|
Бөлім: |
Саяхат. |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Қазынова Гүлерке Ержанқызы |
|
|
Күні: |
01.02.2024 ж. |
|
|
Сынып: 1 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептер шығару. Атам мен әжемнің ауылында |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табады, қысқаша жазба түрінде есептердің сызбасын пайдаланады. Көптеген оқушылар: қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табады, шығарады. Қысқаша жазба түрінде есептердің сызбасын қолданады. Кейбір оқушылар: қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табады, талдайды, шығарады. Қысқаша жазба түрінде есептердің сызбасын қолданады, есептерді шығарады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 мин 4 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып, білім аламыз. Топқа бөлу. «Төрт түлік» әдісі. 1топ – Сиыр атасы – Зеңгі баба 2топ – Жылқы атасы – Қамбар ата 3топ – Түйе атасы – Ойсыл қара 4топ- Қой атасы – Шопан ата Топ ережесін еске түсіру. Өткен сабаққа шолу «Гүл» әдісі 100 – 40 70 + 20 90 – 10 4 + 5 10 – 8 5 + 3 10 + 0 50 + 20 60 – 20 |
Психологиялық ахуал орнатады Төрт түліктің суреттерімен топқа бөлінеді. Әр бала өзіне тән топқа отырады. Топтарға бөлінеді, топ басшысын сайлайды. Декриптор: -60 -90 -80 -9 -2 -8 -10 -70 -40 |
Жарайсыңдар! Керемет! Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл алма беріледі -егер 1 қате болса сары алма беріледі -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл алма беріледі. |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин
7 мин 3 мин 5 мин |
Есептің құрылымдық бөліктерін еске түсіреді. ЖЖ. «Кім жылдам?» әдісі а 2-қоршауда – 50 қой арт. ә 2-қоршауда - ? қой қой Саралаудың: «Қарқын» әдіс-тәсілі Қарқыны жоғары оқушыларға қосымша тапсырма беріледі Қарқыны баяу оқушыларға уақыт беріледі. ТЖ. «Сынарын тап» әдісі 1топ.
2топ.
3топ.
4топ.
Сергіту сәті «Күн мен түн» әдісі 3+5 5+1 7+3 4-1 7-4 6-2 10-5 5-2 7-6 6+4 8-2 3+6 ЖЖ. «Қол моторикасы» әдісі
|
-Шарты -Сұрағы -Шешуі -Жауабы Дескриптор: -Ш:50-20=30 қой -Ж: 30 қой артық -Ш: 70-20=50 -Ж: 2-қоршауда 50 қой бар Дескриптор. 1 топ: -6 – 2 = 4 -2 + 6 = 8 2 топ: -6 – 3 = 3 - 5 + 3 = 8 3 топ: - 3 + 1 = 4 - 7 – 4 = 3 4 топ: - 9 – 3 =6 -5 + 4 = 9 «Түн» дегенде балалар ұйықтайды, «Күн» дегенде есептердің мәнін атайды. Дескриптор: -алма+алмұрт=банан -алмұрт+алма=банан -банан - алмұрат=алма -банан-алма=алмұрт |
Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл алма беріледі -егер 1 қате болса сары алма беріледі -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл алма беріледі. Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл алма беріледі -егер 1 қате болса сары алма беріледі -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл алма беріледі. Тамаша! Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл алма беріледі -егер 1 қате болса сары алма беріледі -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл алма беріледі. |
|
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Сұрақ – жауап: «Ара» әдісі -есептің құрылымдық бөліктерін ата? -қосудың компоненттерін ата - азайтудың компоненттерін ата Кері байланыс: рефлексия «Көзілдірік» әдісі бойынша өтеді. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін көзілдіріктің түсі мен смайлик кию арқылы білдіреді. |
Тақырып бойынша түсінгенін айтады. Сабақта белсінділік танытуына байланысты көзілдіріктің бір түрін киеді. |
Сұрақтарға жауап береді |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептер шығару. Атам мен әжемнің ауылында
Есептер шығару. Атам мен әжемнің ауылында
|
Бөлім: |
Саяхат. |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Қазынова Гүлерке Ержанқызы |
|
|
Күні: |
01.02.2024 ж. |
|
|
Сынып: 1 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептер шығару. Атам мен әжемнің ауылында |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табады, қысқаша жазба түрінде есептердің сызбасын пайдаланады. Көптеген оқушылар: қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табады, шығарады. Қысқаша жазба түрінде есептердің сызбасын қолданады. Кейбір оқушылар: қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табады, талдайды, шығарады. Қысқаша жазба түрінде есептердің сызбасын қолданады, есептерді шығарады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 мин 4 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып, білім аламыз. Топқа бөлу. «Төрт түлік» әдісі. 1топ – Сиыр атасы – Зеңгі баба 2топ – Жылқы атасы – Қамбар ата 3топ – Түйе атасы – Ойсыл қара 4топ- Қой атасы – Шопан ата Топ ережесін еске түсіру. Өткен сабаққа шолу «Гүл» әдісі 100 – 40 70 + 20 90 – 10 4 + 5 10 – 8 5 + 3 10 + 0 50 + 20 60 – 20 |
Психологиялық ахуал орнатады Төрт түліктің суреттерімен топқа бөлінеді. Әр бала өзіне тән топқа отырады. Топтарға бөлінеді, топ басшысын сайлайды. Декриптор: -60 -90 -80 -9 -2 -8 -10 -70 -40 |
Жарайсыңдар! Керемет! Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл алма беріледі -егер 1 қате болса сары алма беріледі -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл алма беріледі. |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин
7 мин 3 мин 5 мин |
Есептің құрылымдық бөліктерін еске түсіреді. ЖЖ. «Кім жылдам?» әдісі а 2-қоршауда – 50 қой арт. ә 2-қоршауда - ? қой қой Саралаудың: «Қарқын» әдіс-тәсілі Қарқыны жоғары оқушыларға қосымша тапсырма беріледі Қарқыны баяу оқушыларға уақыт беріледі. ТЖ. «Сынарын тап» әдісі 1топ.
2топ.
3топ.
4топ.
Сергіту сәті «Күн мен түн» әдісі 3+5 5+1 7+3 4-1 7-4 6-2 10-5 5-2 7-6 6+4 8-2 3+6 ЖЖ. «Қол моторикасы» әдісі
|
-Шарты -Сұрағы -Шешуі -Жауабы Дескриптор: -Ш:50-20=30 қой -Ж: 30 қой артық -Ш: 70-20=50 -Ж: 2-қоршауда 50 қой бар Дескриптор. 1 топ: -6 – 2 = 4 -2 + 6 = 8 2 топ: -6 – 3 = 3 - 5 + 3 = 8 3 топ: - 3 + 1 = 4 - 7 – 4 = 3 4 топ: - 9 – 3 =6 -5 + 4 = 9 «Түн» дегенде балалар ұйықтайды, «Күн» дегенде есептердің мәнін атайды. Дескриптор: -алма+алмұрт=банан -алмұрт+алма=банан -банан - алмұрат=алма -банан-алма=алмұрт |
Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл алма беріледі -егер 1 қате болса сары алма беріледі -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл алма беріледі. Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл алма беріледі -егер 1 қате болса сары алма беріледі -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл алма беріледі. Тамаша! Қб: -егер тапсырма дескрипторға сай болса жасыл алма беріледі -егер 1 қате болса сары алма беріледі -егер 2 не оданда көп қате болса қызыл алма беріледі. |
|
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Сұрақ – жауап: «Ара» әдісі -есептің құрылымдық бөліктерін ата? -қосудың компоненттерін ата - азайтудың компоненттерін ата Кері байланыс: рефлексия «Көзілдірік» әдісі бойынша өтеді. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін көзілдіріктің түсі мен смайлик кию арқылы білдіреді. |
Тақырып бойынша түсінгенін айтады. Сабақта белсінділік танытуына байланысты көзілдіріктің бір түрін киеді. |
Сұрақтарға жауап береді |
|
шағым қалдыра аласыз

























