Бекітілді_____________________
|
Бөлім: 4А. Күнделікті өмірдегі есептеулер Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні: Азиева А.Т. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 19.05.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару. Шахмат, дойбы ойнаймыз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты: |
1.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастыру; 1.5.2.5 деректерді жинақтау, жүйелеу және толықтыру/қолда бар материалдарды пайдаланып, кестелер, пиктограмма мен диаграммалар құрастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастырады; Деректерді жинақтау, жүйелеу және толықтыру/қолда бар материалдарды пайдаланып, кестелер, пиктограмма мен диаграммалар құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Әуе шарлары» әдісі Шарларға жазылған амалдарды орындайды Оларды ауызша есептейді 10+20=30 30-10=20 15+5=20 16+4=20 20-10=10 12-2=10 |
Алақандарын ұстап, жылы лебіздер айтады Амалдарды орындайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Амалдарды орындайды Тез, дұрыс есептеуді біледі |
Суреттер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тақырыпты ашу Есепті шығарайық Қызыл доп-5 Жасыл доп-?,3-еуі артық Шешуі: 5+3=8 (д.) Жауабы: 8 жасыл доп. Жаңа тақырып 1-тапсырма Cен шахмат фигураларының атауын білесің бе? Фигуралардың әр түрінің санын анықта. Бір түсті фигуралар саны туралы диаграмма құрастыр. Ол үшін балалар фигуралардың санын анықтайды. Амалдарды орында
Есепті шығар Арманның 100 теңгесі бар. Ол асханадан 30 теңгеге тоқаш сатып алды. Арманның қанша теңгесі қалды? Болды – 100 тг Жұмсады - 30 тг Қалды - ? тг Шешуі: 100-30=70 (тг) Жауабы: Арманның 70 теңгесі қалды 2-тапсырма Сенің қорабыңда ақ және қара түсті дойбылар бар. Қарамай тұрып, екі дойбыны алуың қажет. Алынған дойбылар қандай түсті болуы мүмкін?
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Төрт доптың кез келген екеуін таңда. Сенде қандай нұсқалар шығуы мүмкін. Мына суретте артық нұсқалар бар ма? Таңдады: қызыл мен көкті Нұсқалар: Қызыл мен көк Қызыл мен сары Қызыл пен жасыл Көк пен сары Көк пен қызыл Көк пен жасыл Жасыл мен қызыл Жасыл мен көк Артық нұсқа: жасыл мен сары, себебі, олар таңдалмады
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Есептерге өрнектер жаз а) Болды – 100 тг Қалды - 40 тг Жұмсады - ? тг Шешуі: 100-40 Зерттеушілік тапсырма Топтық жұмыс 5-тапсырма Әрбір гантелдің массасы қанша екенін анықта.
Кестені толтыр 1-топ
2-топ
3-топ
|
Есепті шығарады
Ж: Сарбаз -8 Қайық - 2 Ат - 2 Піл - 2 Патша - 1 Уәзір - 1
Жеке жұмыс жасайды
Есеп шығарады
Есепті шығарады
Нұсқалар қарастырады
Жаттығулар жасайды
Есептерді шығарады
Зерттеу жүргізеді
Қосымша жұмыс жасайды
|
Дескриптор: Фигуралардың әр түрінің санын анықтайды. Бір түсті фигуралар саны туралы диаграмма құрастырады
Кереметсің !
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Есепті шығарады Әртүрлі нұсқаларды таңдайды
Дескриптор: Төрт доптың кез келген екеуін таңдайды Қандай нұсқалар шығуы мүмкін екенін қарастырады
Дескриптор: Оқушылар есептердің шартын құрастырады Оларды шығарады және өрнегін жазады
Дескриптор: Әрбір гантелдің массасы қанша екенін анықтайды Зерттеу жұмысын жасайды
Дескриптор: 1.Қосындының мәнін табады 2.Айырманың мәнін табады 3.Әріпті өрнектің мәнін табады |
оқулық
банкомат суреттері
Суреттер
Диаграмма
Дидактика лық материалдар
Оқушы жұмысы
Оқулық
Кесте
Суреттер
Оқулық Доптар
Кестелер
Жұмыс парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды
|
«Білім гүлі» әдісі |
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептер шығару. Шахмат, дойбы ойнаймыз.
Есептер шығару. Шахмат, дойбы ойнаймыз.
Бекітілді_____________________
|
Бөлім: 4А. Күнделікті өмірдегі есептеулер Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні: Азиева А.Т. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 19.05.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару. Шахмат, дойбы ойнаймыз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты: |
1.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастыру; 1.5.2.5 деректерді жинақтау, жүйелеу және толықтыру/қолда бар материалдарды пайдаланып, кестелер, пиктограмма мен диаграммалар құрастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастырады; Деректерді жинақтау, жүйелеу және толықтыру/қолда бар материалдарды пайдаланып, кестелер, пиктограмма мен диаграммалар құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Әуе шарлары» әдісі Шарларға жазылған амалдарды орындайды Оларды ауызша есептейді 10+20=30 30-10=20 15+5=20 16+4=20 20-10=10 12-2=10 |
Алақандарын ұстап, жылы лебіздер айтады Амалдарды орындайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Амалдарды орындайды Тез, дұрыс есептеуді біледі |
Суреттер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тақырыпты ашу Есепті шығарайық Қызыл доп-5 Жасыл доп-?,3-еуі артық Шешуі: 5+3=8 (д.) Жауабы: 8 жасыл доп. Жаңа тақырып 1-тапсырма Cен шахмат фигураларының атауын білесің бе? Фигуралардың әр түрінің санын анықта. Бір түсті фигуралар саны туралы диаграмма құрастыр. Ол үшін балалар фигуралардың санын анықтайды. Амалдарды орында
Есепті шығар Арманның 100 теңгесі бар. Ол асханадан 30 теңгеге тоқаш сатып алды. Арманның қанша теңгесі қалды? Болды – 100 тг Жұмсады - 30 тг Қалды - ? тг Шешуі: 100-30=70 (тг) Жауабы: Арманның 70 теңгесі қалды 2-тапсырма Сенің қорабыңда ақ және қара түсті дойбылар бар. Қарамай тұрып, екі дойбыны алуың қажет. Алынған дойбылар қандай түсті болуы мүмкін?
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Төрт доптың кез келген екеуін таңда. Сенде қандай нұсқалар шығуы мүмкін. Мына суретте артық нұсқалар бар ма? Таңдады: қызыл мен көкті Нұсқалар: Қызыл мен көк Қызыл мен сары Қызыл пен жасыл Көк пен сары Көк пен қызыл Көк пен жасыл Жасыл мен қызыл Жасыл мен көк Артық нұсқа: жасыл мен сары, себебі, олар таңдалмады
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Есептерге өрнектер жаз а) Болды – 100 тг Қалды - 40 тг Жұмсады - ? тг Шешуі: 100-40 Зерттеушілік тапсырма Топтық жұмыс 5-тапсырма Әрбір гантелдің массасы қанша екенін анықта.
Кестені толтыр 1-топ
2-топ
3-топ
|
Есепті шығарады
Ж: Сарбаз -8 Қайық - 2 Ат - 2 Піл - 2 Патша - 1 Уәзір - 1
Жеке жұмыс жасайды
Есеп шығарады
Есепті шығарады
Нұсқалар қарастырады
Жаттығулар жасайды
Есептерді шығарады
Зерттеу жүргізеді
Қосымша жұмыс жасайды
|
Дескриптор: Фигуралардың әр түрінің санын анықтайды. Бір түсті фигуралар саны туралы диаграмма құрастырады
Кереметсің !
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Есепті шығарады Әртүрлі нұсқаларды таңдайды
Дескриптор: Төрт доптың кез келген екеуін таңдайды Қандай нұсқалар шығуы мүмкін екенін қарастырады
Дескриптор: Оқушылар есептердің шартын құрастырады Оларды шығарады және өрнегін жазады
Дескриптор: Әрбір гантелдің массасы қанша екенін анықтайды Зерттеу жұмысын жасайды
Дескриптор: 1.Қосындының мәнін табады 2.Айырманың мәнін табады 3.Әріпті өрнектің мәнін табады |
оқулық
банкомат суреттері
Суреттер
Диаграмма
Дидактика лық материалдар
Оқушы жұмысы
Оқулық
Кесте
Суреттер
Оқулық Доптар
Кестелер
Жұмыс парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды
|
«Білім гүлі» әдісі |
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз























