|
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 382 бұйрығына сәйкес Қысқа мерзімдісабақ жоспары |
|||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Жетісу облысы Панфилов ауданы «Кішішыған орта мектебі» кмм |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
3А. Кестеден тыс көбейту жіне бөлу |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Азимбаева Динара Ерсаиновна |
||||
|
Күні: |
24.01.23ж |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92-сабақ. Есептеу.Қорытындылау. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.3 көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc), a(b+c)=ab+ac, a(b-c)=ab-ac көрсету және қолдану 3.2.1.5 үш амалдан артық санды өрнектерді салыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептеудің үйренген тәсілдерін қолданады.Көбейту және бөлуді орындап үйренеді. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Біз ақылды баламыз, Есеп, жұмбақ ойынның, Жауабын тез табамыз. Туын ұстап білімнің, Саяхатқа шығамыз! Өткенді пысықтау Қалдықпен бөлуді есептеу. 58:7=8(2қалдық) 59:9=6(5қалдық) 27:4=6(3қалдық) 66:8=8(4қалдық) 74:8=9(2қалдық) 46:5=9(1қалдық)
Жаңа тақырып. 1-тапсырма. Топтық жұмыс Өрнектердің мәнін тауып, симфониялық оркестрдің құрамына қандай аспаптар кіретінін анықта. 906:3=302-литавра 101*8=808-тарелкелер 303*2=606-вальторна 101*4=404-рояль 150*3=450-труба 201*4=804-тромбон 103*2=206-скрипка 900:20=45-гобой 320:2=160-флейта 333:3=111-арфа
2-тапсырма «Кім жылдам» әдісі ЕБҚ. Тақтаға орындайды. Қалған оқушылар жұптық жұмыс жасайды. 3-тапсырма Теңдеуді шеш.. 56:4+Х=257 У-75:5=800 14+Х=257 у-15=800 Х=257-14 у=800+15 Х=243 у=815 56:4+243=257 815-75:5=800 257=257 800=800
а+84:4=570 84:7хb=120 а+21=570 12хb=120 а=570-21 b=120:12 а=549 b=10 549+84:4=570 84:7х10=120 570=570 120=120 4-тапсырма Есепте. «Қол шатыр» әдісі
ЕҚБ: 5-тапсырма. Есепте. Дұрыстығын тексер. 17*2=34 550:5=110 34:2=17 110*5=550 65*2=130 800:400=2 130:2=65 2*400=800 75:5=15 84:6=14 15*5=75 14*6=84 60*8=480 960:6=160 480:8=60 160*6=960 7-тапсырма. Бөлінгішті тап.
8-тапсырма. Есептерді шығар. Топтық жұмыс.
9-тапсырма Тура теңдік шығу үшін,цифрлардың арасына «қосу»және «азайту» таңбаларын қой. 0+1+2+3+4+5-6-7+8-9=1
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Қалдықпен бөлуді орында. 50:12=4(2 қалд.) 21:4=5(1қалд.) 85:18=4(13қалд.) 60:7=8(4қалд.) 5:8=0(5 қалд.) 74:7=10(4 қалд.) 18:4=4(2 қалд.) 3:6=0(3 қалд.) 51:7=7(2 қалд.) «ТикТок» әдісі Бүгінгі сабақ ұнаса лайк
басу. Үйренгенімді достарыммен
бөлісемін |
Ширату ойынын ойнайды
Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа тақырыпты меңгереді
Тапсырмаыны орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Теңдеуді шешеді
Есептеу жүргізеді
Есептерді шығарады және тексереді.
Топтық жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Тура теңдіктерді
Үй тапсырмасын орындайды
Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептеу тақырыбын меңгерген-1б Тапсырмаларды орындайды-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін таба алады-1б
Дискриптор: Сызба бойынша есеп құрастырады-1б
Дескриптор: Теңдеуді шешеді мәнін табады-1б
Амалды орындау тәсілін біледі, қолданады-1б
амаша жұмыс жасадың!
Дескриптор. Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу және көбейту алгоритмін түсіндіреді-1б Есептеуді тексереді-1б
.
Дескриптор: Есептің шартын жазады және шығарады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады, жауабын жазады-1б
Тура теңдіктерді шығара алады.
Мен сенімен мақтанамын!
|
Ойын Суреттер Суреттер
Плакат
Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Есептеу. Қорытындылау
Есептеу. Қорытындылау
|
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 382 бұйрығына сәйкес Қысқа мерзімдісабақ жоспары |
|||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Жетісу облысы Панфилов ауданы «Кішішыған орта мектебі» кмм |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
3А. Кестеден тыс көбейту жіне бөлу |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Азимбаева Динара Ерсаиновна |
||||
|
Күні: |
24.01.23ж |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№92-сабақ. Есептеу.Қорытындылау. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.3 көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc), a(b+c)=ab+ac, a(b-c)=ab-ac көрсету және қолдану 3.2.1.5 үш амалдан артық санды өрнектерді салыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептеудің үйренген тәсілдерін қолданады.Көбейту және бөлуді орындап үйренеді. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Біз ақылды баламыз, Есеп, жұмбақ ойынның, Жауабын тез табамыз. Туын ұстап білімнің, Саяхатқа шығамыз! Өткенді пысықтау Қалдықпен бөлуді есептеу. 58:7=8(2қалдық) 59:9=6(5қалдық) 27:4=6(3қалдық) 66:8=8(4қалдық) 74:8=9(2қалдық) 46:5=9(1қалдық)
Жаңа тақырып. 1-тапсырма. Топтық жұмыс Өрнектердің мәнін тауып, симфониялық оркестрдің құрамына қандай аспаптар кіретінін анықта. 906:3=302-литавра 101*8=808-тарелкелер 303*2=606-вальторна 101*4=404-рояль 150*3=450-труба 201*4=804-тромбон 103*2=206-скрипка 900:20=45-гобой 320:2=160-флейта 333:3=111-арфа
2-тапсырма «Кім жылдам» әдісі ЕБҚ. Тақтаға орындайды. Қалған оқушылар жұптық жұмыс жасайды. 3-тапсырма Теңдеуді шеш.. 56:4+Х=257 У-75:5=800 14+Х=257 у-15=800 Х=257-14 у=800+15 Х=243 у=815 56:4+243=257 815-75:5=800 257=257 800=800
а+84:4=570 84:7хb=120 а+21=570 12хb=120 а=570-21 b=120:12 а=549 b=10 549+84:4=570 84:7х10=120 570=570 120=120 4-тапсырма Есепте. «Қол шатыр» әдісі
ЕҚБ: 5-тапсырма. Есепте. Дұрыстығын тексер. 17*2=34 550:5=110 34:2=17 110*5=550 65*2=130 800:400=2 130:2=65 2*400=800 75:5=15 84:6=14 15*5=75 14*6=84 60*8=480 960:6=160 480:8=60 160*6=960 7-тапсырма. Бөлінгішті тап.
8-тапсырма. Есептерді шығар. Топтық жұмыс.
9-тапсырма Тура теңдік шығу үшін,цифрлардың арасына «қосу»және «азайту» таңбаларын қой. 0+1+2+3+4+5-6-7+8-9=1
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Қалдықпен бөлуді орында. 50:12=4(2 қалд.) 21:4=5(1қалд.) 85:18=4(13қалд.) 60:7=8(4қалд.) 5:8=0(5 қалд.) 74:7=10(4 қалд.) 18:4=4(2 қалд.) 3:6=0(3 қалд.) 51:7=7(2 қалд.) «ТикТок» әдісі Бүгінгі сабақ ұнаса лайк
басу. Үйренгенімді достарыммен
бөлісемін |
Ширату ойынын ойнайды
Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа тақырыпты меңгереді
Тапсырмаыны орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Теңдеуді шешеді
Есептеу жүргізеді
Есептерді шығарады және тексереді.
Топтық жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Тура теңдіктерді
Үй тапсырмасын орындайды
Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептеу тақырыбын меңгерген-1б Тапсырмаларды орындайды-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін таба алады-1б
Дискриптор: Сызба бойынша есеп құрастырады-1б
Дескриптор: Теңдеуді шешеді мәнін табады-1б
Амалды орындау тәсілін біледі, қолданады-1б
амаша жұмыс жасадың!
Дескриптор. Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу және көбейту алгоритмін түсіндіреді-1б Есептеуді тексереді-1б
.
Дескриптор: Есептің шартын жазады және шығарады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады, жауабын жазады-1б
Тура теңдіктерді шығара алады.
Мен сенімен мақтанамын!
|
Ойын Суреттер Суреттер
Плакат
Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
|
шағым қалдыра аласыз

















