Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика |
Мектеп: 4 ЖОББМ |
|||||||||
|
Күні: 25.11.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Мейрамбаева Зарина |
|||||||||
|
Сынып: 2Б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Есептер шығару. Математикалық олимпиада. |
|
|
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.5.5.1 1,2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба ретінде модельдеу |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту үшін алгоритмдерді қолданады, саннан қосындыны азайтуға арналған есептерді шығарады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады, саннан қосындыны азайтуға арналған есептерді əртүрлі тəсілдермен шығарады. Кейбір оқушылар: саннан қосындыны азайтуға арналған есептердің мысалдарын келтіреді. |
|||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
шығармашылық және сын тұрығысынан ойлау,қарым-қатынас жасау қабілеті |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дене шынықтыру,дүниетану |
|||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Саралау, талдау, сын тұрғысынан ойлау,дәлелдеу |
|||||||||
|
Бастапқы білім |
Өткенді бекіту |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасу. Жаңа сабақты бастау. Ынталандыру Математикалық олимпиада: -оқушылардың математикалық білімдерін кеңейтуге; -оларды қызықты есептер жəне оларды шешудің ерекше, күтпеген əдістерімен таныстыруға; -оқушылардың математикалық қабілеттерін анықтау жəне дамытуға; -оқытудың бұдан кейінгі барлық жылдарында спортқа қызығушылығын қолдауға мүмкіндік береді. |
Амандасады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ұжымдық жұмыс №1 тапсырма Балалар қалада өтетін математикалық олимпиадаға автобуспен барды.Сызба бойынша есеп құрастырып,әртүрлі тәсілмен шығар. 50 жолаушы 18 ұл 17 қыз ? ересек адам 1-тәсіл: 50-(18+17)= 15 2-тәсіл: (50-18)-17=15 3-тәсіл: (50-17)-18=15 Дескриптор:
№2 тапсырма 66+18=84 80-46=34 100-82=18 49см+27см=76см Дескриптор:
«Кім жылдам?» №3 тапсырма 1-топ: 25+26=51, 74-48=26, 71-53=18 2-топ: 27-19=8, 34+57=91, 62-35=27 3-топ: 38+57=95, 73-18=55, 19+58=77 4-топ:63-28=35, 37+34=71, 75-47=28 Дескриптор:
Жұппен жұмыс №4 тапсырма.Балалар бірдей мысалдарды анықтады.Оларды есептеп,жұбымен жаз. 300+400 3онд.+5бірл.+4онд.2бірл. 35+42 3онд.5бірл.+6онд.5бірл. 35+65 3жүзд.+4жүзд. 900-500 9онд.8бірл.-5онд. 98-50 4онд.5бірл,-2онд.3бірл. 45-23 9жүзд.-5жүзд. Дескриптор:
Топтық жұмыс №5есеп.Есепті шығар. Шарты: 3күн-30 ағаш 1-ші к.-15ағаш 2-ші к.-7 ағаш 3-ші к.-?ағаш Шешуі: 15+7=22 30-22=8 Жауабы:3-ші күні 8 ағаш Дескриптор:
Тақтамен жұмыс №6 тапсырма.Өрнектер құрастырып,олардың мәнін тап. 60-25=35 59-30=29 40-16=24 50-16=34 50-15=35 70-35=35 30-19=11 80-54=26 60-35=25 50-32=18 80-42=38 90-45=45 Дескриптор:
Ойлан,тап №7 тапсырма. Ағалы-інілі-Дәурен,Нұрлан және Әділет бір мектептің әртүрлі сыныбында оқиды. Дәуреннің жасы Әділеттен үлкен емес,ал Нұрлан Дәуреннен үлкен емес.Үлкен,ортаншы және кенже балалардың есімін ата. Ү-Әділет О-Дәурен К-Нұрлан Дескриптор:
|
Берілген есепті әр түрлі тәсілмен шығарады. Дәптерге берілген есептерді шығарады Тақтаға кезек-кезек берілген есептерді шығарады. Тақтаға көрнекілік арқылы есептерді шығарып, сәйкестендіреді. Тақтаға шығарады. Өрнектерді құрастырып, мәнін табады. Ауызша есепті шығарады. |
|
Оқулық, Автобустың және жолаушылардың көрнекіліктері Оқулық . Оқулық, Есептің көрнекіліктері Дәптер |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: 6ші есеп Рефлексия: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
|
|
||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздікті тексеру АКТ Құндылықтар |
||||||||
|
Саннан қосындыны азайтуға арналған мысалдар құрастырып көр |
Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады. |
Саралау, талдау, сын тұрғысынан ойлау,дәлелдеу Жаратылыстану,дүниетану пәнімен байланыс Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептер шығару. Математикалық олимпиада.
Есептер шығару. Математикалық олимпиада.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика |
Мектеп: 4 ЖОББМ |
|||||||||
|
Күні: 25.11.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Мейрамбаева Зарина |
|||||||||
|
Сынып: 2Б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Есептер шығару. Математикалық олимпиада. |
|
|
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.5.5.1 1,2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба ретінде модельдеу |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту үшін алгоритмдерді қолданады, саннан қосындыны азайтуға арналған есептерді шығарады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады, саннан қосындыны азайтуға арналған есептерді əртүрлі тəсілдермен шығарады. Кейбір оқушылар: саннан қосындыны азайтуға арналған есептердің мысалдарын келтіреді. |
|||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
шығармашылық және сын тұрығысынан ойлау,қарым-қатынас жасау қабілеті |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дене шынықтыру,дүниетану |
|||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Саралау, талдау, сын тұрғысынан ойлау,дәлелдеу |
|||||||||
|
Бастапқы білім |
Өткенді бекіту |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасу. Жаңа сабақты бастау. Ынталандыру Математикалық олимпиада: -оқушылардың математикалық білімдерін кеңейтуге; -оларды қызықты есептер жəне оларды шешудің ерекше, күтпеген əдістерімен таныстыруға; -оқушылардың математикалық қабілеттерін анықтау жəне дамытуға; -оқытудың бұдан кейінгі барлық жылдарында спортқа қызығушылығын қолдауға мүмкіндік береді. |
Амандасады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ұжымдық жұмыс №1 тапсырма Балалар қалада өтетін математикалық олимпиадаға автобуспен барды.Сызба бойынша есеп құрастырып,әртүрлі тәсілмен шығар. 50 жолаушы 18 ұл 17 қыз ? ересек адам 1-тәсіл: 50-(18+17)= 15 2-тәсіл: (50-18)-17=15 3-тәсіл: (50-17)-18=15 Дескриптор:
№2 тапсырма 66+18=84 80-46=34 100-82=18 49см+27см=76см Дескриптор:
«Кім жылдам?» №3 тапсырма 1-топ: 25+26=51, 74-48=26, 71-53=18 2-топ: 27-19=8, 34+57=91, 62-35=27 3-топ: 38+57=95, 73-18=55, 19+58=77 4-топ:63-28=35, 37+34=71, 75-47=28 Дескриптор:
Жұппен жұмыс №4 тапсырма.Балалар бірдей мысалдарды анықтады.Оларды есептеп,жұбымен жаз. 300+400 3онд.+5бірл.+4онд.2бірл. 35+42 3онд.5бірл.+6онд.5бірл. 35+65 3жүзд.+4жүзд. 900-500 9онд.8бірл.-5онд. 98-50 4онд.5бірл,-2онд.3бірл. 45-23 9жүзд.-5жүзд. Дескриптор:
Топтық жұмыс №5есеп.Есепті шығар. Шарты: 3күн-30 ағаш 1-ші к.-15ағаш 2-ші к.-7 ағаш 3-ші к.-?ағаш Шешуі: 15+7=22 30-22=8 Жауабы:3-ші күні 8 ағаш Дескриптор:
Тақтамен жұмыс №6 тапсырма.Өрнектер құрастырып,олардың мәнін тап. 60-25=35 59-30=29 40-16=24 50-16=34 50-15=35 70-35=35 30-19=11 80-54=26 60-35=25 50-32=18 80-42=38 90-45=45 Дескриптор:
Ойлан,тап №7 тапсырма. Ағалы-інілі-Дәурен,Нұрлан және Әділет бір мектептің әртүрлі сыныбында оқиды. Дәуреннің жасы Әділеттен үлкен емес,ал Нұрлан Дәуреннен үлкен емес.Үлкен,ортаншы және кенже балалардың есімін ата. Ү-Әділет О-Дәурен К-Нұрлан Дескриптор:
|
Берілген есепті әр түрлі тәсілмен шығарады. Дәптерге берілген есептерді шығарады Тақтаға кезек-кезек берілген есептерді шығарады. Тақтаға көрнекілік арқылы есептерді шығарып, сәйкестендіреді. Тақтаға шығарады. Өрнектерді құрастырып, мәнін табады. Ауызша есепті шығарады. |
|
Оқулық, Автобустың және жолаушылардың көрнекіліктері Оқулық . Оқулық, Есептің көрнекіліктері Дәптер |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: 6ші есеп Рефлексия: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
|
|
||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздікті тексеру АКТ Құндылықтар |
||||||||
|
Саннан қосындыны азайтуға арналған мысалдар құрастырып көр |
Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады. |
Саралау, талдау, сын тұрғысынан ойлау,дәлелдеу Жаратылыстану,дүниетану пәнімен байланыс Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз














