Есептеу. Қорытындылау 28.01.25ж ҚМЖ 3 сынып

Тақырып бойынша 16 материал табылды

Есептеу. Қорытындылау 28.01.25ж ҚМЖ 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Есептеу. Қорытындылау 28.01.25ж ҚМЖ 3 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Өнер

Пәні:

Математика

Күні:

28.01.2025ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып: 3 Ә

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептеу. Қорытындылау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілгенқарапайым теңдеулерді, құрылымыкүрделі х×(25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу

3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 17∙5 96:6 75:15 84:4 ауызша көбейту мен бөлуді орындау

Сабақтың мақсаты

Есептеудің үйренген тәсілдерін қолдану

Құндылық

Табиғатқа, табиғи мұраға ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді қолдануға тәрбиелеу және еңбекқорлыққа баулу.

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Лабиринт» ойыны

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді


Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(3 мин)















9 мин

Үй тапсырмасын тексеру

6, 31-бет

41 * 2 = 82

639 : 3 =213

33 * 3 = 99

248 : 2 = 124

23 * 3 = 69

82 : 2 = 41

96 : 6 = 16

51 : 3 = 17

428 : 2 = 214

69 : 23 = 3

«Ой қозғау» әдісі

Мына залға қанша көрермен сыятынын есепте.


1-тапсырм

Жеке жұмыс

« Біліміңді қолдан» әдісі

Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр.

Қыздар – 24

Ұлдар -? , 2 есе арт.

Барлығы - ?

Ш: (24 * 2) + 24 = 48 + 24 =72

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

Өрнектің мәнін есептейді











Залға қанша көрермен сыятынын есептейді



Есепті шығарады

Дескриптор:

-өрнектің мәнін есептейді -1б









Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Дескриптор:

- қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды-1б

-амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады-1б

-өрнектің мәнін есептейді-1б

-жауабын жазады-1б

ҚБ:

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!












Таратпа

қаламсап





Оқулық

1,32-бет

дәптер

қаламсап

Қолсағат


9 мин
















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Бинокль» әдісі

Теңдеулерді шеш

х * (75 : 5) = 30

х * 15 = 30

х = 30 : 15

х = 2

2 * (75 : 5 ) = 30


х * (88 : 2) = 88

х * 44 = 88

х = 88 : 44

х = 2

2 *(88:2) = 88

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Тапсырмадан не үйрендің?

Теңдеулерді шешеді

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-бірінші теңдеудің шешуін табады-1б

-екінші теңдеудің шешуін табады-1б


Оқулық

4,32-бет

Дәптер

қаламсап












https://youtu.be/KdPUqAjuRgY


13 мин

3 –тапсырма

Топтық жұмыс

Есепті шығар

1 –топ

Балалар -10орын. 12қ

Ересектер - ? 3 есе кем

Ш: 10 * 12 = 120

120 : 3 = 40

2 – топ

Балалар -10орын. 12қ, бұл 3 есе арт.

Ересектер - ?

Ш:10 * 12 = 120

120 : 3 = 40

3 – топ

8 орын. 15 қ.

10 орын. 5 қ

Барлығы - ?

Ш: 8 * 15 + 10 * 5 = 120 +50 = 170

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Есепті шығаруда не оңай ,не қиын болды?

Есепті шығарады

Дескриптор:

- қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды-1б

-амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады-1б

-өрнектің мәнін есептейді-1б

-жауабын жазады-1б


Оқулық

5(а,ә,б), 32,33 –бет

Ламинат

маркер

Сабақтың соңы Рефлексия

7 мин

Үйге тапсырма

8,33-бет

«Нысана» әдісі

5 баллдық шкала бойынша тақырыптың қызықтылығын, пайдалылығын және сапасын, сабақ барысындағы оқу –әрекеттеріңіздің жетістігін бағалаңыз.


Балалар таратылған стикерларға презентацияда көрсетілген

және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді;

- не әлі де түсініксіз;

- қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы

өз ойларын жазып плакатка жабыстыру керек.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.01.2025
122
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі