.


Жұптар бірін – бірі жұмыс тарын смайликтер беру арқылы бағалайды.

Оқулық, дәптер.

Жапырақтар, ағаш макеті



Сергіту сәті: «Допты қағып ал» ойынын ойнатады.

Шеңберде тұрып, бір – біріне доп лақтырып ойнайды.

Мадақтау сөдер

Доп

Гүлзарға саяхат. Өзіндік жұмыс.

Ойлау дағдысы: талдау.

Әдіс: «Кім жылдам?»

3 тапсырманы жылдамдыққа орындатады. Берілген уақытта орындаған оқушылар гүлзардан гүл алып, тобындағы макетке орналастыруды тапсырады.

Дайын есептің шарты мен сызбасын пайдаланып, шешуі мен жауабын уақытқа орындайды. Есепті талдайды. Гүлзардан гүл алып, тобындағы макетке орналастырады.

Дескриптор

-кері есеп шығарады.

«Фигуралар» әдісі бойынша бағалайды.

Жұлдызша – «Жарайсың»,

Төртбұрыш – Жақсы,

Үшбұрыш – Талпын.

Оқулық, дәптер.

Слайд









Зерттеу тапсырмасы

Мұғалім топтарға үйлердің иесін табуды ұсынады. Қай топ бірінші тапса, сол топтың макетіне осы үш үй орналасатынын айтады. жеңімпаз топ сол топ болатынын айтады.

Зерттеу тапсырмасын орындайды. Үш үйде қандай фигурадар тұратынын анықтайды.бірінші анықтаған топ сол үш үйдің макетін өз тобындағы қала макетіне орналастырады.

Дескриптор

-логикалық тапсырма орындайды.




Оқулық

Макет

Сабақ

тың соңы

10 мин


Кері байланыс

«Саяхаттан естелік» жасатады. Әр топ өздері әкелген суреттеріне жақтау жасап, қала макетіне орналастыру керектігін айтады.

Саяхаттан алған әсерлерін айтуды тапсырады.



Рефлексия

«Құрылысгының қалпағы» әдісі

Жасыл – бәрі түсінікті

Сары – сұрағым бар

Қызыл – түсінбедім.

Топтар біргіп, суреттерге жақтау жасайды. Өз суреттерін қала макетіне орналастырады. Бір жақтауға неше см тақтайша керек екенін анықтап, айтады.


Балалар құрылысшының қалпағын таңдап, сабақтан алған әсерімен бөліседі.

Мадақтау сөздер






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!