Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
3А Сандармен амалдар орындау. Есептер.Ортақ тақырып: «Саяхат» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
73-сабақ. Есептер шығару / Нұр-Сұлтан қаласына саяхат |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару; 1.5.1.3** қосынды және қалдықты табуға берілген есептерді талдау және шығару/кері есеп құрастыру және шығару; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты/Бағалау критерийлері |
Есепке талдау жасауды, шығаруды үйренесің. |
|||||
|
Құндылықтар |
қауіпсіздік ережелерін, оның ішінде жол қозғалысы ережелерін білу және сақтау; Апта дәйексөзі :Тәртіп –тәрбие бастауы |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану. Жоғарғы деңгей |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
3 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақтың ортасы
20 минут
Сергіту сәті
2 минут
Сабақты қорыту
10минут
Кері байланыс
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі

Өткен сабақты бекіту

ЕБҚ-тапсырма.Есепте
4+3= 2+8= 9-3= 6-1=
Жаңа тақырып
Балалар, біздің республиканың астанасы қай қала? Сендер Нұр-Сұлтан қаласында болдыңдар ма? Нұр-Сұлтанның қандай көрікті орындарын білесіңдер?
Жеке жұмыс. «Асық» әдісі
1- тапсырманы орындауды ұсынуға болады.
Мұғалім балаларға есепті шығаруды ұсынады.
Есептің шартынан бізге не белгілі?
Есепті не белгісіз?
Егер сандардың қосындысын табу талап етілсе, біз қандай арифметикалық амалды қолданамыз? (Қосуды).
Шарты:
Нұр-Сұлтан – 5 мектеп
Облыс- 3 мектеп
Барлығы-? қанша мектеп салынды.
Шешуі:5+3=8 мектеп
Жауабы:Барлығы 8 мектеп салынды
Тақтадағы сұлбаны негізге ала отырып оқушылар кері есептерді құрады.
Қандай есептер кері деп аталады?
Біз қанша кері есеп құра аламыз?
2-тапсырма. «Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі.
Амалдардың белгісіз компоненттерін ата және
жаз. Досыңнан тексеруін сұра.

ЕБҚ-тапсырма.Сызба бойынша есептің жауабын тап.
Жануарлар биі

3-тапсырма. Топпен жұмыс
«Терезе» әдісі
Есепке сәйкес қысқаша жазылуы мен сұ
лбасын
|
таңда. Оны шығар. Қалада 50 гүлзар болды. 30 гүлзар суарылды. Суарылмаған неше гүлзар қалды?
ЕБҚ-тапсырма.Есептің сұлбасы бойынша шығар. 4-тапсырма. Жұппен жұмыс «Алтын сандық» әдісі
5-тапсырма.Зерттеушілік тапсырманы орындауды ұсынуға болады. Үшбұрыш пен дөңгелек үлкен терезесі бар үйде тұратындықтан, олар бірінші және екінші үйде тұратыны анықталады. Дөңгелек және шаршы биік шатыры бар үйде тұратындықтан, олар бірінші және үшінші үйде тұратыны анықталады. Бұдан дөңгелектің үлкен терезесі бар шатыры биік үйде тұратыны анықталады, бұл бірініш үй. Үшбұрыш терезесі үлкен шатыры кішкентай үйде тұратыны анықталады, бұл екінші үй. Ал шаршы терезесі кішкентай шатыры биік үшінші тұрады.
«Керуен» арқылы кері байланыс
|
Киіз үй арқылы топқа бөлінеді жапсырылған суреттерді толықтырып салады. Слайд Өтілген тақырыптарды пысықтайды
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Есепке сәйкес сызба. Кері есеп құрастырады. Есептің сұлбасына қарап шығарады
Қол қимылдарын жасайды Тапсырманы өз бетімен орындайды.
Бірінші кестеден бір мысал қарастырайық. Қосынды жазады Тапсырманы орындайды. Қосымша тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды |
Ауызша мадақтау Дескриптор: -қосындының, айырманың мәндерін табады. Смайликтермен бағалау. Дескриптор: -есептің қысқаша жазылуы мен сызбасын таңдайды, есепті шығарады Смайликтермен бағалау. Дескриптор: - қосу амалына мысал құрастырады -азайту амалына мысал құрастырады Смайликтермен бағалау. Дескриптор: -Дәптеріне есептің қысқаша жазылуын жазады. -есептерді шығарады. Смайликтермен бағалау. Дескриптор: -есепті шығарады. Смайликтермен бағалау. Дескриптор: - әрбір фигураның қай үйде тұратынын анықтайды. Смайликтермен бағалау. Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады. -өрнектерді есептеп салыстырады Смайликтермен бағалау. «Смайликтер» әдісі |
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептер шығару / Нұр-Сұлтан қаласына саяхат
Есептер шығару / Нұр-Сұлтан қаласына саяхат
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
3А Сандармен амалдар орындау. Есептер.Ортақ тақырып: «Саяхат» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
73-сабақ. Есептер шығару / Нұр-Сұлтан қаласына саяхат |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару; 1.5.1.3** қосынды және қалдықты табуға берілген есептерді талдау және шығару/кері есеп құрастыру және шығару; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты/Бағалау критерийлері |
Есепке талдау жасауды, шығаруды үйренесің. |
|||||
|
Құндылықтар |
қауіпсіздік ережелерін, оның ішінде жол қозғалысы ережелерін білу және сақтау; Апта дәйексөзі :Тәртіп –тәрбие бастауы |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану. Жоғарғы деңгей |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
3 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақтың ортасы
20 минут
Сергіту сәті
2 минут
Сабақты қорыту
10минут
Кері байланыс
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі

Өткен сабақты бекіту

ЕБҚ-тапсырма.Есепте
4+3= 2+8= 9-3= 6-1=
Жаңа тақырып
Балалар, біздің республиканың астанасы қай қала? Сендер Нұр-Сұлтан қаласында болдыңдар ма? Нұр-Сұлтанның қандай көрікті орындарын білесіңдер?
Жеке жұмыс. «Асық» әдісі
1- тапсырманы орындауды ұсынуға болады.
Мұғалім балаларға есепті шығаруды ұсынады.
Есептің шартынан бізге не белгілі?
Есепті не белгісіз?
Егер сандардың қосындысын табу талап етілсе, біз қандай арифметикалық амалды қолданамыз? (Қосуды).
Шарты:
Нұр-Сұлтан – 5 мектеп
Облыс- 3 мектеп
Барлығы-? қанша мектеп салынды.
Шешуі:5+3=8 мектеп
Жауабы:Барлығы 8 мектеп салынды
Тақтадағы сұлбаны негізге ала отырып оқушылар кері есептерді құрады.
Қандай есептер кері деп аталады?
Біз қанша кері есеп құра аламыз?
2-тапсырма. «Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі.
Амалдардың белгісіз компоненттерін ата және
жаз. Досыңнан тексеруін сұра.

ЕБҚ-тапсырма.Сызба бойынша есептің жауабын тап.
Жануарлар биі

3-тапсырма. Топпен жұмыс
«Терезе» әдісі
Есепке сәйкес қысқаша жазылуы мен сұ
лбасын
|
таңда. Оны шығар. Қалада 50 гүлзар болды. 30 гүлзар суарылды. Суарылмаған неше гүлзар қалды?
ЕБҚ-тапсырма.Есептің сұлбасы бойынша шығар. 4-тапсырма. Жұппен жұмыс «Алтын сандық» әдісі
5-тапсырма.Зерттеушілік тапсырманы орындауды ұсынуға болады. Үшбұрыш пен дөңгелек үлкен терезесі бар үйде тұратындықтан, олар бірінші және екінші үйде тұратыны анықталады. Дөңгелек және шаршы биік шатыры бар үйде тұратындықтан, олар бірінші және үшінші үйде тұратыны анықталады. Бұдан дөңгелектің үлкен терезесі бар шатыры биік үйде тұратыны анықталады, бұл бірініш үй. Үшбұрыш терезесі үлкен шатыры кішкентай үйде тұратыны анықталады, бұл екінші үй. Ал шаршы терезесі кішкентай шатыры биік үшінші тұрады.
«Керуен» арқылы кері байланыс
|
Киіз үй арқылы топқа бөлінеді жапсырылған суреттерді толықтырып салады. Слайд Өтілген тақырыптарды пысықтайды
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Есепке сәйкес сызба. Кері есеп құрастырады. Есептің сұлбасына қарап шығарады
Қол қимылдарын жасайды Тапсырманы өз бетімен орындайды.
Бірінші кестеден бір мысал қарастырайық. Қосынды жазады Тапсырманы орындайды. Қосымша тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды |
Ауызша мадақтау Дескриптор: -қосындының, айырманың мәндерін табады. Смайликтермен бағалау. Дескриптор: -есептің қысқаша жазылуы мен сызбасын таңдайды, есепті шығарады Смайликтермен бағалау. Дескриптор: - қосу амалына мысал құрастырады -азайту амалына мысал құрастырады Смайликтермен бағалау. Дескриптор: -Дәптеріне есептің қысқаша жазылуын жазады. -есептерді шығарады. Смайликтермен бағалау. Дескриптор: -есепті шығарады. Смайликтермен бағалау. Дескриптор: - әрбір фигураның қай үйде тұратынын анықтайды. Смайликтермен бағалау. Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады. -өрнектерді есептеп салыстырады Смайликтермен бағалау. «Смайликтер» әдісі |
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс парағы |
шағым қалдыра аласыз






























